Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cicát szeretnék kitenni,...

Benti cicát szeretnék kitenni, HOGYAN?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Van egy 1 éves kiscicám,aki eddig benti macska volt,de ki kéne helyeznem(szülők).Sajnos csak a szobámba nem tarthatom,mert az kicsi neki :(

Hozzá kell szoktatnom a kinti világhoz?Vagy egyből kihelyezhetem?Kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatosan?Hogyan kéne csinálnom?



2016. ápr. 26. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Oltásai mind megvannak? Ez fontos!


Amúgy fokozatosan kell kiszoktatni, pár nap-hét alatt. Először vidd ki magaddal, és legyél kint vele. Eleinte várhatóan félni fog, de ha betartod a fokozatosságot, meg fogja szokni.

2016. ápr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

hát igen, csak 1 szobában leélnie az életét nem nagy buli. a ház többi részébe nincs bejárása?

amúgy a kert biztonságos? mármint nem laktok ugye főút mellett? mert akkor felejtsd el,hogy kinti legyen. (elütik)

meg az sem mindegy,hogy szomszédok nem -e mérgezik az egereket, nem -e szökik át hozzátok a szomszéd kutyája..

mert sok veszély forrás van. ha nálatok ezek nincsenek meg, akkor lehet kinti-benti. menj ki vele a kertbe, akár pórázon is kezdetben. alakíts ki egy feljárót,hogy vissza tudjon menni az ablakodon keresztül a szobádba,hogyha akarna. (nem lehet egyik pillanatról a másikra kitenni). és legyél kint vele, mutasd meg neki,hogy vissza tud menni a szobába ha akar. és pár nap után kint hagyhatod már egyedül is. úgysem fog egyből elkóborolni, szerintem csak az udvaron fog nézelődni. aztán idővel majd beveszi a területet, bejárja az összes szomszéd kertjét. ha van valahol nagy kutya, akkor érdemes majd a kerítés közelébe vinni,hogy lássa,hogy melyik a tiltott zóna. legalábbis én ezt csináltam amikor kicsik voltak a cicáim. azóta sem járnak abba az egy szomszédba,mert kutya van. mindenhol máshol viszont ott vannak.

ja és nyilván féregtelenítés, oltás, kullancs és bolhaírtás még fontosabb lesz, hiszen odakint több mindent összeszed.

2016. ápr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Lehet kicsi a szobád de biztonságosabb mint ha kiengednél egy bent felnőtt macskát hidd el. Nekünk sok macskánk volt, egyikse élt többet 3 évnél. Amelyik csak benti meg megvan van 9éve :D
2016. ápr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
20%
nekünk kinti cicánk van és 12 éves, szóval ez nem attól függ
2016. ápr. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
15%
3# de érted, egy pár négyzetméteres szobában leélni az életét a cicának..nem élet. más lenne a helyzet,ha az egész házban járkálhatna szabadon. de csak 1 szobában? az nagyon karcsú
2016. ápr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

oltas, ivartalanitas, veszhelyzetre felretett penzt.

Ezek az elsodlegesek.

Ha ez megvan, akkor egy-ket het alatt ki lehet szoktatni, ugy hogy nem tunik el.

2016. ápr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%

Ha forgalmas út mellett laksz akkor inkább ajándèkozd el ha mindenáron ki kell tenned,mert hamar elütik! Nem is értem, eddig akkor miért lakhatott bent? Kijárós lesz, vagy kinti? Mert ha csak kinti akkor is az elajándèkozást javaslom,mert annak sincs sok értelme,hogy kint éljen.

Ha csak kijárós akkor vegyél neki hámot és azzal vidd ki párszor és járjátok körbe a kertet. 1-2 hét múlva el is tudod engedni, haza fog találni.

2016. ápr. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!