Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám kölyök kora óta...

A macskám kölyök kora óta kutyatápon él, most 2 éves. De most hallottam hogy a taurinhiányba bele is halhat. Kéne neki adni valami kiegészítőt vagy vigyük orvoshoz? Ugye ettől még nem lesz baja? /Most már macskatápot kap/

Figyelt kérdés

2016. febr. 10. 11:30
 1/6 agocsbenedek válasza:
80%
akkor soha ne etesd kutyatáppal!
2016. febr. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5%
Nemhinnem, hegyunkon is kobormacskak vannak, de odaszoktak, mert mindig viszünk ki maradékot, szívós állat a macska. Ezek pl soha nem kaptam rendes macskatapot, hogy egy-egy konzervet de ennyi. Nem k izgulnod.
2016. febr. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Hívj fel egy állatorvost, ő megmondja, mit tegyél. Szerintem biztosabbat ő tud mondani. Lehet, hogy már telefonon megnyugtat.
2016. febr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:
100%
A kóbor macskák épp elég egeret meg madarat esznek, hogy ne haljanak bele a taurinhiányba. Feltételezem a kérdező macskája is kijárós, különben rossz bőrben lenne. Ha eddig nem betegedett meg, akkor nem kell vele ezért orvoshoz rohanni, de mondjuk nem ártana taurin-kúrára fogni egy rendes táp mellet. A marha és a csirkeszívben, csirkemájban pl. rengeteg taurin van.
2016. febr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Nem feltétlenül halhat bele, de nem véletlenül van külön táp cicáknak és kutyáknak. Nem hal bele, de mint írtad, lesznek bizonyos hiányai a tartós helytelen etetéstől.

A macskáknak szükségül van azokra a bizonyos vitaminokra amik a nekik készített tápokban benne vannak, ez a kutyatápban nincs benne.

Régen ilyenekkel az emberek nem foglalkoztak, láttam én már olyant, hogy a macska elélt hosszú éveket szinte kenyéren és vízen, meg ami épp leesett a konyhából.

Egy ideig én sem akartam elhinni, hogy nem lehet pl. a macskának semmiféle sertést adni és tejet. Aztán mikor párszor összehányta a lakást, szigorúan elálltam ezektől a dolgoktól. Csak macskakonzervet veszek neki, jó minőségű száraz tápot, és naponta kap szőroldó pasztát is. Kintről beszoktatott macska amúgy, akit a házzal együtt örököltünk.

Szóval lényeg, hogy szinte azonnal jobban lett.

Semmi extra nem kell neki azon kívül, hogy vitaminban gazdag száraz tápot kapjon, sertés húst elfelejteni.

Szőroldó pasztát mindenképp javaslom, szeretik.

Szerintem ezért felesleges orvoshoz vinni, megfelelő étrend váltással minden rendben lesz.

2016. febr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azzal a 10-20 forinttal nem érdemes sóherkedni, amennyivel többe kerül a napi kosztja, ha nem kutyatáppal eteteted.
2016. febr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!