Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Még sosem volt cicám, de most...

Még sosem volt cicám, de most nagyon készülök egyet befogadni. Milyen tápot illetve almot ajánlanátok nekem, ami valóban jó minőségűek és nem csak a reklámot kell megfizetni?

Figyelt kérdés

2016. máj. 22. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős lesz a macska?
2016. máj. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
3 hónapos
2016. máj. 22. 16:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Alomból én az Aldis Shiva alomra szavazok, olcsó és jó.


Táp: valami olyat válassz, ami magas hústartalmú, és nem tartalmaz gabonát (vagy csak minimálisat), illetve mesterséget ízfokozót, színezéket stb.

Vagy lehet hússal is etetni a cicákat, anyagilag kb. hasonlóan jössz ki.

2016. máj. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen megéri prémium tápra beruházni, nagy tételben nem kerül sokkal többe, mint a hipermarketes vackok. Az én cicám Taste of the wilde-ot kap, nagyon jó minőségű, teljesen gabonamentes, és nem is aranyárban mérik. Az Acana és az Orijen is kb. ez a minőség, viszont valamivel drágábbak. Egyébként nem egészséges kizárólag száraz táppal etetni őket, ugyanis több vízre van szüksége a szervezetüknek, mint amennyit meg tudnak inni, ezért fontos, hogy nedves eleséget is rendszeresen kapjanak. A normálisabb fajta állatorvosok, akik nem akarják rád tukmálni a Royal Canint, azt szokták javasolni, hogy legalább kétnaponta kapjon valami nedveset is. Az én macskám reggel BARF-ot kap, este pedig prémiumtápot, és szuper egészséges a kis dög! Az állatorvos mindig megdícsér, hogy milyen jól tartom. Jutalom falatnak Trixie pasztákat használok, az egyik multivitaminos, a másik pedig malátapaszta, ami különösen fontos egy ragdollnak, vagy más hosszabb szőrű cicának, mert megakadályozza, hogy szőrcsomó képződjön a gyomrukban. Vedléskor pedig a rövid szőrűeknek is ajánlott adni.

Macskaalomból sokat próbáltam, a szilikáttól a bentonitig, de legjobban a Cat's best biogólilag lebomló alom jött be. Nem drága, nagyon jól csomósodik, potyogás nélkül ki lehet belőle venni mindent, és le lehet húzni a WC-n. Egyépként a teljesen szimpla S-budget bentonitagyagos alom sem rossz. Most már semmilyent sem használok, megtanítottam a wc használatra, úgyhogy nem kell ilyenekkel bajlódni.

Még egy plusz jótanács: szerezz be egy klikkert! Hihetetlen, hogy milyen gyorsan, és milyen sok mindenre meg lehet tanítani a macskákat. AZ alapokat mindenképpen érdemes neki megtanítani, mint pl. hallgasson a hívónevére vagy ugorjon fel az öledbe vagy a bútorra. Minél több mindenre megtanítod, és minél többet foglalkozol vele, annál szorosabb lesz köztetek a kötelék. Egy jól képzett cica pont ugyanannyira értelmes és hűséges, mint egy kutya.

2016. máj. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó ezt úgy érted hogy a cicád a wc fölé guggol és belepisil-kakil?
2016. máj. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!