Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akik szeretik a cicákat,...

Akik szeretik a cicákat, miért szeretitek?

Figyelt kérdés

Én nagy cicaszerető vagyok, én tudom miért szeretem őket. :)

Nagyon szép a megjelenésük, és emellett olyan aranyosak. És nem igaz hogy önzőek és csak a házhoz ragaszkodnak!! Az enyémek akkor is bújnak hozzám mikor tele van a hasuk. :) Egy ismerősömmel történt, elköltözött (nem sokkal messzebbre), 1-2 napig nem találta a macskáját aztán előkerült. Kiderült (látták arrafele régi szomszédok) hogy mivel nem találta őt a cicája elment az előző lakhelyére, mivel ott sem találta, visszament az új helyre. :)

Az én egyik cicám is mikor hosszabb időre elmentem nyaralni, sírt a szobám előtt mesélték nekem szüleim, szegénykém. :(

Szóval ha szeretitek ti miért szeretitek vagy mit szerettek a cicákban? :)



2016. márc. 13. 14:30
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ha létezik is ilyen vírus tuti nem hat mindenkire. :D Az apám csak ''elviseli'' a macskákat (anyukám, tesóm, párom szereti őket, tesóm párja és annak testvére), de nem igazán szereti őket, kutyákat inkább. Szerintem nincs az a vírus amelyik megszeretettné őket vele. :D (A nagymamáim se szeretik őket, pedig az egyik velünk él a macskákkal egy háztartásban).
2016. márc. 27. 13:29
 12/19 anonim válasza:
40%
Én imádom nagyon a cicákat. Elsem tudom mondani hogy mennyire imádom őket. Kisebb koromban is sok cicám volt. De mostanra már egyre kevesebb. Egyetlen egy igazán kedves-hűséges cicám van. Minden egyes nap amikor hazamegyek ott vár a kapuban vagy az ajtó előtt. Mindig dörgölőzik hozzám és van este is bent szokott aludni. Na de persze a szüleim már nem annyira szeretik a cicámat mint én... Ebből mindig veszekedés van otthon hogy mindig a macskámmal foglalkozom, a kutyámmal meg nem. De nem tehetek róla hogy imádom a cicákat/macskákat <3
2016. ápr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó, de, tehetsz róla. Minek kellett a kutya, ha nem foglalkozol vele? Gondolom anyukádék sem azért veszekednek, mert jobban szereted a cicát, hanem, mert elhanyagolod a kutyát.
2016. ápr. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

De hát ha egyszer a macskákat szereti jobban? Minek van akkor kutya a házban ha azokat kevésbé szereti? Gondolom a szülei akarták, törődjenek vele ők.

Nekem is van egy-két családtagom aki nem szereti a cicákat és úgy nem is foglalkozik velük, de attól még nem fogom rájuk erőltetni. Elfogadtam ők nem szeretik a macskákat

2016. ápr. 2. 13:42
 15/19 anonim ***** válasza:
61%
Azt írta, hogy a "kutyÁM". Tehát az ő kutyája. Gondolom kikönyörögte, aztán rájött, hogy túl lusta rendesen ellátni. Minek kellett akkor kutya, ha nincs kedve foglalkozni vele?
2016. ápr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Attól még nevezheti ''kutyámnak'', akár ő akarta a kutyát, akár a szülei, ebből a kijelentésből hibás következtetést levonni.

Nekem amikor kisgyerek voltam mindenféle állataim voltak, madár, hörcsög, nyuszi, csibe, és én egyiket se akartam, nem kértem őket, mégis megkaptam. (Csak macskát akartam akivel törődtem is). Én is úgy emlegettem őket hogy a ''hörcsögöm'', ''nyuszim'', stb.

Még az is történhetett, hogy a szülei megvették a kutyát csakúgy (hisz írta hogy a szülei már nem annyira szeretik a cicáját mint ő), de azt látják a gyerekük a macskával jobban foglalkozik és ez dühíti őket mivel, ők a macskát nem szeretik. Nem tudhatod mert nem vagy ott és nem láttad (én is csak tippelek de te úgy mondod mintha biztosan tudnád).


Mielőtt off topik lenne belőle:

Lehet akár kompromisszumot is kötni, más úgy törődni egy állattal hogy csak etetjük, itatjuk, takarítunk utána, és más az ha szeretgetjük is e mellett. Az apám pl. semmit nem csinál a macskákkal, nem érintkezik velük. A nagymamám sem szeretgeti őket, nem ér hozzájuk, de legalább segít őket ellátni. Én azon kívül hogy szeretgetem is a macskákat, etetem is őket meg itatom.


Szóval lehet azt ha nem is törődik a kutyával érzelmileg mert nem szereti annyira, legalább abba besegít hogy gondoskodjon róla, így talán a szülei se veszekednek vele.

2016. ápr. 3. 12:12
 17/19 anonim ***** válasza:
Én 2,5 éve vesztettem el a 16 éves cicámat, azóta nincsen másik, de most nem is olyanok a körülményeim, hogy megint tartsak, de amint javulás lesz ezen a téren, biztosan lesz ismét háziállatom. Mindig is voltak cicáink gyerekkoromtól kezdve, szóval nem is nagyon gondolkodtam azon, hogy miért is szeretnék tartani, olyan természetesnek tűnt, hogy van/lesz. Én nagyon szerettem nézegetni, amikor alszik, hihetelenül megnyugtató volt látni, hogy összegömbölyödve szundikál meg a dorombolását hallgatni. Szerettem felvenni is, bár azt ő nem szerette. Még idős macskaként is nagyon kíváncsi volt, mindig mindent látni akart, mindenhol ott akart lenni, ahol mi, nem bírta a csukott ajtókat, még a szekrényeken sem, így ezeket rendszeresen nyitogatta. Nagyon jófej volt :) De egy másik macskánkat gyerekként azért szerettem, mert mindent lehetett vele játszani, hagyta magát babakocsiban tologatni, meg szánkón húzni. Szóval én mindegyiküket másért szerettem, igazi egyéniség mindegyik.
2016. ápr. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én azért szeretem, mert sztem gyönyörűek, és az is tetszik, hogy szuverén egyéniségek... érdekesebbnek tartom, mint a kutyékat, akik feltétel nélkül hűségesek. Nekem ez a viselkedés érdekesebb. És az sztem hülyeség, hogy a macska nem szereti a gazdáit. Ha úgy nevelik, szoktatják, akkor szereti, max. nem úgy mutatja ki, mint egy kutya.
2016. máj. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
egyszer anyukám munkatársának volt 4 cicája de nekik az túl sok volt ezért mondta nekünk hogy Csöngén (ahol lakunk) nem-e kell valakinek cica kellet és el is vittük szegény egyik cicát megette az egyik nő kutyája aki elkérte cicát!szóval a lényeg az hogy ha nem az én macskám hal meg vagy hallom hogy valaahol meghalt egy cica azonnal szomorú leszek ,a kutyáim megharapták több macskámat is és én bosszút fogok állni!
2018. szept. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!