Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen valóban használható...

Berlin kérdése:

Milyen valóban használható harcművészetet/küzdősportot ajánlanátok ami NEM a box és nem csak a páston, szőnyegen, versenyen, teremben, ringben és szabályok között hanem utcán is használható (10 év gyakorlással természetesen)? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Jómagam nulláról szeretnék elkezdeni valamilyen küzdősportot, először bedőlve a hirdetésekben szereplő szövegeknek a wing tsun kung fu-ra akartam menni, de hál' Istennek utánajártam a dolgoknak és már akkor sem mennék ha ők fizetnének. Nekem valami használható dolog kellene, olyan amivel valóban lehet esélyem ha az utcán belém kötnek. Természetesen reálisan gondolkodó ember vagyok, tudom, hogy ez rengeteg gyakorlással jár!

A kérdésem roppant egyszerű. A válasz már nem biztos, hogy annyira az lesz, mivel van néhány kitételem. Pl: hogy a sokat emlegetett ökölvívás nem az én világom, nem lenézve a boxolókat, oda kell talán a legkevesebb agyi kapacitás, nem véletlen, hogy a cigányok max a box-teremig jutnak el és nem dzsúdóznak, karatéznak stb. Viszont azt is megtudtam, hogy rengeteg távol-keleti harcművészet igazán csak a páston/szőnyegen ér valamit és nem a való életben, ahol nincsenek szabályok, így ez sem könnyítette meg a dolgom. Gondolkodtam a thai-boxon, de azzal kapcsolatban is sokan írták, mondták, hogy utcán, farmerban már nem annyira hasznosítható, arról nem is beszélve hogy inkább lábmunkára épül mint a karra. A másik véglet meg a brazil jj, ami földön fekve legyőzhetetlenné tesz, de az állóharcra kevésbé tanít meg. Szóval mit tudnátok ajánlani ahol a kar IS a láb IS képzésnek van kitéve és nem csak agyatlan bunyó hanem fontos szerepe van a gondolkodásnak, az észnek a távol-keleti spirituális világnak és mindez együtt használható az utcán? Konkrétan a kyokushin karate vagy a kempó hasznos lenne? Köszönöm előre is a válaszokat.


2014. szept. 9. 16:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

A boxban is nagy szerepe van a gondolkodasnak,taktikanak,labmunkanak és tesz a legerősebbé ökölharcban..


De akkor talan a thaibox.

2014. szept. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ez azért nehéz, mert nálunk szinte mindent csak sportként oktatnak. A távol-keleti "gyakorlatban nem használható" harcművészetek is gyakorlatban használhatók. Arra találták ki őket, hogy gyakorlatban használhatók legyenek, de maximum akkor tudsz küzdősportot ilyen minőségben tanulni, ha rendvédelmi/honvédelmi szervnél tanulod.
2014. szept. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ja és hozzaerto embereket kéne megkerdezni mert telebeszeltek baromsaggal a fejed..semmit se ernek a többszaz éves harcműveszetek? Ezt ki mondta? Jozsi aki volt 2 edzesen?
2014. szept. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

"oda kell talán a legkevesebb agyi kapacitás, nem véletlen, hogy a cigányok max a box-teremig jutnak el és nem dzsúdóznak, karatéznak stb. "


álló harcok közül talán a boxnál foglalkoznak a legtöbbet a taktikával és ott használod a legtöbbet az "agyi kapacitást" az, hogy a cigányok oda járnak és nem karatéra annak 2 oka van az egyik, hogy a spiritualitás helyett maga a küzdelem érdekli őket és általában ököllel szeretik a konfliktusokat lerendezni és nem rugdosódással, a másik ok pedig, hogy a birkózás mellett ez a legkevésbé költséges sport(kb havi 6000ft vagy kevesebb és a felszerelést le lehet egyszerűsíteni egy fogvédőre meg egy pár kesztyűre ha ott helyben nem adnak). (picit azért vicces, hogy a boxot primitívnek tartod a thai boxon viszont gondolkodtál :D)



"Szóval mit tudnátok ajánlani ahol a kar IS a láb IS képzésnek van kitéve és nem csak agyatlan bunyó hanem fontos szerepe van a gondolkodásnak, az észnek a távol-keleti spirituális világnak és mindez együtt használható az utcán?"


tudom ajánlani a jujitsut viszonylag jól oktatják itthon és kb minden benne van amit keresel viszont nem biztos, hogy a 10 év elég ahhoz, hogy mindent rendesen megtanulj(bővebben: egy egyszerűbb stílusban viszonylag értelmes szintre eljutni kb 5-6 év, a jujitsuban meg van állóarc, földharc, utcai önvédelem és mellé a kultúrális dolgok és valószínű heti 3 edzésnél nincs több egy héten)


esetleg tudom még ajánlani a kés/bot harcot valamilyen állóharccal kombinálva. A karatét felejtsd el mert valószínű nem találsz jó edzést.

2014. szept. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

ilyen az ha valaki olyasmiről nyilatkozik amihez nem ért és feltételezéseket kreál.

az ökölvívás az egyik legtaktikusabb küzdősport típus,éppen ezért veszi igénybe az agyat.

a cigányok meg azért járnak rá,mert a versenyzők ingyen,vagy minimális pénzért járhatnak edzésre és mert elterjedt van hagyománya,letisztult edzésmódszertana itthon a sportágnak a többi újjal összehasonlítva,és mert az egyik leghatékonyabb stílus utcai verekedésben,mivel az utcai bunyó ökölharc,ők meg verekedni és védekezni akarnak megtanulni,nem a buddha szobor előtt megvilágosodni és pocsékolni az edzésidőt.

a másik meg,hogy miért mennének olyan edzésre ami kevésbé hatékony?

spiritualitás keresése?eszem megáll.

az egyetlen ami számít az a hatékonyság,nem a spiritualitás.

ha a boksz ennyire nem játszik akkor a savate-nak a francia boxnak nézz utána.

de ott is pofán vernek,rúgnak,szóval lehet az sem lesz pálya ezek után.

2014. szept. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Erre nem lehet válaszolni. ilyen cucc nem létezik, mint amit keresel. hiába mész el jujitsuzni, vagy kempózni, mer abban "minden van". grapplingben szétkap egy bjj-s, ütirugiban meg egy Thai boxoló.


Nem az számít, hogy mit hallottál, hanem az, hogy mi működik. És a box, thai box működik. farmerban is. A bjj meg állva. meglepődnél, mennyire.


az önvédelem, meg leginkább a józan paraszti észen múlik. Persze, ha jó bunyós vagy, az segít egy kicsit.

2014. szept. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Kenpo
2014. szept. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Azért is hangsúlyoztam ki, hogy nincs tapasztalatom, csak a netről gyűjtöttem infokat, amit tudom jól osztani kell 3-mal de valahogy mégis el kell indulni.
2014. szept. 9. 22:05
 9/20 anonim ***** válasza:
thai box nálunk 1 cigány se jár edzèsre ès farmerba is ha belerugok valakibe elborul :)
2014. szept. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
23%

Karate, kung-fu, aikido, ninjutsu, krav maga, capoeira és társai, ezeket felejtsd el. Arra sem jók, hogy kitöröld vele a fenekedet.


A birkózásnál és boksznál pedig nincsen hatékonyabb, ha gyorsan és hatékonyan akarsz megtanulni, bunyózni. Persze jó a thai box, savate, BJJ, sambo, judo is. Keleti csing-csung b*ziskodásokra ne járjál, mert csak oxigéngörbítő lesz belőled.

2014. szept. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!