Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Foresto nyakörv mellett...

Foresto nyakörv mellett kullancs a kuyában? Mit kell tennem?

Figyelt kérdés
2 hete tettük rá ma meg találtam egy megszívott kullancsot a szájánál, gyorsan kihúztam, nem nyomtam össze, a kullancs még mozgott is:S.Lefertőtlenítettem a helyét ahol most egy kis seb is van.Tennem kéne még valamit?Akkor a Foresto nem is ér semmit?pedig annyira dicsérték...

2013. jún. 6. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
10%

Soha nem szabad a helyét lefertőtleníteni, mert a kullancs azt már megtette, így csak galibát okozol!


Szerintem vidd el dokihoz, aki beadja neki az Imizolt. Hidd el, jobb, ha elviszed! Mi most lettünk túl (ha minden igaz!) egy babézián és annak szövődményén, ami egy halálos szövődmény volt!


Az meg, hogy dícsérnek valamit, még semmit se jelent. Az advantixot is dícsérik, mégis bolhás a kutyám..

2013. jún. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Milliomszor leírták, 100 %-os védelem nincs. A te kutyádnak talán kevés a Foresto is. Figyeld a kutyát minimum 2 hétig. Ha valami jele lenne, hogy nincs jól, akkor menj orvoshoz.
2013. jún. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hogy van a kutyád? Levert? Eszik-iszik?

Ha úgy látod,hogy rosszul van( nem kell bebeszélni magadba,hogy tuti rosszul van,mert most lefeküdt aludni és ilyenkor nem szokott:D) akkor vidd el orvoshoz.

2013. jún. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem kell megvárni, míg jelentkeznek a tünetek, mert mi is akkor adattuk be csak neki az Imizolt és lett is szövődménye...
2013. jún. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

gyakorlatilag a kullancs elleni nyakörvek hatóanyaga ,és emiatt a védettség kialakulása kb : 2 hét :)

de a 3 hét után a forestó majdnem 100 % -os !!!!

sok szert ,spot-ont,és nyakörvet kipróbáltam a kutyámon .

az a forestó bevált!!

de nem azonnali a hatás ! 2-3 hét kell hozzá, a kutya nagysága,és a szőrhossz is számít !

2013. jún. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Figyelni fogom, ha valamit észre veszek viszem dokihoz.Nah az is lehet, hogy még nem alakult ki a védettség teljesen, erre nem is gondoltam mivel az volt írva a tájékoztatójába, hogy 48 óra múlva már 100%-ban véd a kullancsok ellen.A kutya kistestű 6 kilós, de hosszú szőre van (havanese keverék) lehet ez is befolyásolja.
2013. jún. 6. 16:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Szinte minden kutyánál más jön be. Van akinek a spot on, van akinek a nyakörv, van akinél mindkettő kombinálva. Ez sajnos lutri, próbáld ki az advantixot nekem pl az használt.
2013. jún. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ugyan így voltam a Kiltix nyakörvvel. Írtam is egy panasz levelet, amire az volt a válasz, hogy belemennek az élősködők az állatba, de ha megcsípi elpusztul a hatóanyagtól. Egyébként nem panaszkodok, mert nagyon jó nyakörv. Most viszont ki akarom próbálni a Foresto-t is, mert tovább hat és vízálló is.
2013. aug. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!