Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Könnyű lesz az összeszoktatás?...

Könnyű lesz az összeszoktatás? Ivartalanítás szükséges?

Figyelt kérdés

Kedves Olvasók!


Van egy 8 hónapos fekete nőstény házimacskám, holnap pedig érkezik mellé egy 2 hónapos sziámi kandúr cica.


Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

1) Sokat olvastam az összeszoktatásról, (külön helység, csere, jutalomfalat, stb.)

Mit gondoltok, ebben a korban, külön nemű cicák könnyen összebarátkoznak?

A kisebbről azt mondták szelíd és kedves, a nagyobb nem szereti mindig hosszú időn keresztül, ha simogatják, ellenben bújva alszik, és könnyen tanítható. Ezen kívül egyszer találkozott egy 4-5 éves nőstény macskával, aki sajnos nem szerette meg, pedig az én cicám nyitott felé, érdeklődően figyelte és utánozta. Ezek alapján pozitívan álljak a dologhoz, vagy vajon vért fogok izzadni?


2) Mivel egy nőstényről és egy kandúrról van szó, felmerül a kérdés, hogy érdemes-e mindkettőt ivartalanítani. Az egy működő dolog lenne, hogy csak a lány esik át a műtéten? Hiszen lehet, hogy később a fajtatiszta sziámi macskát fedeztetnénk. Mit tanácsoltok? Egyébként benti háziállatok, ritkán vannak kertben.


Lelkesen várok válaszokat! :)

Szép estét!



2016. ápr. 15. 20:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
pedig lehet, náluk is előfordulhat a gennyes méhgyulladás, emlődaganat és egyebek. Ha nem akarsz cicákat, a nőstényt is érdemes elvinni.
2016. ápr. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem egyaltalan nem "undok" a sziami, csak... intenziv. Intenziv mindenben, a kedvessegben, meg.. nos, a jelolesben :)
2016. ápr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne mindkettőt ivartalanítani, de egyiküket mindenképpen.

Fedeztetni ugye tudod, hogy csak törzskönyvezett, egészséges cicával szabad? Úgy értve egészséges, hogy örökletes betegségeket sem örökít. Ehhez kellenek különféle szűrővizsgálatok.

De én nem kínlódnék ezzel a helyedben.

Az állandó tüzelés sem tesz jót a nősténynek, ha nem vemhesül, egy csomó betegsége lehet a későbbiekben.

A kandúr pedig jelölgetni fog, és majd szökni akar, amikor ivarérett lesz.

Szerintem mindkettőt műttesd meg.


Összeszoktatás: én nem csinálnék nagy dolgokat. Összeengedném őket, először felügyelet mellett, és kész. Meg fogják szokni egymást.

2016. ápr. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom mindenkinek!

Akkor vegul is mindkettejuk ivartalanitasa mellett dontottem.

Az osszebaratkozas pesig, hogy sikeres-e, nem sokara kiderul! :D

Meg egyszer koszi! :))

2016. ápr. 16. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!