Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem dorombol? és sosem...

Miért nem dorombol? és sosem lesz teljesen szelíd?

Figyelt kérdés
hetek óta szelidítgetek egy olyan környékbeli idegen kandúr macskát aki előtte méterekre elszaladt minden embertől, szóval nem tudom hogy valakié-e, vagy "vad". idővel egyre közelebb merészkedett és a múlthéten megtört a jég, meg engedte magát simogatni. persze ez is nagyon óvatosan lassú mozdulatokat igényel mert bármi hirtelentől elszalad, úgy kell közelebb közelebb dobni neki a falatokat hogy elérjem, és csak utána engedi. viszont utána már megbékél vele, úgy látom az a szokása hogy lefekszik és elkezd hemperegni jobbra-balra úgy élvezi a simogatást. viszont dorombolni nem akar. ennyire jutottam, nem ad több bizalmat, ha felállok guggolásból rögtön lesbe áll szaladásra készen és lesi mi a helyzet. mitől lehet ez? mondjuk még nyávogni se hallottam soha. ennyi a max amit ki lehet hozni ebből a helyzetből és nem lesz barátságosabb?
2016. ápr. 12. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha már hempereg is simogatás közben akkor elnyerted a bizalmát. Próbáld meg egyszerre a két tenyereddel beborítani a hátát és hogy az oldalát is érje és minél nagyobb testfelületén simogatni dupla tenyérrel. Ez nálam mindig beválik és egyből dorombolni szoktak.
2016. ápr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szerintem már arra is felkelne mert veszélyeztetettnek érezné :( érdekes ez, azt hittem hogyha már sikerül ilyen közelit kialakítani sokkal közvetlenebb lesz de valamiért nagyon bizalmatlan
2016. ápr. 12. 20:02
 3/4 anonim ***** válasza:
hónapokig is eltarthat, mire teljesen hozzád szokik, főleg ha sosem volt gazdája és nincs emberekhez szokva
2016. ápr. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt anno egy vadmacskám. Csak kesztyűben lehetett megfogni és nem lehetett kiengedni mert világgászaladt. Egy ideig a garázsban tartottuk, adtunk neki innit, ennit, de senkisem mert hozzá bemenni. A garázsajtót szétkaparta, szóval kikellett engednünk a kertbe. Azonnal elszaladt, de pár nap elteltével visszajött (gondolom éhes/szomjas volt). Én akkor simogattam mikor evett és pár hét/hónap után már rá sem lehetett ismerni. Teljesen megszelídült, dorombolt, mintha kicserélték volna. Pontosan nem tudom, hogy mitől változhatott meg, de ő volt az egyik legbarátságosabb macskám, holott sosem hittem volna, hogy képes ekkora változásra.
2016. ápr. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!