Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez most párzás volt?

Ez most párzás volt?

Figyelt kérdés

A kislány cicám 6 hós, április elején akartam ivartalaníttatni. Ma kint voltunk a kertben, s átjött a szomszéd kandúrja. Nem zavartam el, szoktak játszani.

De ma ráugrott, megharapta a nyakát az én cicám pedig furin vernyogott pár másodpercig aztán nekiment a kandúrnak. Annyira gyors volt az egész, hogy mire észbe kaptam mindenki lenyugodott...

Ez párzás volt? Az én cicám nem tüzelt, tudom, mert benti cica, csak velem jöhet ki.


2016. márc. 18. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Lehetséges, hogy az volt. Ha el akartad vinni megműttetni, miért nem vitted? Amint tudsz, kérj időpontot az orvosnál, ha meg is történt a baj, még lehessen tenni ellene.
2016. márc. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azért mert még nincs április?!

Azért így fogalmaztam, mert ha vemhes nyilván nem fogjuk megoperáltatni, hanem mivel én nem figyeltem oda, vállalom a felelősséget s megtartjuk a piciket. Felelősen, ivartalanítva.

2016. márc. 18. 17:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Épp ez a lényeg, hogy a vemhesség elején még simán lehet ivartalaníttatni, és mindenkinek egyszerűbb lenne. Még ha tényleg meg is tartjátok őket (mondjuk ha születik 6-8 kiscica, azt mind ivartalanítani, oltani, féregteleníteni, etetni nem semmi összeg lesz) akkor is utána célszerű lenne a nőstényt is ivartalanítani, hogy több baleset ne legyen. De a helyetekben azért ezt a megtartást átgondolnám.
2016. márc. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindenképp ivartalanítva lesz a mama is. El fogom vinni orvoshoz, persze. :) Csak arra akartam utalni, hogy nem szaporítani akarunk meg semmi ilyesmi, hanem gondolkozva, ésszel megoldást találni.
2016. márc. 18. 18:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Pár másodpercnél azért tovább tartana egy párzás, még a hörcsögöknél is. :) Lehetséges, hogy be volt indulva a kandúr és bepróbálkozott, de mint írtad a te cicád elhajtotta. Az is lehet, hogy hamarosan tüzelni fog a macskád és ezt már érzik rajta a fiúk. Vagy tényleg egy extrém rövid numera volt. :D
2016. márc. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha biztos, hogy nem tüzel még, akkor csak próbálkozás volt.

Ivartalanítás előtt én már nem engedném ki a helyedben.

2016. márc. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
58%
Ivartalaníttasd. MOST! Nem áprilisban. 6 hónaposan már bőven benne van a korban a tüzeléshez. Csoda, hogy eddig nem történt semmi, vagy már ki tudja hányszor rámászott a kandúr, csak nem tudtok róla.
2016. márc. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Bizotsan nem volt semmi ilyesmi korábban, hiszen csak velünk mehet ki. Tudod én nem BP.-n lakom, itt két állatorvos van, április előtt nem tudja egyik sem vállalni. Nem minden megy azonnal...


Az eset óta még velem sem mehet ki, amitől hisztis is.

2016. márc. 20. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!