Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicám fehéreset hányt/öklendez...

Cicám fehéreset hányt/öklendezett/köpött. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
A cica kb fél éves, játékos, energetikus, jól eszik, szárazat és whiskast, néha főtt csirkemellet és halat is kap. Ma egy nagy adag játék után elkezdett öklendezni (mintha csuklott volna) és valami habos fehér nyálka jött ki. Mintha csak a nyála lett volna, de annál kicsit töményebb fehér. Semmi kaja darabok, vagy szőr nem volt benne. Kakit/pisit is rendesen csinálja. Oltva nincs, lakásban van tartva, de néha elvittük már sétálni. Utoljára múlt hét csütörtökön volt kint. Mitől lehet ez?... Egyébként azóta is jól van, játszik, alszik, eszik, kakil :D
2010. ápr. 1. 02:20
 1/6 anonim ***** válasza:

szia!

az enyé, ugyanezt csinála néha.

Eddig háromszor láttam hányni pont ilyet, másfél hónap alatt, ő 10 hónapos. Gőzöm nincs, hogy mitől lehet, és más se tudta. A dokinak se volt gőze :)

Azt mondta, a macskák nagyon könnyen hánynak, hánytatják magukat.

Az enyém csak pár másodpercig csináljam kidob egy-két ilyen fehér foltot, aztán körbenéz, és nyargal tovább játszani, semmi baja.

Lehet, hogy mégis a szőr okozza, csak még nem látszik benne jól, hiszen a kiscicáknak még nincsenek ilyen szőrgolyók a gyomrukban.

Az enyém pont ma csinálta, és mintha láttam volna benne 1-2 fehérkés darabot. Ahogy feltöröltem a fehér vécépapírral, mintha enyhén sárgás lett volna.

2010. ápr. 1. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gyomorsavat hány,ne ijedj meg ettől,gyakori mind kutyáknál,mind macskáknál,habos vagy sárga hányás.

Ettől még nem beteg.

Sokszor esznek füvet is,ami hánytatja őket,vagy épp f.satja,az is normális.Ilyenkor nem jó a gyomruk,és ezzel könnyitenek magukon.

[link]

Ha több napon napi többször hány,és étványa nincs,kedve rosszabb,akkor vidd el orvoshoz.

2010. ápr. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem kutyám van,és ő is szokott igy hányni,sokszor füvet eszik előtte,majd öklendezik,és habosat,vagy sárgát hány.

gyomorsav okozza,vagy túl gyorsan behabzsolt étel.

Kutyámnál van olyan is néha,hogy többször is hány egy nap,nincs étvágya,fájhat a hasa,mert fura pózokat vesz fel,de másnapra elmúlik.

Gyomorrontás,kintről felnyalt akármitől vannak .

Ha 3 napon át tart,vagy kedvetlen,nem eszik,akkor vidd orvoshoz.

2010. ápr. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, megnyugtattatok :) Van cicafüve, azt szokta néha rágcsálni. Csak a hányás azért volt furcsa, mert nem láttam benne semmi füvet vagy szőrt. De így okés :)

Még most is a megszokott módon viselkedik, éjszaka sem volt semmi problémája. Ezek szerint akkor nincs gond.

2010. ápr. 1. 08:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyém amikor befogadtam akkor hányt ilyet. A féreghajtás után olyat kakilt mint egy sündisznó, annyira férges volt. Azóta sem hányt. Bármilyen emésztési zavara lehet, akkor hány (mint az emberek), rossz táp, gyomorrontás stb. Nekem azóta sem hányt egyszer sem, pedig rengeteg szőrt nyel (a kakiját nézni szoktam hogy minden rendben van-e).
2010. ápr. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém nem szokott hányni ilyen savasat meg szőröset... pedig nem adok neki semmi speciális "szőreltávolító" meg "bélmozgató" meg nemtommilyen tápot... Talán az lehet a gond, hogy sétáláskor felszedett valamit, és az érzékeny gyomra nem bírta. Én mondjuk nem is szoktam sétáltatni, de amikor Balatonra vittük, akkor valami füvet elkezdett legelni, és utána később visszaöklendezte. Gondolom ez olyan, mint az a macskafű, amit boltban lehet venni... Én olyat sem adok neki soha, de van olyan Friskies száraz táp, ami kifejezetten benti macskáknak való, és van benne elvileg ilyen fű amit szívesen eszik, ugyanakkor nem hányja ki.
2010. ápr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!