Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Törvényileg állatkínzás az...

Törvényileg állatkínzás az újszülött kismacskákat megölni?

Figyelt kérdés
Szoval sok olyan ember van akinek a lány cicája évente 2-szer 3-szor szül, de nem tartják meg a kicsiket hanem egyből mikor megszülettek vízbe fojták (stb.) őket. Az érdekelne hogy ez állatkínzás, vagy természetes dolog?
2010. márc. 30. 18:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Állatkinzásnak minősül.
2010. márc. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
47%
ha lapáttal fejbevágják és azonnal meghal ,akkor az (sajnos) nem állatkínzás. a vízbefolytás az igen állatkínzásnak minősül a törvény alapján, mert szenved az állat.
2010. márc. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%
Állatkínzás, ha nem altató injekcióval történik. A törvény megvan, de még az ennél sokkal komolyabb állatkínzás eseteket sem hajlandóak büntetni az állami szervek. Sajnos. Ezért nekünk az a dolgunk, ha bárhol ilyesmivel találkozunk vagy autóból kitett kutyával akár, akkor azonnal jelentsük írásban a rendőrségen és a jegyzőnél. Ha eleget járunk a rendőrség nyakára jogosan, akkor előbb-utóbb nem lesznek ilyen esetek.
2010. márc. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%

Állatkínzás. Legfeljebb állatorvossal elaltatni nem lenne állatkínzás.

Undorító dolog ez! Mamáméknál volt, hogy 2 anyacica fialt le egyszerre, de soha nem bántották a kicsiket! Elajándékozgatták őket, sajnos kertes házaknál gyakran elvesznek a macskák, vagy éri őket valami, így sokaknak kell másik. Ami megmaradt, hát az elfért náluk, eggyel több vagy kevesebb, nem mindegy? :)

Legjobb megoldás az ivartalanítás, erre egyszer kell költeni, és többet nem áll fenn ez a probléma.

2010. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
29%
Én úgy vagyok vele, hogy nagy nagyon sajnálom ezeket az állatokat, és nem lennék képes ilyet tenni velük, de meg tudom érteni, hogy valaki nem tudja megtartani őket.Az ajándékozás meg sokszor nagyon nehéz dolog.Szóval lepontozhattok, de én ezért nem ítélek senkit.Kivéve azokat, akik direkt azért teszik, hogy kínozzák az állatokat.
2010. márc. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%
Persze, hogy állatkínzásnak minősül! Ha nem orvos, altatóval altatja el, hanem bármiféle erőszak által hal meg az állat az állatkínzásnak minősül a törvény szerint is!
2010. márc. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%
Úristen miért szerintem ez természetes dolog? :O:O Persze hogy állatkínzás!
2010. márc. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
62%
*szerinted
2010. márc. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
73%
"meg tudom érteni, hogy valaki nem tudja megtartani őket.Az ajándékozás meg sokszor nagyon nehéz dolog" - akkor is ott van az ivartalanítás lehetősége. Aki egyszer nem tud erre pár ezer ft-ot (orvosonként nagyon változó) rászánni, ne tartson macskát...
2010. márc. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
43%
nálunk az ivartalanítás 15000
2010. márc. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!