Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaban volt egy kullancs a...

Kutyaban volt egy kullancs a szeme mellett, veres korulotte! Mitjelent? (bov lenn)

Figyelt kérdés
Kiszedtem ilyen kulancskiszedovel nem vagyok bene biztos hogy a feje is kijott bar nem lattam a kutyaba se a kiszedett kulancs is veres egy kicsit de nem durrant ki, pedig felszivodott, tehat nem onan jott a ver. a helye viszont tiszta ver es nem csak ott ahol a kulancs feje volt hanem egy centis hoszusagu vercsik kb...gondolom elvakarta ilyenkor mi a teendo?
2014. márc. 28. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
20%

Nem teljesen értem amit írsz, mindenesetre néhány dolog:


A kutyák általában nem szoktak megbetegedni a kullancstól, azonban a szeme közelsége ijesztő...


Ha biztos vagy benne, hogy nem a kullancs nyomódott szét, akkor talán azért jöhetett ki több vér, mert esetleg épp ott volt egy kisebb ere a kutyának. Vagy amikor kiszedted, nem vérzett annyira, csak miután a kutya elment/visszajött, szóval nem láttad..? No ezt nem értem a leírásodban.


Ha a kullancs feje bent marad (akár emberben is) nem olyan nagy baj, az kidobódik, a méreg nem a fejében van, hanem mélyebbről öklendezi. Ezért szokták mondani, hogy első a gyorsaság, hirtelen ki kell szedni, a testét nem megnyomni, a fejbeszakadás nem nagy baj...


Viszont ha kiszedéskor vérzett, akkor tuti a feje is kijött...


Mindenképp fertőtlenítsd! Ha más nincs otthon, akkor a nagymama pacsuli kölnije is jó rá, vagy házi pálinka!


A vérzés ugye már elállt?

2014. márc. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ja és úgy, hogy a szemébe nem menjen az alkoholból!!!

Vízzel viszont mosd le a vért. finoman, vizes ronggyal!

2014. márc. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az nem feltétlenül gond, ha a szeme mellett van a kullancs, ha vérzik, miután kiszeded, ha van mellette egy csík (valószínű, hogy tényleg vakarta).

DE:

Ha kedvetlen, nem eszik, nem iszik, bármi gyanús, azonnal vidd orvoshoz.

Figyeld a sebet. Ha az a csík elkezd halványodni, akkor oké. Ha terjed, akkor azonnal orvos.

Ha sárga a kutya szeme fehérje, nyálkahártyája, azonnal orvos.

Kapjon kullancsriasztót, ha eddig még nem kapott.

2014. márc. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!