Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Acana táp? Van egy 2 éves...

Acana táp? Van egy 2 éves Brit ivartalanított nőstény cicám. Eddig Royal fajtatápot evett, de én is a legjobbat szeretném a cicámnak, ezért kipróbáltuk az Acanát. Több helyen is olvastam, hogy a Royal függőséget okoz a cicáknál, ezzel nem volt gond.

Figyelt kérdés
Őszintén semmilyen változást nem vettem észre sem külsőleg, sem a végtermékben, sem a viselkedésében a macskámnak, egyetlen kivétellel:szájszaga lett a cicámnak. A gond szerintem a szemcseméret lehet,egyben nyeli le, nem is rágja meg az Acanát. Visszatértünk a royalra, eltűnt a szájszag. Más is tapasztalt ilyet?

2016. ápr. 4. 19:46
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A cicám kizárólag benti, oltva-és féregtelenítve van, 3 havonta járunk orvosi ellenőrzésre, teljesen egészséges.
2016. ápr. 4. 19:51
 2/14 macdln ***** válasza:

Én ugyan (már) nem tápozok a cicáimmal, de azért valamennyire hozzá tudok szólni a dologhoz.

Acana az összetevői alapján 1000-szer jobb, mint a royal.

És még gabonamentes is. A royalban rengeteg gabona van, húst alig tartalmaz. Én is hallottam már többektől ,hogy függőséget okozott a cicájuknál. De erről is eléggé eltérőek a vélemények. Valaki esküszik a RC-re, nekem meg ha ingyen adnák se kéne. Amellett, hogy teli van kukoricával meg rizzsel, "hús"ként szárított szárnyasfehérje van benne. Az ára is csillagászati.

De ez meg csak az én véleményem.

Ha mindenképp tápozni szeretnél vele, akkor én az összetevőik alapján ezeket mondanám :

Orijen, Applaws, Porta 21 Feline Finest Sensible, Purizon, Acana.

De én a legjobbnak a nyers húsos etetést tartom.

A cicáim izmosak lettek, elmúlt a hasmenés (rengeteg tápot próbáltunk, szinte az összestől hasmenésük volt), nincs szájszag, nincs fogkő, fényes és puha a szőrük és alig hullik.

2016. ápr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tartalmas, és informatív válaszod. Esetleg az általad javasolt tápok közül tudnál olyat javasolni aminek nagyobb a szemcséje? A tápon és a nedves macskaeledelen kívül én is szoktam alkalmanként nyers húst is adni a cicámnak, de teljes mértékben nem merek átállni rá, mert ahogy olvastam nagyon oda kell figyelni a megfelelő vitaminpótlásra ha az ember a BARF etetést választja.
2016. ápr. 4. 22:12
 4/14 macdln ***** válasza:

Én Prey szerint etetem a cicáimat.

BARF : nyers hús + csontos hús + belsőség + zöldség, gyümölcs + kiegészítők.

Prey : nyers hús + csontos hús + belsőség. Kiegészítőt max. lazacolajat használunk, akik így etetünk.

Megfelelően összeállított nyers étrend mellé nem kell semmilyen vitamin és/vagy kiegészítő.

Néhány infó arról, hogy az egyes 'alkatrészekben' milyen fontos vitaminok/tápanyagok...stb-k találhatóak :

máj : A vitamin

vese : B vitamin

csontok : kalcium, foszfor

vér : vas

vörös húsok : taurin

halak, bárányszív : D vitamin

halak : jód

állati zsír : energia és telítetlen zsírsavak

...

Ha szeretnél még többet megtudni a cicák nyers etetéséről, akkor csatlakozz a "nyerskosztos cicák" fb csoporthoz.

Nagyobb szemcsés tápnak talán a Purizont mondanám.

Vannak már kifejezetten habzsolásgátló tálkák is.

2016. ápr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hűha, köszönöm ezt a sok fontos információt! Utána fogok nézni a Prey-nek mindenképpen! Igazság szerint a cicám nem habzsol,sőt nem is mohó,egy 2 kilós táp több mint 3 hónapig elég. Egyszer direkt kint hagytam 100g tápot, 20g-ot evett meg egész nap...szóval csak a szemcseméret lehet a gond.
2016. ápr. 5. 20:56
 6/14 Maxitabi ***** válasza:

Az orijen ugyanolyan méretű, mint az acana sajna... nálunk 5 éve nem nagyon rág az mc-m... és a többi sem nagyobb szemcsés (N &D, wildcat). Bár nálunk nem volt/nincs szájszag, csak halszag- a halas tápoktól::)))

Én is fanyalgok az RC-re,de a mc fajtatápból szoktam venni,mert azt meg kell rágja (persze néha nyers husi is csurran)-és tényleg az az érzésem, hogy megőrül érte-csak kábítószernek hívom:) Viszont nekem fontosabb a jó összetétel, mint a méret-a rágást nyerssel úgyis pótolhatod.

Ha nektek nem jött be az acana, próbálj mást,hátha jó lesz valamelyik!!

2016. ápr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Maxitabi Neked is köszönöm a válaszod! :) Nálunk tényleg nem volt gond a tápváltásnál, egyik nap még Royalt evett a cicám másnap pedig gond nélkül megette az Acanát. Még hasmenése se volt, probléma nélkül átállt. Az összetevők miatt kezdtem el én is "vadászni" más tápra a Royal helyett, de igazad van a beltartalom a lényeg. Kipróbálok mást is,maximum több húst kap ha nem jön be egyik sem. :)
2016. ápr. 5. 23:24
 8/14 Vicuska87 ***** válasza:
74%

Érdekes! Nálam is ettek acanát viszont nem tapasztaltam semmi furcsát.

Nyilván a cicának van egy alap szájszaguk, mivel mindig csukva van a szájuk.

Ami nagyobb szemcse és jó még az a visán optimanova, és a granatapet!

[link]

Itt tudsz nézelődni, általában minden tápnál ott van a centi szerint a táp szemcse nagysága és formája...

2016. ápr. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Vicuska87 köszönöm, hogy válaszoltál. Kicsit nézelődtem én is tegnap a zoopluson, és megrendeltem az Optimanova Exquisite tápját. Ezek szerint jót választottam. ;)
2016. ápr. 7. 23:13
 10/14 Vicuska87 ***** válasza:

Most ne fogd a fejed kérdező!!!!!


De a kedvencek.net-en olcsóbban hozzájutsz a későbbiekben...

2016. ápr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!