Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem eszi meg a tápot?

Nem eszi meg a tápot?

Figyelt kérdés
Amikor pici volt, akkor a sima kölyöktápot vettem neki. Amikor nagyobb lett áttértem a Royal Canin Hair & Skin-re. Idáig ezt kapta, nagyon szerette. De néhány hónapja ivartalanítva lett és hirtelen felszaladt rá 1-2 kiló. Az állatorvos így most ráállított a ivartalanított macskáknak valóra. De nem akarja megenni. Kirakom elé és nyávog. Ma meg is harapott miután látta, hogy nem kap mást. Vettem belőle 4 kilót, kidobni biztos hogy nem fogom, ahhoz nagyon drága. Mit csináljak? Éhen azért nem fog halni, ugye?

2016. febr. 4. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Próbáld azt, hogy nem egyből az új tápot adod neki, hanem a régivel kevered, aztán egyre nagyobb adag legyen az új, és a végén a régit teljesen hagy el.

Kidobni tényleg ne dobd ki a tápot még akkor sem ha végleg nem enné a macska.

Ajándékozd el, vagy add el olcsóbban.

Rengeteg hirdetést olvastam már ahol felbontott cica vagy kutyatápot adnak olcsóbban, mert nem vált be.

Neked is jó, mert nem megy kárba az egész pénz, az aki megveszi meg olcsóbban jut hozzá.

2016. febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Nem fog éhen halni, előbb utóbb az éhség győzni fog :) még annyit lehet, ha maradt még az előző tápjából egy kicsit belekeverni az újba, és fokozatosan elhagyni, hátha úgy megeszi.
2016. febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%
Ne higyjél az állatorvosodnak. Ők azért kapnak mindenféle kisebb-nagyobb ajándékot az orvoslátogató vigécektől, hogy az ő termékeiket ajánlják. A macskád jobban tudja, hogy mi kell neki. Nem azért szedett fel egy kis többletsúlyt, mert nem volt jó a korábbi kaja, hanem ivartalanítás után csökkent a mozgásigénye. Adj neki nyugodtan a korábbiból, csak kevesebbet, mint addig.
2016. febr. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Az előzőnek félig igaza van viszont jobb átállni az ivartalanított cicáknak való tápra mert az védi a vesét és egyéb más dolgokban is segít a macskának ami gondot jelenthet ivartalanítás után. Az ivartalanított macskáknak való tápok általában nem csak szimplán light-os tápok.
2016. febr. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma vettem egy kisebb csomagot a régebbi tápból és összekevertem a kettőt. Még csak ránézni se hajlandó. Nyávog, hogy ő csak a régit akarja. Gyakorlatilag 2 napja nem evett semmit, csak vizet iszik. Időnként megnyalja a tápot, hátha a régit találja ott. Utána nyávog.
2016. febr. 5. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!