Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen betegség az, amitől...

Milyen betegség az, amitől egy macska mindig éhes?

Figyelt kérdés

Az utóbbi néhány hétben. Különben már régóta az állatorvostól vett kaját kapta, kristályok ellen, és fogynia kellett volna, mert elég dagi, de tényleg kétségbeesetten éhes szinte egész nap. A többiek nem.

Egyszer régebben valakitől hallottam, hogy van valami betegség, amitől mindig éhes lehet.



#éhes macska
2016. febr. 16. 16:18
 1/9 anonim válasza:
A cukorbetegségre jellemző az állandó éhség, nem pisil sokat? mert az is a cukorbetegség egyik tünete.
2016. febr. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Meg a gyakori ivás is.
2016. febr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Éppen ez az; nem pisil sokat, inkább visszatartja, ls külön alig iszik -pedig a többiek mellette igen-, az ételébe keverünk vizet. Az orvos ajánlotta.

Nem is fogyott, pedig az orvos szerint logikus lenne az ételtől.

És olyan probléma az orvoshoz vinni is, mert nagyon aggódós, fél, és nem akarunk ójabb kristályokat az izgalomtól.

Pedig rendesek az orvosnál is, vihetjük úgy, hogy ne legyen más, főleg ugatós kutyus, amikor megyünk.

2016. febr. 16. 17:04
 4/9 anonim ***** válasza:

Hipertierózis is lehet. Más tünetei is vannak (lehetnek), de feltűnően sokat evő macskánál szerintem érdemes rágodnolni.


Sokan azt várják, hogy ha hipertireózisos, akkor nagyon zabál de közben totál le is fogy, de a mi macskánk is csak nagy sokára kezdett fogyni is, mindig csak azt mondták, hogy mi etetjük túl meg el van kényeztetve, azért enne állandóan. Mire végül kiderült, hogy hát nem is bennünk volt a hiba, hanem tényleg beteg addigra meg már egy rakás szövődménye lett a bajának (ugye magas vérnyomást okoz stb.)

2016. febr. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez ugyanaz macskáknál, mint embereknél? Mert azt írja, hogy pajzsmirigy túlműködés, de nem macskákra, csak úgy általában.


Szerintem még talán néhány hónapja csináltak egy teljes vérképet, megnézetem az orvossal. Hogy akkor mi volt. Persze biztos változhat annyi idő alatt.


Köszönöm az ötletet.

2016. febr. 16. 18:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen ugyanaz. A teljes vérképben általában nincs benne a hormon vizsgálat (T4, TSH) Az külön történet és általában önmagában annyi, mint a teljes vérkép.
2016. febr. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Emlékszem a T4-re! Rendben volt, de úgy emlékszem, inkább azért csinálták, mert már elmúlt 10 éves.

De azért az is változhat talán hamarabb, mint az éves vizsgálat, majd megkérdezem.

2016. febr. 17. 05:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekünk mikor felmerült a gyanú a T4-et először nem is akarták megcsinálni, mert valamit magyaráztak, hogy beleeshet a normálisba akkor is ha nem az vagy nem tudom, de ragaszkodtam hozzá és magas is volt. Bár kitapizni is ki tudja az orvos, hogy a pajzsmirigye nagyobb-e vagy ilyesmi. Tulképpen én anno azért is nem értettem, hogy ha tapintotta, hogy meg van neki nagyobbodva és más tüneteket is tapasztal, aki miért nem akarták MÉG megcsinálni. (ez már akkor volt mikor továbbvittük a macskát, mert előtte hónapokig hiába hurcoltuk 3 különböző orvoshoz, amíg nem fogyott, addig nem vették komolyan, hogy van valami baja, mikor meg már fogyott, akkor nem találtak benne semmi kivetni valót "úgy is kövér" "nem árt neki" stb. de a végén már nagyon gyorsan fogyott és amúgy se volt oké a macska, így továbbvittük, szerencsére)


Mindenesetre tényleg vidd el ezzel az orvoshoz és ne is feltétlenül azt mondd, hogy mit csináljon vele, mit vizsgáljon rajta, mert nyilván senki sem szereti, ha a google meg ilyesmi alapján egy laikus beleszól, meg ki tudja mi lehet, vagy mi nem lehet, de azt mindenképpen hangsúlyozd ki, hogy egyszerűen folyamatosan éhes és ez x ideje kezdődött nála, mert előtte nem volt olyan és se a táp nem változott se semmi, csak ez a kétségbeesett éhség folyamatos.


Remélem komolyan veszik, bár ha már eleve T4-eztek a kora miatt, az tök jó, biztos nem valami gagyi rendelő, sokan azt se tudják, hogy macskánál is lehet olyat nézni... De bármilyen is a rendelő, nem szeretem, mikor érzem, hogy hülyének néznek, holott én vagyok folyton a macskáimmal és egyszerűen látom, ha valami változik rajtuk és tudom, hogy az normális-e náluk vagy sem. Akkor inkább kerüljön sokba és ne találjon semmit, mint elhajtson azzal, hogy nincsen annak semmi baja utána meg igazam legyen, hogy de volt.

2016. febr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ay orvos is, meg több segéd lány is tényleg nagyon rendes, maguknak is beteg állataik vannak otthon.

A baj az, hogy nem jöhetnek házhoz, és ez a szerencsétlen meg olyan rettegős, hogy nagyon vigyázni kell, hogy mikor visszük orvoshoz. Jobb egy nyugodtabb napra várni, vagy -sajnos volt ilyen- amikor olyan elesett, hogy már nem is figyel. Akkor könnyebb, már kitaláltuk, ha elég jó at idő, és ki tud menni az ajtó elé nézegetni, de most nem is gondolrá, hideg van, csak az ablakban néz kifelé.

2016. febr. 17. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!