Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet rászoktatni a...

Hogyan lehet rászoktatni a macskát a száraz eledelre?

Figyelt kérdés

A (szoba)cicám 10 hónapos és nem hajlandó megenni semmiféle száraz eledelt. Már mindenfélét vettem neki, de csak az alutálcásat hajlandó megenni, ami nagyon drága... Házi koszt sem jöhet szóba.

Mit csináljak, hogy megegye a szárazat is?


2010. ápr. 1. 23:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg úgy, hogy az lutasakosba keversz szárazat, hátha hozzáeszi, ha meg nem, akkor egyszerűen ne kapjon mást, hidd el, majd egyszer megéhezik:D . (eléggé el lehet kényeztetve, ne hagyd :D)
2010. ápr. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
alutasakosba*
2010. ápr. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát igen, "kissé" el van kényeztetve a kis drága...

Az a baj, hogy ha nem kap olyan kaját, amilyet ő akar, akkor megtámad. :S :D

A szárazat csak megszagolja és ott hagyja. De a keverős módszert bevetem majd. :)

2010. ápr. 2. 00:08
 4/10 anonim ***** válasza:

a szárazat áztasd neki tejbe vagy vizbe utána öntsd le róla a tejet/vizet

a másik lehetőség amit nekem egy kutyatanító(najó macskákhoz is ért) hogy add neki oda a szárazat és addig ne adj neki mást míg meg nem eszi. Mert akkor rájön hogy ez van, vagy eszik és nem lesz éhes vagypedig éhes marad

(nekem is ugyanezt mondta a kutyámnál és bevált)

2010. ápr. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne adj neki másat.
2010. ápr. 2. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez a ne adja neki mást válasz nem biztos hogy jó. Az én cicám szintén nagyon válogatos, de szinte csak a szárazeledelt eszi meg. Ha nem kap, akkor képes napokig nem enni. Ki birja azt ki, hogy 3 nap után nem ad neki mást?

A szárazeledel nem romlandó. Probáld meg, hogy egy tálban mindig van kirakva. Hátha!

2010. ápr. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De nehéz kérdés ez! Mert alapvetően, ha nem ad az ember mást, akkor megeszi mondjuk két nap után esetleg, meg hozzászokik, hogy "éhezik". De mivel kis kedvencekről van szó, az ember kedvezni szeretne nekik. Az enyém is válogat, ha nem ízlik neki valami, nem eszi meg, keservesen nyávog, amíg nem kap finomabbat. Én meg adok neki. Nem lehet kibírni... És úgyis érzik, mi jó nekik. De az is lehet, hogy nem finom a táp, amit adtál neki. A tápok sem egyformák, ki tudja, melyik jönne be a cicád ízlelőbimbóinak!
2010. ápr. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kiéheztetéshez hadd fűzzek hozzá valamit: a macskát nem szabad éheztetni. Ha napokig nem eszik, elkezdi lebontani a máját, ún. zsírmája alakul ki, ami májelégtelenséghez vezet. Emiatt a méregtelenítés lelassul és végül leáll a máj, amitől ugye meghal. Inkább próbáld meg, hogy állatkereskedésben kimérve kapható száraztápból vegyél 10 dekákat, hátha rákap valamelyikre. A beáztatás nem praktikus, mert a száraz amiatt kell, hogy a fogát "eddze" vele.
2010. ápr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Erről van szó: Zsírmáj (hepatolipidosis)

Ez a betegség akkor alakul ki, ha a macska több napig semmit sem eszik. Ilyenkor ugyanis a szervezet nagy mennyiségű tárolt zsírt szabadít fel. Ez a felszabadult zsírmennyiség pedig bekerül a véráramba, amit az állat szervezete csak nagyon nehezen tud feldolgozni. Ez a zsírtömeg felhalmozódik a májban, ami miatt legyengül a máj működése, végül pedig a macska megmérgezi magát és elpusztul.

A zsírmáj visszafordíthatatlan, ha nem részesül azonnali kezelésben a megbetegedett állat.

Mivel a zsírmáj körülbelül ötnapi koplalás után áll be, így nem kell túlzottan aggódnunk, ha macskánk egy napig nem evett. Viszont nem árt már ilyenkor is állatorvost hívni, aki megpróbál rájönni arra, hogy mi okozhatja a cica étvágytalanságát, és, hogy mivel lehetne visszaadni az étvágyát. Az is előfordulhat, hogy csak erőszakkal tudjuk elérni, hogy a macska újra egyen.

2010. ápr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az enyém sem ette a szárazat pedig felvilágosítottak hogy abban van a legtöbb tápanyag. Emellett bármit megevett, még a száraz kenyeret is.


Kipróbáltam több márkát, leöntöttem húslével, hozzákevertem zacskóshoz, vettem jutalomfalatot és amikor éhes volt (de nem éhezett!) adtam neki kézből egyet-egyet.


(A most következő dolgokból ne vonjátok le hogy ez vagy az a márka a tuti, egyszerűen az én makkámnak ez ízlett!!!)


Végül megszerette a Whiskast. Viszont én jobbat szerettem volna neki adni, ezért kipróbáltam a prémiumokat. Ezekkel is sokat szenvedtem, sok végezte kutyatápként, de végül az én cicámnak a Royal Canin jött be. Azóta házikosztot és RC-t adok, nagy kiszerelésben meglepően sokáig tart (keveset eszik belőle de jó ízzel).


Most már nem kísérletezek, csak van egy vezérvonal (száraztáp és házi, főleg csirkenyak, nyers husi), emellé néha adok neki "extrát" mint jutalomfalat, hal.


És jól elvan a drágám és szerintem a szárazból megkapja a tápanyagot, eszik csontot, nyers husit, utalomfalatot nagy ritkán ha kiengedem rögtön fog egy madarat :S


De a lényeg, hogy végre jó a kakija (nem pukizik, nem megy a hasa), jó ízzel eszik és bár prémium szárazzal etetem de ez nagy kiszerelésben egyáltalán nem drága!


Egyébként a fresnapfsban találtam a macskatáplálásról egy külön könyvet is a témáról...

2010. ápr. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!