Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elütött cica, de még él. Mit...

Elütött cica, de még él. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Ma hajnalban a házunk előtt az úttest szélén feküdt egy elütött cica. Megnéztem, és a feje vérzett, a teste és a végtagjai nem voltak megsérülve. Felkelt volna, de nem volt egyensúlyérzéke és folyton elesett. Senki sem foglalkozott vele. Megpróbáltam lemosni a vért, és reggel elvittem állatorvoshoz. A doki sajnos nem tudott segíteni rajta, mert a cica füléből folyt a vér, és megsérült az egyik szeme (ez még nem lett volna végzetes, "legfeljebb" az egyik szemére nem látott volna), de a doki szerint súlyos agyi sérülést szenvedhetett a cica, amiből nagyon valószínűtlen, hogy felgyógyul, úgyhogy a leghumánusabbnak az elaltatást tartotta. Elaltattuk, és én kifizettem ennek a költségét, de elgondolkodtam, hogy mások vajon mit tettek volna. Elvitték-e volna orvoshoz egyáltalán. Nem olyan cicáról beszélek, akinek esélye sincs az elütés után, ott nyilván nem nagyon tud mit tenni az ember. :-( Nyakörv és kiscsengő is volt a cica nyakában, biztos, hogy valahol hazavárják. :-( Nagyon sajnáltam szegényt, de a szomszéd állatokon (kutya, macska) kívül más nem fordult felé együttérzően. Érdekes volt, hogy a mi kutyánk nem szereti az idegen macskákat, de még ő is olyan finoman ugatott, látszott, hogy segítséget akar hívni.

Ti voltatok már hasonló helyzetben? Kicsit össze vagyok zavarodva, nem lehet megmenteni minden elütött cicát, főleg nem bírná az ember anyagilag, ha ilyenre adná a fejét, de ez a helyzet most annyira megérintett, nem tudtam elfordulni és nem tenni semmit egy másik élőlényért.


2010. ápr. 1. 12:32
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt tettem volna, és örülök, hogy vannak ilyen emberséges állatbarátok, köszönöm a cica nevében! Nagyon megható! Bár mindenki ilyen lenne! Én eddig csak fészekből kiesett verebet, galambot ápoltam. Ha autóval megyünk én is mindig rettegek, nehogy egy állat elénk ugorjon.
2010. ápr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanezt tettem volna! Nagyon szép cselekedet volt részedről, emiatt ne aggódj. Az összes állatot nem lehet megmenteni, de ha egyet sikerül, vagy a fájdalmait csökkented, már sokat tettél!
2010. ápr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól cselekedtél, ügyes vagy.Gondolom a többség semmit nem csinált volna.Én egyszer észrevettem egy kutyát egy iskola kerítésébe beakadva.Nem engedte, hogy segítsek neki, de tél volt, nem bírtam nézni, hogy megfagy.Kihívtam a tűzoltókat, mondtam, egy kutyát megmentenének?Kijöttek szétvágták a kerítést,a kutyusnak adtam enni, de utána elment.Én sem tudtam többet tenni sajna.
2010. ápr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
100%

Szép cselekedet volt, én is ugyanezt tettem volna!


Örülök, hogy vannak még "Emberek"!

2010. ápr. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jól döntötttél!

Ha nem lehetett megmenteni, biztos hogy ez volt a legjobb megoldás.

Amúgy szerintem annak a feladata lett volna állatorvoshoz vinni, aki elütötte.

Szegény cica legalább jó kezekbe került..

Jó, hogy nem hagytad szenvedni és szerintem legyél büszke magadra, mert sajnos kevés ember hajolt volna le hozzá :(

2010. ápr. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem voltam ilyen helyzetbe,hogy pont láttam volna,egy sérült állatot.De pont pár napja gondolkoztam el erről,amikor az út szélén feküdt egy kilapitott cica :S..hogy én ilyen esetben,ha élt volna 100% hogy szaladtam volna vele az állatorvoshoz.Nagyon állatbarát vagyok.Szóval én pl igen...de sajnos sokan vannak akik nem =(

Sokan még a sajátjukat se viszik el,nem,hogy másét :S

2010. ápr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól tetted és jól döntöttél, sajnos kevesen vállalják az ilyesmit. Ha az orvos az altatást javasolta, akkor nyilván ez volt a legjobb megoldás. Én is ezt tettem volna, nem tudom tétlenül nézni, ha szenved egy állatka. Vittem már én is talált, beteg pici cicát orvoshoz, aki annyira rendes volt, hogy gondoskodott a cicusról és sikerült gazdát találni neki. Nagyon örültem, hogy valamit tudtam segíteni. A Te esetedben sajnálom szegény cicát, nem rajtad múlt hogy ez lett a vége.
2010. ápr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted, hogy elvitted, és elaltattattad! Legalább nem szenvedett. Így megkapta az esélyt, ha még megmenthető lett volna. Tedd fel az www.elveszettallatok.hu-ra, hogy mi történt, vagy egy fára cédulázd ki, a gazdái biztos elkeseredetten keresik: ez legalább csendes megnyugvást adna, hogy a kedvencük még kapott törődést, nem egyedül kelltt megdöglenie.

Minden macskát nem lehet megmenteni, és nem is tud mindenki macskákat menteni. De sok ember van, aki segít egyszer-egyszer, így amikor kell, van olyan macska, kutya, süni, gyerek, vagy öregnéni, vagy akár csak eg ykifordult virágpalánta, akinek jut, aki segítsen. És nem jut mindnek, de valamelyiknek igen, és ez jó. Jól tetted.

Máskor pedig az fog segíteni, aki ma nem tette meg, de megbánta.

Jobb volt így a cicának, mintha ott szenvedett vlna, ki tudja meddig! Érezte, mielőtt elment, hogy valaki törődik vele, könnyebb úgy megadni magát.

Értesítsd a gazdáit!

2010. ápr. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elvittem volna dokihoz én is. Volt már ilyen, hogy sérült cicát vittem, de rajta segített egy operáció és azóta is nálam lakik:)
2010. ápr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
3%
Hűt, én konkrétan lesz@rtam volna, de te nagyon ügyes vagy, most már biztosan a mennybe kerülsz!
2010. ápr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!