Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Könnyű lesz az összeszoktatás?...

Könnyű lesz az összeszoktatás? Ivartalanítás szükséges?

Figyelt kérdés

Kedves Olvasók!


Van egy 8 hónapos fekete nőstény házimacskám, holnap pedig érkezik mellé egy 2 hónapos sziámi kandúr cica.


Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

1) Sokat olvastam az összeszoktatásról, (külön helység, csere, jutalomfalat, stb.)

Mit gondoltok, ebben a korban, külön nemű cicák könnyen összebarátkoznak?

A kisebbről azt mondták szelíd és kedves, a nagyobb nem szereti mindig hosszú időn keresztül, ha simogatják, ellenben bújva alszik, és könnyen tanítható. Ezen kívül egyszer találkozott egy 4-5 éves nőstény macskával, aki sajnos nem szerette meg, pedig az én cicám nyitott felé, érdeklődően figyelte és utánozta. Ezek alapján pozitívan álljak a dologhoz, vagy vajon vért fogok izzadni?


2) Mivel egy nőstényről és egy kandúrról van szó, felmerül a kérdés, hogy érdemes-e mindkettőt ivartalanítani. Az egy működő dolog lenne, hogy csak a lány esik át a műtéten? Hiszen lehet, hogy később a fajtatiszta sziámi macskát fedeztetnénk. Mit tanácsoltok? Egyébként benti háziállatok, ritkán vannak kertben.


Lelkesen várok válaszokat! :)

Szép estét!



2016. ápr. 15. 20:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged nem zavar hogy a fiú mindent össze fog pisilni a lakásban, akkor elég a lányt.
2016. ápr. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A lány miatt jelöl, vagy amúgy is tenné, amint ivaréretté válik?

Van bármi megoldás arra, hogy ne pisilgessen össze-vissza, de nemzőképes legyen, vagy választani kell?

2016. ápr. 15. 21:05
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Amint eléri az ivarérettséget, felveszi fröcskölő szokását (az ivarérett kandúr macska vizelete rendkívül bűzös és átható). A kandúrok ezzel jelölik a territóriumukat. Az ivarérettség után hosszabb-rövidebb idővel alakul ki ez a szokásuk, ezt megelőzni csak ivartalanítással lehet."


Szóval a lánytól függetlenül csinálja, mert a területét jelöli ki vele.

2016. ápr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%

Még ezt is találtam:

"Az én ivartalanított kandúrom is jelölt. Mi időben, a legelső büdös pisi után kb 7 hónaposan vittük orvoshoz, de állítólag túl korán. A doki nem is vállalt garanciát arra, hogy sikerült az ivartalanítás, mert még elég éretlenek voltak a herék. Lett is jó sok igazi kandúrszokása a cicának, többek között a jelölés. Egyetlen dolog vigasztaljon: nem penetráns büdös, mint egy aktív kandúr jelölőpisije. Na attól mentsen meg az Isten! Nekem abban is volt részem, az előző cicámnál.

Leszoktatni nem lehet róla, viszont azt kellene elérned, hogy viszonylagos állandóság legyen a cica körül. Azt vettem észre, ha új dolog került a házba, túl sok volt a nyüzsgés, akkor jelölt a cicám, ezzel jelezve, hogy ez az ő otthona. hagyhatod például kóborolni is (ennek viszont más veszélye van) és akkor távolabb fog jelölni. A kandúrok mindig a területüket jelölik meg, ezzel riasztva el a többi kandúrt. Ha nagy területe van, kisebb az esélye, hogy bent jelöl."

2016. ápr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Sziami, kandur.... Igen, erdemes ivartalanittatni, mert a sziamik nagyon temperamentumosak, es abban benne van a terulet jelolese is, ami nos igen, ivarerett kandurnal a frocskoles.

Nem igazan eri meg a kesobbi fedeztetes a vele jaro veszodseget, kiveve talan, ha valami extra tenyeszszemles csoda :)

2016. ápr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen!

És gondolom az hülyeség lenne, ha egyiket sem ivartalanítanánk, vagy ha csak a kandúrt. :D

2016. ápr. 15. 21:26
 7/14 A kérdező kommentje:

A temperamentuma nem mutatkozik meg undokságban, ugye?

Igazából holnap úgyis kiderül, csak kissé izgatott vagyok.

2016. ápr. 15. 21:28
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyiket se azzal azt éred el, hogy évente lesz 10 új cicád. Ha meg a lányt nem, akkor annak a nyűgjeit tüzelés alatt ugyanúgy el kell viselned, ami szintén nem kellemes.
2016. ápr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"A tüzelés elkezdése előtt a cicád szokatlanul ragaszkodó, a hátsó fertályát odadörgöli a bútorhoz, a plüss állatokhoz, más macskákhoz és/vagy a kedvenc gazdijához.

Több időt is eltölthet a nemi szervének a nyaldosásával. Figyelem: az ezen a listán megjelenő többi viselkedésbeli tulajdonságoktól eltekintve ez a viselkedésmód húgyvezetéki rendellenességre is utalhat, mely komoly problémát jelenthet, ha nem kezelődik ki.

Az ivarérett nőstény macska hangosan hallatja a hangját. Amíg nem párosodik, ez több napig is eltarthat.

Egy egyedi párosodásra készen álló testtartást vesz fel: a fejét lehajtja, a mellső lábait mintegy behajlítja, a hátsó fertályát felemeli (ezt a testtartást lordosisnek hívják), a farkát is felemeli. A hátsó lábaival ritmikusan kezd lépkedni, mintha helyben járna.

Az ivarérett nőstény macska vizeletet üríthet a nemkívánt helyeken is. Ezt úgy éri el, hogy a hátsó fertályát odanyomja a felületre és felemeli a farkát. A farka megremeghet, ilyenkor is ritmikusan ide-oda lépked, mintha egy helyben járna.

Ha a cicád nem párosodik, akkor a tüzelés az év több hónapjában kéthetente vagy háromhetente újra kezdődik, ez addig fog tartani, míg a cica párosodik vagy ivartalanítják."

2016. ápr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kissé szégyellem magam, hogy ezeket nem találtam meg az interneten, de végül is jobb mástól is hallani.

A nőstény már tüzel, kb havonta, abszolút nem elviselhetetlen, csak nem szeretném, ha valamilyen betegsége lenne emiatt.

2016. ápr. 15. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!