Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S! Mi baja a macskának?...

S. O. S! Mi baja a macskának? (lent)

Figyelt kérdés
Szóval. Barátnőmnek van egy kandúr macskája. Kb. 1- 1,5 éves. Tegnap észrevettük hogy pici foltokban hiányzik a szőre ( füle mögött szinte nincs is szőr, meg pl. a hasán is vannak ilyen foltok. Még nem vitték orvoshoz, de természetesen ha nagy a baj akkor elviszik. De addig is kérlek segítsetek, mert nem tudjuk mi lehet a baja! Vagy lehet hogy csak összeverekedett egy másik macskával? Eddig mindenhol volt szőre!

2016. márc. 12. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, vigyétek orvoshoz. Gombás fertőzés is lehet, az meg fertőz.
2016. márc. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. De én az összeverekedéses dolgot úgy értettem, hogy valami másik macska esetleg kitépte a szőrét. És ez amúgy emberre is fertőzhet? :/
2016. márc. 12. 10:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha verekedéstől lenne akkor sebek is lennének. Emberre nem veszélyes, viszon szerintem is állatorvoshoz kéne vinni.
2016. márc. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
bolhairtó szerek is csinálnak ilyent.
2016. márc. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bolhairtó biztos nem, mert csak régebben volt bolhairó nyakörve. Szerintetek nagyon súlyos? :(
2016. márc. 12. 11:33
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet allergia, bolhaallergia, gomba. A gomba emberre is fertőz, igen.

Mindegyik kezelhető, de állatorvos tudja megmondani, vizsgálatok után, hogy mi a baj.

Vigyék el dokihoz.

2016. márc. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A leírás alapján allergiára vagy gombás fertőzésre tippelek. Vigyétek el orvoshoz a cicát, amint lehet.


De nem is értem, miért itt kérdezgeted, hogy szerintünk mennyire súlyos? Honnan tudnánk? Nem láttuk a cicát. Akkor már legalább tettél volna fel róla egy képet, vagy valamit... ennyiből nem lehet megmondani, hogy milyen súlyos, de én inkább nem várnám meg, hogy rosszabb legyen. Menjetek el vele a dokihoz! Ő majd megmondja, mi okozza a szőrhiányt a cicuson és hogy pontosan mi a teendő vele.


Amúgy annyira szeretem, mikor az emberek itt kérdezősködnek számukra teljesen ismeretlen emberektől hogy mi baja lehet az állatnak és aztán házi praktikákkal akarják megoldani vagy kikezelni azt a szegény párát... Ha most azt mondanám, kend be mustárral a macskát, mert attól meggyógyul, akkor simán megcsinálod? Legyen már egy kis eszed, de komolyan... Itt bárki összeírkálhat bármit, nem tudod leellenőrizni, hogy amit írnak, az vajon jó-e. Inkább vigyétek el dokihoz, biztosat úgyis csakis az orvos fog mondani!


Bezzeg ha te lennél beteg, már tutira ott ülnél a legközelebbi házorvosi rendelőben, legalább is biztos nem itt érdeklődnél, hogy vajon miért hullott ki foltokban a hajad...

2016. márc. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért kérdezek itt, mert a macska NEM az enyém, szóval én nem tudom elvinni állatorvoshoz. Csak kiváncdi vagyok hogy mi baja lehet, de egyébként meg valószinüleg el lesz vive.
2016. márc. 13. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!