Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy a macskák buták?

Figyelt kérdés
Imádom a macskákat és a kutyákat is. Ugyanúgy ahogy a kutyáimat, a macskáimat is meg tudtam tanítani szinte mindenre (helyedre, gyere ide stb). Néha makacskodnak, visszamagyaráznak, de megteszik, amit mondok nekik. Nem értem, miért írják sokan, hogy buták. Szabadabb természetűek, ennyi.

2016. febr. 9. 22:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem, senki nem mondja, hogy butábbak.

Csak amíg a kutya társas lény, könnyen nevelhető, kialakítható benne az, hogy te vagy a magasabb rangú, hálás, hogy eteted és foglalkozol vele, a macska inkább magányos, elvárja, hogy etesd, simogasd. A macska "szabad szellemű", nem lesz kutya:)

2016. febr. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Dehogynem, sokan mondjàk, hogy butàk.

Csak mert eszük àgàban sincs behódolni az embernek, s mindent megcsinàlni nekik.

2016. febr. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudtam, hogy butának tartják őket, bár nekünk többnyire buta macskáink vannak... Legalábbis bizonyos szempontból, no meg ügyetlen...etc., de máskor mégis megfogja a madarat is...

Amiatt sosem gondolnám butának, hogy olyat tesz, amit nem kéne. Nagyon jól tudja, hogy nem szabad, csak tesz a fejünkre. Az egyik macskán láttam is, mert ha meglátott minket, abbahagyta a tevékenységet s elrohant...


Változó az értelmük, ahogy az embereknek is. Vannak butábbak és okosabbak. S persze csak mert velünk élnek, nem tudjuk felmérni, valójában mennyire okosak.

2016. febr. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Mert az emberek buták
2016. febr. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 aperitif ***** válasza:
88%

A feltétlen engedelmességet gondolják sokan értelemnek, pedig az egyáltalán nem ugyan az. Nekem volt egy nagyon engedelmes, szófogadó, jól nevelhető, ámde csekély értelmi képességekkel megáldott kutyám, és volt már nagyon okos, nagyon rafinált is, amelyik nagyjából letojta, hogy mit mondok neki. Így van ez a macskákkal is. Nagyon jól tudják, hogy mit vársz el tőlük, csak éppen nem érdekli őket. Egy macskát maximum arra lehet megtanítani, hogy amikor látod, akkor ne csináljon helytelen dolgot. Ha nem vagy otthon, vidáman felmegy az asztalra, vagy a konyhapultra.

Egy ismerősöm macskája kihúzta a komód fiókját, és lopta a zoknikat, de közben a tükörből leste, hogy látják-e. Tisztában volt vele, hogy az tilos, de arra is rájött, hogy hogy tudja ezt lebukás nélkül csinálni.

2016. febr. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
77%
szerintem a macskák okosak ahogy a kutyák is
2016. febr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A régi, állati viselkedést nem értő, vallásosan beképzelt emberek az alapján ítélték meg az állatokat, hogy nekik mennyi hasznuk van belőle, és hogy az mennyire hódol be nekik.


Amit könnyen lehetett idomítani (kutya, ló, juh), arról úgy tartották, hogy okos, értelmes, tiszta.


Aminek megvolt a magához való esze, vagy összetettebb volt a viselkedésük (macska, szamár, kecske), arról úgy tartották, hogy buta, vagy egyenesen gonosz.


Egyszerűbb emberek máig ezt a gondolkodást képviselik, sokszor csak azért, mert az őseiktől így hallották.

2016. febr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés de én se tudok rá válaszolni. Nekem is volt macskám és a családom hülyének mondta, sőt az volt a beceneve, hogy Lökött. Pedig egy okos vica volt, komplexebb feladatokat is megoldott, és ügyesen föltalálta magát. Az, hogy a macskák makacsabbak, az szerintem azért is van, mert a macskafélék nem élnek kolóniákban (kivéve az oroszlánokat), ezért csak magukra támaszkodnak.
2016. febr. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bizony, utolsó, s pont ehhez kell intelligencia.
2016. febr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Egy két embernél még okosabbak is!
2016. febr. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!