Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámban van egy kullancs...

A macskámban van egy kullancs a füle mellett?

Figyelt kérdés

Próbáltam kiszedni de nem akartam megsérteni és a cica sem engedelmeskedik. Szórtam egy kis sót a kullancs "szájához". Gondoltam így magától elmegy és még a seb is fertőtlenítve lesz. A cicának nem lesz tőlle semmi baja?


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2016. ápr. 2. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy egy maccsból ne tudd kivenni a kullancsot. Ha nem engedi, betekered egy nagyobb anyagba és csak a feje marad kint. Onnan akár egy csipesszel, a bőrhöz közel ki tudod rántani a kullancsot. Sótól és egyéb dolgoktól nem fog a kullancs elmenni.

A maccsoknak az a szerencséjük, sokkal kevésbé fertőződnek meg, mint a kutyák. Más állatfaj.

2016. ápr. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A só mióta fertőtlenít?? Max. marja a sebet.
2016. ápr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Szia!,

Sórol nem tudok véleményt mondani,de ha egyedül vagy akkor térdelj le ,cicát vedd a lábad közé,egy picit ülj rá,egyik kézzel lenyomod a fejét másikkal meg a kullancsot megfogod csipesszel és órajárással ellentétesen ki tudod tekerni a kullancsot.

Tudom hogy a kullancs nem menetes, de nekem csak így sikerül.


Még amit hallottam ,de nem próbáltam a gyufa mártott végét megnyálazzák,és a foszfort kenik a kullancs fejéhez vagy a cica bőréhez.

2016. ápr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Legrosszabb, ha szórogatod, mert csak izgatod. Megfogod egy csipesszel ès kiveszed.
2016. ápr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sót a sebre... hát azok után tényleg nem lesz engedelmes a cica. :D

Ha nem hagyja kiszedni vagy rossz helyen van, akkor ne erőltesd. Idővel kiesik magától is a kis dög. Fertőzésre szerencsére tényleg szinte nulla az esély, de azért ha szokatlan tüneteket észlelsz, vidd állatorvoshoz.

Nálunk egyszer a szeménél volt egy kullancs, orvos is azt javasolta, hogy inkább hagyjuk benne. Pár nap után eltűnt és a cicának se lett semmi baja tőle, ha megpiszkáljuk, rosszabb lett volna. A füle is elég érzékeny hely szegénynek.

2016. ápr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Andizsuzsi ***** válasza:
47%

"a gyufa mártott végét megnyálazzák,és a foszfort kenik"


A gyufafejen nincs foszfor.


A kullancsot határozottan húzd ki, bár nagy kárt a cicában nem tesz, ha csak egy van benne.

2016. ápr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Jó bocsi,akkor nem foszfor.Egyébként mindegy ebből a szempontból,csak egy tippet mondtam a kérdezőnek,hátha beválik.

Ennyi....

2016. ápr. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz. :) Szerencsére már nincs benne. :D
2016. ápr. 5. 18:18
 9/9 anonim ***** válasza:
nyomd víz alá
2016. ápr. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!