Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kopaszodik a macskám?

Kopaszodik a macskám?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hete nagyon elkezdett a macskám szőre hullani, de nem rendes bundacsere, a farka tövénél kezdődött, mintha leborotválták volna egy olyan 2x2 centis helyen és most már átterjedt a fenekére, a combjaira..alig van ott szőre, és egyre rosszabb, mitől lehet ez? Nem vakarózik, bolhát nem találtam benne, rühre utaló sebei sincsenek, a kedélye jó, eszik is rendesen.

Vitaminhiányos lehet-e? Tanyasi macska igazából, tehát nem mondhatni, h Whiskason él...


2016. márc. 11. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

A whiskas sem tartozik a jó tápok közé, csak az van agyonreklámozva.

Vitaminhiány attól függ mivel etetitek. Mondjuk én ezzel már elvinném állatorvoshoz.

2016. márc. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2016. márc. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
lehet valami bogar, atka, borbetegseg, valamibe bele hempergett, vidd el allatorvoshoz!
2016. márc. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
utolso vok. lehet a bundacseretol nagyon vakarozott es "lenyalta" a szoret
2016. márc. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A whiskast csak úgy írtam, érzékeltetvén, hogy nem minőségi kaját kap. Kis faluban élünk, ez a cica eredetileg nem is az enyém volt, csak befogadtam, most már tőlem is kap húst, tejet, mikor mit, de nem tudom, ez elég-e neki. És egerészik.


Tudom, hogy a legjobb állatorvos lenne, de aki itt van, nem foglalkozik ilyesmivel, neki az állat csak a tehén, s egyéb... :( Szóval jövő héten bevisszük a városba, ha nem múlik el, de addig is gondoltam megkérdezem, mi ez, mert aggasztó :(

2016. márc. 11. 20:21
 6/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem talaltal benne bolhat, nem jelenti egyertelmuen azt, hogy nincs benne.

Siman bolhaallergianak gondolnam igy lattatlanban.

2016. márc. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De lehet ez? Kb. 3 éves tanyasi macska, egész eddigi életében csúrben, pajtában, istállóban aludt, mezőn vadászott és hirtelen bolhaallergiája lenne?

Azért zártam ki a bolhát, mert régen volt házicicám, mikor ő bolhás lett, "szépen" látszódtak benne az állatok. Meg csíptek is. Rühnek utánanéztem neten, nem sebes, nem vörös a bőr, ráadásul a fenekénél van (és terjed)... Semmi seb, teljesen sima, finom bőr látszódik ki egy területen.

2016. márc. 11. 20:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Siman kialakulhat kesobb is allergia. Macskaknal is. De lehet amugy mas bogar-akármi is, nalunk mikor ilyen volt kapott a dokitol spot ont (Advantage-t talan?) es aztan problema vege.
2016. márc. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet akár gomba is.

Biztosat csak állatorvos tud mondani.

2016. márc. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
tejet ne adj neki, mert megy tőle a hasa! esetleg fürdesd meg valami macska samponnal, ami a kártevőket is irtja. biztos van valami összetettebb fajta macska sampon, ami jó lehet.
2016. márc. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!