Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil a cicám a kanapéra...

Miért pisil a cicám a kanapéra? És csak oda. Mikor minden egyéb esetben előírásszerűen használja az almot.

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy kb. 8-10 hónapos ivartalanított lány cicánk. Mentett, ismerős találta az út szélén borzasztó állapotba, de náluk nem maradhatott úgyhogy 3-4 hónapos kora óta velünk él. Nagyon szeretjük, igazi kis tűzgolyó.

Nekem volt macskám kettő még a családnál, de azok fajcicák voltak és ennyi probléma nem volt velük, ha volt is pisilés almon kívül az bosszú volt, és tudtuk, hogy az.

A jelenlegi cica viszont más, sokkal dumásabb sokkal temperamentumosabb, pedig abesszínen edződtem, de az kismiska a mostanihoz képest. Újabban rászokott, hogy a kanapé egy pontját megpisili. Mindig ugyanott, és hiába mosom át kétszer és rakok ecetet vagy aromaolajat a helyére, hogy ne legyen szaga, mindig oda megy vissza. Egyébként szépen használja az almát, de ezt nem értem. Ivartalanítás előtt főleg mikor tüzelt, előfordult ez-az, de a kanapés dolog új keletű. Ha egy kilépő lenne vagy valami apróság eltüntetném, de egy kanapét nem dobhatok ki. A cica egészséges, ivartalanított és nőstény, úgyhogy területjelölő magatartást kizárnám. Az alom rendben van minden nap takarítom, és hetente cserélem az egészet fertőtlenítéssel. Nem tudom miért csinálja, és nem segít bármit is öntök utána a felületre, Azt hittem a citromos aromaolaj elég lesz, hát nem volt, ma már ecetet öntöttem, de félek az se fogja sokáig visszatartani.



#macska #pisilési probléma
2016. febr. 24. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

A tanulság, hogy kutyának-macskának kint a helye!

Pontozzatok le nyugodtan, nem lep meg, de közbe nehogy rosszul legyetek :DDDDDDDDDDD

2016. febr. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
És az ágybavizelő embereket is pakoljuk az udvarra?
2016. febr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-eshez hasonlóan gondolkodhatott az az ember is aki kilökte anno az 1 hónapos körüli kismacskát az út szélére a semmi közepén ahol ismerősöm megtalálta. Az a szerencsétlen jószág addigra már a halálán volt (az egyik hátsó lábában 2 csont eltört, megfázott, alultáplált volt a a jobb füle fele eltűnt a helyén csak egy véres seb volt, a szemeit a gennytől kinyitni is alig tudta és ami létezik élősködő megtalálta) ha ismerősömék nem szedik össze másnapra halott lett volna a doki szerint. Nem tudjuk mi történt vele, de könnyen lehet, hogy bántották, mert félt az embertől. Ilyen körülmények után én úgy gondolom jobb neki a szobacica életmód azon a 60nm-en ami nekünk van. A társasháznak nincs kertje, de így biztonságosabb is. Megsajnáltuk, befogadtuk és szeretjük. Ha ez azzal jár, hogy időnként megpisil valamit hát vállalom/vállaljuk (párommal). Amúgy nem vagyok elvakult állatmentő, tisztában vagyok vele, hogy nem lehet az összes nehéz sorsú állat baját a vállára vennie valakinek, de ha szembejön egy ilyen eset nem fogom lerázni.


Az 1-es féle álszent okostojások kíméljenek. Nincs szükség az övéhez hasonló felesleges bölcselkedésre, hogy lám-lám az én felfogásom mennyivel jobb. Segíteni nem segít csak a a saját önértékelését próbálja felhozni a kéretlenül osztogatott vélt okosságaival. Az ilyen fárassza inkább a környezetét. Köszönöm.

2016. febr. 25. 11:29
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Vegyél macskaűző srayt,fujd be vele a kanapé körül a padlót.Rendszeresen mert takaritáskor azt is felmosod.

Esetleg cseréld le a macska almot és evés után zárd be a helyiségbe ahol az alom van,Ha elmész otthonról akkor is.

Ha látod hogy még mindig csinálja akkor egy spriccelős flakonba tegyél vizet és ha csak megközelití akkor is fújj rá nyugodtan.Egy ujságpapirral is rácsaphatsz óvatosan a popojára,nem fáj neki csak a hangtól megijed egy kicsit.Muszáj nevelni őket mert akármekkora "urak":)

is egy csomó kárt tudnak okozni.Nekem is van három,nekem ez vált be.

Sok sikert.

2016. febr. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Jolika Gallasz válasza:
58%
Minden elismerésem a kérdezőjé ! Az alufoliától félnek a cicák meg kell próbálni bevonni vele az adott területet lehet hogy el fogja kerülni !
2016. febr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!