Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy a macskák buták?

Figyelt kérdés
Imádom a macskákat és a kutyákat is. Ugyanúgy ahogy a kutyáimat, a macskáimat is meg tudtam tanítani szinte mindenre (helyedre, gyere ide stb). Néha makacskodnak, visszamagyaráznak, de megteszik, amit mondok nekik. Nem értem, miért írják sokan, hogy buták. Szabadabb természetűek, ennyi.

2016. febr. 9. 22:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Nem, senki nem mondja, hogy butábbak.

Csak amíg a kutya társas lény, könnyen nevelhető, kialakítható benne az, hogy te vagy a magasabb rangú, hálás, hogy eteted és foglalkozol vele, a macska inkább magányos, elvárja, hogy etesd, simogasd. A macska "szabad szellemű", nem lesz kutya:)"


Mind a két állat csodás társ és mindenki maga dönti el, melyik állattal osztja meg az életét.

Szerintem az emberek csinálnak nagy ügyet ebből a magasabb rendű, az úr meg hogy alázkodjon meg....valakinek az tetszik, hogy ha azt mondja Buksinak, hogy ül, akkor Buksi leül....

Ez nem erről szól szerintem. Kutyák macskák közt nőttem fel, mind a kettőt nagyon szeretem :) Bár a macskákhoz közelebb áll a szívem, ezért is tartok kettőt. Igazából az értheti meg a legjobban a macskákat, aki tart is macskát! :) Mert a legtöbben ismerőseim közül, akik negatív véleménnyel vannak a macskákról, azok csak max a szomszéd macskáját vehették szemügyre és nem tartott soha nem élt soha együtt macskával.



"a kutya társas lény, könnyen nevelhető, kialakítható benne az, hogy te vagy a magasabb rangú, hálás, hogy eteted és foglalkozol vele"


Igen természetesen hálásak és nevelhetőek és nagyon okosak, amivel nincsen semmi baj. Viszont, hogy is lehet megnevelni a kutyát? A kutya megtanulja, hogy bizonyos parancsokat hogyan hajtson végre, megtanítják neki, persze ezt is türelemmel. A tanuláskor nyilván összeköti valamivel. Mert tudja, hogy ha megcsinálja jutalmat kap és ezeket köti össze. Szóval míg azt mondod, hogy fekszik összeköti azzal, hogy ezután megdicsérik és kap enni. Neki csak ez jár a fejében.



"a macska inkább magányos, elvárja, hogy etesd, simogasd. A macska "szabad szellemű", nem lesz kutya"


Tény, hogy a macska bizonyos szempontból önállóbb. De ugyan úgy társaságban is jól érzik magukat. Mint minden állatnak nekik is vannak igényeik. Persze, hogy kérnek kaját ha éhesek és a kutyák is ezt csinálják. Ők is igénylik a törődést a simogatást épp mint mikor a kutya is hozzád bújik, hogy simogasd.


Nekünk benti két benti macskánk van és igazából a kutyához képest sem jobbat sem rosszabbat nem tudok róluk mondani! Szeretik, ha ott lehetnek velünk ha kint vagyok a kertben ők is ott vannak a lábamnál! És igen elvárják, hogy játsszak velük, kergetőzni imádnak a legjobban és ha játszanának, akkor jelzik is nekem. 6 évesek, szóval már családtagok és ismerem minden kis mozzanatukat, mikor mit szeretnének. Ezt az tudja megérteni, aki szintén tart cicát és több éve velük él :)

Nem csak addig vagyunk nekik fontosak, amíg kaját nem kapnak....

Ha 1 napig nem látnak minket, akkor már keresnek és várnak haza, mint akár a kutyák is szoktak és igen ők is szomorúak, ha nem vagyunk velük! Ők is megérzik és egyből az ajtó elé mennek, ha hamarosan hazaérek! Szóval szerintem hihetetlen kis szőrmókák :) Volt, hogy napokig eltűntem, mert 5 napra mentem nyaralni, második naptól az egyik cicám nem evett nem is ivott és az ágyamon feküdt, majd a rácsos ruhatartóból kihúzta az edzőpólómat, amin érezte a szagom XD Felvitte az ágyra és nem lehetett leszedni róla! Sőt, mire hazaértem fogyott is fénytelen lett a szőre és el kellett vinni dokihoz mert kicsit ki volt száradva. És sok kutya is ezt csinálja, mikor hiányzik neki a gazdi. És sajnos egyik rokonunk kisfia gyerekkori epilepsziában szenvedett és nálunk voltak, akkor a macskám odament hozzá és teljesen nyugtalanná vált és mindig a kisgyerek fejét tapogatta meg a mancsával (8 hónapos volt akkor a fiú) és mosolyogtuk, hogy milyen aranyosak de aztán nem tetszett hogy így viselkedik kb. fél óra múlva jött egy kis roham, de hál égnek rövid ideig tartott, mivel a gyógyszeres kezelés enyhítette. A mai napig állíthatom, hogy a macska mintha érezte volna.....és sok esetről hallottam, hogy az állatok nem csak a kutyák, megérzik a bajt...

Szóval kutya vagy macska természetesen nem kell egy kalap alá venni őket, de a tapasztalatom szerint mind a kettő okos és szeretetreméltó! :D

2016. febr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!