Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A brit rövidszőrű szigorúan...

A brit rövidszőrű szigorúan szobacica?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy brit rövidszőrűt, viszont a szüleim nem engedik, hogy a házban tartsam, és mielőtt bárki is belém kötne, nagy kertes házunk van, és van a házunkban egy mellékhelység (kazánház) a mostani cicám is ott vannak. Nincs füst, szabadon felmehetnek a padlásra, kijárhatnak + melegethetnek. (persze néha bevinném a házba, a mostanit is néha behozom)
2010. ápr. 7. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kint is lehet. Csak kérdés hogy nem lopná el valaki, nem történne vele valami (bántalmazás, mérges, baleset, kiscicák...)?
2010. ápr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
50%

A mi brit cicánk benn van, azért mert ha már ennyi pénzt adtam egy macskáért, meg ugye az ember szívéhez is nő, és nem utolsósorban a kisfiamé, aki imádja. De nem ezt kérdezted:)

Egy barátomnak a szomszéd utcában is van egy brit cicája, ő kinn van. 3 vagy 4 éves azt hiszem, nem történt semmi baja, rendszeresen csatangol, van hogy úgy viszem vissza hozzájuk. Úgyhogy lehet kinn tartani, csak számolni kell a veszélyekkel.

2010. ápr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi, hogy írtál! Én csak az autóktól félek, lopni nem lopnak szerintem nem lopnák el, még nem hallottam ilyenről (igaz falunk lakok, mindenki ismer mindenkit..)de az biztos, hogy vigyáznák rá, mint a szemem fényére :)
2010. ápr. 7. 12:50
 4/10 A kérdező kommentje:
hát igen, a csatangolás... :) lányt szeretnék, és ha jól tudom, azok nem mennek el annyit, mint a kanok (de nem tudom pontosan), ilyen feles cica lenne, kinnt is, bent is, de azt nem engedik, hogy állandóan bent legyen... köszi a válaszokat! :)
2010. ápr. 7. 12:53
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem is lehet kint tartani, az én cicám benti cica, viszont tavasztól késő őszig a teraszon napozik, esténként meg bogarakra vadászik, alig lehet becsalogatni, nagyon jól érzi ott magát. Hűvös és esős időben pedig mindenképp legyen valami kis búvóhely meleg takaróval. Arra is figyelni kell szerintem, hogy a többi cica ne bántsa és befogadja. Amúgy tényleg gyönyörűek a brit cicák, az enyémet is mindenki megcsodálja, úgyhogy nincs kizárva, hogy nem tetszik meg valakinek.
2010. ápr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fajtatiszta kutyákat macskákat szívesen ellopják. Ha kintt artod mindenképpen ivartalanítani kell és ha bent akkor is mert csak pokollá teszi mindenki életét és nem még több kiscica.
2010. ápr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak ivartalanítva engedd ki! Ha kinti macska is lesz, akkor te sajnos nem tudsz rá vigyázni, csak ő magára.
2010. ápr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi a sok infót! :) megtartom a tanácsaitokat!
2010. ápr. 8. 09:18
 9/10 anonim válasza:
A nővéremnek brit rövidszörű van nagyon érdeklődik ki fele de nem engedik ki mert sok a kutya persze lehet kinn is de egy ilyen szép testes cicának az a szép ha bent van.Csak sajnos rendkivül aktív fajták a többi cicához képest.Rögtön támad ha csak kilóg a takaró alul a lábujjam.:D és lehet ezért szeretnének kinn mert nagyon aktívak :D sztem nyugisan ha nem bír kibujni sehol.
2010. ápr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Az én kandúr cicám mielőtt ivartalanítva lett volnaeltűnt egyszer másfél hétre és csontig soványodva tért haza, pedig már azt hittük meghalt. Akkor megfogadtam hogy csak ivartalanitás után fogom kiengedni. Nagynehezen ki is engedtem utána, és láss csodát, már megelégszik annyival hogy kb. fél óra alatt felméri a szomszédokat és utána benéz hogy itthon vagyok, azután csak az udvaron tartózkodik. Fürdik a porban, meg füvet rágcsál, és mikor megunja, bejön és elvonul pihenni. Igaz ő csak fél brit cica. De szerintem nagyon vigyázz mert a fajtatiszta cicák nagyon drágák, és az immunrendszerük sem olyan erős mint egy mezei házimacskáé aki a jég hátán is megél.

Sok szerencsét a cicázáshoz!

2010. ápr. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!