Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Biztos, hogy jóötlet az...

Biztos, hogy jóötlet az ivartalanítás? Rengeteg olyat olvasok, hogy a cica utána megváltozott, meg ilyenek, és nemszeretném ha ez ígylenne.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 11. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én nőstény cicámat 4 éves korában ivartalaníttattuk, mert beteg volt. előtte utálta a kutyánkat, fújt rá, a közelébe se ment. A műtét után ez a viselkedése megváltozott, olyannyira, hogy most már a kutyával alszik. Sokkal bújósabb lett. Nem tudom mennyire van köze az ivartalanításnak mindehhez, de közvetlen a műtét után lett ilyen a macska. Szóval az enyém jó irányba változott, olyanról nem hallottam, hogy rosszabb lenne a cica műtét után. De ez az én személyes tapasztalatom, nem tudom más hogy van ezzel.
2010. ápr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem változott meg...Nyugi

Csak jót teszel vele: mindenféle betegségek,és rákok megelőzéséül szolgál hogy kiívartalanittatod. Persze minden műtétnek van kockázata...

2010. ápr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszönöm, és remélem nemlesz tőle baja..:S

szóval hány hónapos korában vigyem dokihoz? üdv

2010. ápr. 11. 10:44
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Fél éves kora körül már lehet vinni. Nem tudom mennyire lényeges megvárni, míg ivarérett lesz, de fél évesen már biztos lehet őt vinni!
2010. ápr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
szerintem nem lényeges. köszi:) nha megyek arcpakolást csinálni. puszi nekteek:D
2010. ápr. 11. 10:56
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Most hogy mondod már lehet nekem is elférne a pofaszerkezetemen egy pakolás.:D Na jó arcpakolászást, és sok sikert a cicához!:)
2010. ápr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta az állatorvos, hogy 6 hónapos kora után. Sajna - mivel talált cica volt, és nem tudtuk a születése dátumát - kicsit elcsúsztunk és megtörtént a "baj". De az állatorvos megnyugtatott, hogy semmi pánik, amint elmúlik a macska "tüzelése?" (nem tudom hogy mondják ezt a macskáknál)meglesz a műtét. Így is lett, és a macsek semmit nem változott azóta sem, pedig már 3 éves. Játékos és jól kijön nemcsak a mi kutyánkkal, de a szomszédével is. Bár a fekete rigókat mindig megpróbálja megfogni. Nem csavarog, bár az öreg ivartalanított lány cicánk nagy csavargó.
2010. ápr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
én is ivartalaníttattam a fiú cicám, bár nagyon sajnáltam....nem változott utána semmit a viselkedése :)
2010. ápr. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi:)
2010. ápr. 12. 16:34
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon pozitívan változott meg nőstény macskám. Ivartalanítása előtt sokszor támadott, karmolt, harapott. Hirtelen hangulatváltásai voltak, belefeküdt az ölembe, dorombolt amíg simogattam, aztán mikor megunta jól belém harapott. Ivartalanítás után mindez megszűnt, nagyon bújós lett, nem harapott, nem karmolt. Nem hízott el, és ugyanúgy vadászott kint.
2010. ápr. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!