Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Egy lassan 3 éves nőstény cicáról lenne szó, aki kb. 3,5 kiló körül mozgott. (Benti cica 100%ban)

Rövid idő alatt lefogyott, most 2,9 kiló, viszont ami engem aggaszt, hogy jobban érezni a gerincét, valamint be van esve a pocakja is.

Keveset eszik és iszik (ivás mondjuk ahogy utána olvastam még nem annyira vészes) és a napi "rutinja" is felborult. Többet alszik, viszont ha játszok vele akkor élénk és dorombol is. Viszont a tappancsai kivannak picit száradva, lázasnak azonban nem lázas.

Ami még aggaszt, hogy mindig megeszi a virágokat, ami nem jó, de lassan már mindegy milyen magasságba teszem, mindig megoldja, hogy elérje. (de már ki vannak iktatva a növények)

Segíthetne rajta esetleg egy féreghajtás? Vagy ha túl meleg van a lakásban (és mindig a melegebb helyeket is keresi) attól is lehetnek ilyen tünetei?

Sajnos szerdáig nem tudom orvoshoz vinni, de most már egyre inkább pánikolok, hogy esetleg valami nagy baja lehet.



2016. márc. 14. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Ennyiből nem lehet megmondani, hogy mi baja, de valószínűleg van valami betegség a háttérben.
2016. márc. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kata-92 ***** válasza:
Valami betegsege lehet, ha nagyon felsz vidd be az ugyeletre, vagy hivd fel az ugyeletet, ha ugy erzed nincs olyan rosszul vard meg a szerdat.
2016. márc. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"Segíthetne rajta esetleg egy féreghajtás? " Mikor volt utoljára féreghajtózva? Normál esetben célszerű 3 havonta akkor is, ha csak lakásban tartott, mert a cipővel haza lehet vinni féregpetét. De a "rövid idő alatt lefogyott" megjegyzésed inkább betegséget sejtet.
2016. márc. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Eddig egy evbe 2x szoktam oket fereghajtoznk. Sulyban fel kilot jelent a fogyas...de lathatoan be van esve a hasa es a gerince is teljesen kitapinthato.

Napi 1x szokott enni es inni is de keveset. Konzerbol is csak par falat. Egyedul amit megeszik.. vannak ezek a vekony rudacskak, abbol napi 1 csirkeset megeszik, de azzal nem lehet jol lakni. Azt tudni kell rola h csak csirkes eledeleket eszik es a hazi kosztot, egyeb dolgokat nem eszi meg.

Most este megitattam fecskendovel 10ml lement jatek kozbe... halisten ha jatszok vele felelenkul. Egyedul most nem kezd bele a jatekba es masik cicommal se jatszanak/kergetoznek.

En bizom benne h fereghajtas utan jobban lesz.. csak felek h kiszarad...

2016. márc. 14. 23:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy bélférges lenne, azoknak fel van puffadva a hasuk. Ha féreghajtózod, az csak ronthat a helyzeten, mivel már így is alig eszik, a bélrendszere már így is bajban van. Lehet leukémiás, AIDS-es, májbeteg, vesebeteg, csomó minden más.
2016. márc. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!