Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskamat megtamadtak a...

A macskamat megtamadtak a kullancsok?

Figyelt kérdés

Egy ideje a cicam tele van kullancsokkal,naponta szedtem ki belole egyet-egyet. Pedig rendszeresen fujtam kullancs riasztoval. Ma rakram neki nyakorvet bizva a sikerben. Lehet valami baja szegenynek ettol a rengeteg kullancstol?

A nyakorv mellett egy furdetes segitene?


2016. ápr. 2. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:

A fürdetés nem segít, sőt a nyakörvet jobb is, ha nem éri víz, így tovább tart a hatóanyaga.

Sajnos nagyon sok a kullancs az idén.

Érdemes a drágább, de hatásosabb nyakörvet vagy cseppeket alkalmazni.

2016. ápr. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

kérj az állatorvostól erre a célra cseppeket. sajnos nem tudom a nevét. de a lényeg,hogy ha kezeled vele,akkor nagyon hosszú ideig védve van bolháktól is kullancsoktól.

elvileg a nyakörv is jó lehet, de ez leginkább a drága nyakörvekre igaz. a pár száz forintosok mellett vígan buliznak a bolhák meg a kullancsok.

a fürdetés nem jó rá. annyi a lényeg,hogy minél hamarabb el kell távolítani a kullancsokat.

lyme kór a legveszélyesebb amit terjesztenek.

én mindenképp a megelőzést javaslom. már rengeteg kullancs van kint a természetben. a héten egy közeli erdőben voltam . 2 perc alatt 3 kullancsot sepertem le magamról.

ha olyan helyen laktok a cicába is ugyanúgy belemegy ennyi csavargás közben

2016. ápr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2# vagyok

frontiline kombo! most jutott eszembe

2016. ápr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a tippeket! A cseppeket en is ismerem es a kutyaimon rendszeresen hasznalom, mostantol kapnak a cicak is.
2016. ápr. 2. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!