Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított,5 éves, problém...

Ivartalanított,5 éves, problémás nőstény cicámnak, Bellának szeretnék gazdit keresni. Hogyan tehetem ezt meg?

Figyelt kérdés
A cica kicsi volt, amikor ajándékba kaptuk. Probléma: A cica túl jó vadász. A szemben lévő hegyoldalból és erdőből sorban hozza be az udvarba és a mellék épületekbe,padlásra, garázsba az egereket, patkányokat, madarakat és mindenféle kisállatot, hüllőket is néha.Az egyik helyen már egy kupac állattetem gyűlt össze. Gyanítom, hogy a padláson is van már. Este nem merek kimenni, mert félek, hogy rálépek egy tetemre. Nagyon undorodom, már szinte bele betegszem.Ha a lépcsőn találok egyet, az a legrosszabb.A cica rendesen kap Kite-Kat-ot enni - kövér. Amikor látom, hogy hozza az állatot befelé, elzavarom és leszidom - nem érti meg.Tudom, hogy a macska ösztönállat és haza viszi a vadászzsákmányt,ez a természet rendje, de akkor sem bírok naponta ezzel együtt élni.Régen, amikor kisebb volt, beengedtem a lakásba, de mindig fölment a konyha munkapultjára, asztalra, megnézte van- e ott valami. Ettől kezdve kinti macska lett.Szóval se kint, se bent nem jó neki. Irtózom már tőle, ezért nincs is simogatva, szeretve. Tehát nincs jó helye.Már csak este adok neki enni, hátha nem hoz be kisállatot, de így is ugyanúgy hozza és egyik programom minden nap a tetemek kidobálása.Van aki talán befogadná, de ha ott bántani fogja a kis csirkéket, az illető biztosan megöli. Mit tegyek? Nálunk nem maradhat tovább az állat.

#macska #macska örökbe fogadás #jó egerésző macska #tanyára macska #élő egérfogó #vadászat mestere #egér-patkányirtó #szeretetre éhes cica.
2016. febr. 2. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Leszoktatni úgysem lehetne róla, legfeljebb ha mindig lakásban tartanád. De egy házimacska folyton vadászni akarna menni. A szüleim macskái is folyton elcsavarogtak vadászni, pedig jól voltak etetve. De azok meg is ették amit fogtak, nem hordták haza. Az is lehet hogy a cicád hasonló okból hordja haza ahogy a legenda szerinti Hanyi Istók is tette. Kedveskedni akar a ház lakóinak, persze azt nem érti hogy a ház lakóinak étrendje nem az amivel megajándékozza őket.
2016. febr. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sajna nem tudok neked segíteni, de köszi, hogy ezt leírtad ide, ilyenről én még nem hallottam...

A mi macskáink is fognak madarat és rágcsálókat, ide is hozzák, de utána megeszik, évi pár egérfejtől pedig nem akadok ki (bár engem nehéz kiakasztani, szerintem képtelen egy macska olyan tempóban zsákmányolni. azért a tied nem semmi, mi van ott, rágcsálóparadicsom, lusta, elbújni se tudó rágcsálókkal vagy vadászzseni az állat?).


Ismertem egy macskát, az nála nagyobb patkányokat fogott, de az is csak néha, pedig náluk annyi állat volt kis helyen, hogy igazán vonzotta a rágcsálókat...

2016. febr. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Esetleg meg lehetne próbálkozni a macskacsengővel. Futólag megnéztem de nem mindegy milyen fajta kerül rá,mert azért fontos, hogy biztonságos legyen a macskára nézve is. Mondjuk volt ahol azt írták hogy van amelyik azzal is megtanul jól vadászni.

Amúgy volt olyan macskánk igaz közel sem ennyire de szintén vadászott madarat is . Viszont azt tudta a csirkéket nem szabad elkapni.

2016. febr. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez a cicáknál nem probléma, hanem tök természetes viselkedés. Persze értem, hogy te nem bírod elviselni.

Én el szoktam takarítani, ki szoktam dobni a tetemeket, amit hazahoz (zacskóval vagy papírral meg lehet fogni).

A megoldás az lenne, ha csak lakásban tartanád, de mint írod, ezt nem szeretnéd.

Hirdesd meg a cicát minden lehetséges helyen, hogy jó gazdit keres (apróhirdetéses oldalak, facebook), illetve vedd fel a kapcsolatot a Noé macskamentőkkel. Várólista van náluk, az biztos, de legalább arra feliratkozhatsz.

Azért sajnálom szegényt, mert jó macska. Próbálhatod valami jó helyre tanyára is odaadni, ott örülnének neki, hogy ilyen jó vadász. (De csak olyan helyre, ahol ettől még etetik, oltatják, kezelik, ha beteg lesz stb.)

2016. febr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az nem számít mennyit adsz enni neki, ez ösztönös nála. Ha ilyen nagy vadász, akkor tele etetve is hazahozza.

Meg kell hirdetni (jó fogás vagy valami hasonló helyen), hátha valaki elviszi, de házi macskából sajnos rengeteg van és ha valaki nagyon szeretne, akkor inkább fiatalabbat keres, már csak a miatt is, hogy jobban hozzá és a helyhez szokjon. De ettől függetlenül, meg lehet próbálni.

Egy tanya tényleg jó ötlet. Sok gazdaságban értékelnék az ilyen szorgos cicceket :)

2016. febr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért jól gondold meg hogy megválsz-e tőle. Mert macska hiányában az egerek és a patkányok beköltözhetnek a melléképületkekbe és élve sokkal bosszantóbbak és nagy károkat tudnak okozni. Egyik üres ingatlanom melléképületében a tűzfal alól egy fél utánfutónyi földet hordott ki a patkány. Még szerencse hogy nagyon erős az alap betonozása de a fal akár így is megsüllyedhet emiatt. Ha laknák benne akkor én nagyon megbecsülném az ilyen jó vadászó macskát.

Úgyhogy könnyebb eltakarítani a rágcsáló tetemeket mint élő állapotukban szenvedni miattuk.

2016. febr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Próbálj meg takarmányraktározással foglalkozó céget keresni. Ismerősöm cicáját örömmel fogadta egy kukoricatárolós cég.
2016. febr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Részint igaz, hogy természetes ösztön, és kedveskedésből is hazaviszi a legtöbb macska a zsákmányt, de azzal, hogy csak egyszer adsz a szerencsétlennek enni, még rá is erősítesz, hogy vadásszon. És ha egy mérgezett állatot eszik meg?

Amikor először felugrott a konyhapultra, akkor kellett volna megnevelni, nem pedig rögtön kitenni a szűrét, és akkor nyugodtan tarthatnád benn.

Persze, tudom, ezeken már túl vagy, de lásd, hogy te is hibás vagy!

Hirdesd a Facebookon, a Noé állatmenhely honlapján is vannak olyan cicák, amik még nem kerültek be, de gazdit keresnek. Biztos akad olyan, aki jó hasznát tudja venni egy jó vadásznak:)

2016. febr. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a helyedben bevinném, megfürdetném és benti macskát csinálnék belőle. A konyhapultra ugrálásról le lehet szoktatni. Ha rászoktatod egy jó minőségű prémium tápra, onnantól kezdve nem fog mást megenni. Így nem ugrik fel majd a pultra se. De ha sokszor rászólsz, akkor is leszokik róla. Nagyon nehéz a macskatartás, de sok türelemmel és neveléssel, azért meg lehet könnyíteni. Tapasztalat.
2016. febr. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szegény cica!!! nálad csak jobb gazdája lehet...
2016. ápr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!