Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacska elvitele előtt...

Kismacska elvitele előtt illik rendbe rakni a cicát?

Figyelt kérdés

Anyukám "gyűjti"a macskákat, vagyis nem igazán foglalkozik azzal, hogy szaporodnak, ivartalanítani egyiket sem akarja, a macskák soványak, felelőtlen állattartó. Eddig volt neki 7 macskája, abból most tavasszal a 3 nősténynek született 9 kismacskája. Meg akarta tartani mindet, de elkezdtem hirdetni őket, mert rossz nézni, hogy évről évre csak gyűlnek és ahogy ő mondja "úgyse maradnak meg, mert elüti őket az autó vagy eltűnnek" így találtam volna mindegyiknek gazdát, de az egyiket semmiképp nem akarja odaadni.

A lényeg, hogy most értek olyan korba a kicsik, hogy el lehet őket vinni, szombaton jönnek is az egyikért, benti macskának szánják, viszont itt az udvaron szaladgál a fehér kiscica, a bundáján látszik, hogy poros, az arca is koszos, de anyukám nem engedi, hogy legalább elvitel előtt ápoljam őket, mert szerinte a bolhairtó portól hasmenést kap, a féreghajtótól meghal (egyik macskája se volt még féreghajtózva), van macskasampon is de csak dísznek, azt mondta meg ne merjem fürdetni, mert rühes lesz.

Félek, ha idejön az illető a macskáért vajon mit fog szólni, hogy van 7 macska és 9 kismacska, ráadásul normál fekhelyük sincs, egy koszos kartondobozban alszanak a kicsik, kaját is az udvaron egy ütött-kopott vajas dobozba kapnak. Ma mikor nem látta bebolhaporoztam, de teljesen kiakadt, hogy ne érjek a macskájához, viszont mikor a múltkor szóvá tettem, hogy nem ártana enni adni a macskáknak, akkor azt mondta, hogy vegyek nekik én kaját, mert nem az ő macskái, szerint mivel én ajándékozom el őket, így az én felelősségem. Arra is gondoltam már, hogy esetleg elvinném a macskát a nagymamámhoz és ott adnám át, hogy a "vevő" ne lássa a körülményeket, de ott meg ugye furcsa lenne neki, hogy miért nincs ott a macska anyukája vagy egyáltalán miért ott kell átvennie. Szerintetek mi a teendő ilyen esetben? Ha meglátja milyen körülmények közül származik a macska el fogja vinni? Én ugyan nem szeretem a macskákat, de jót szeretnék a cicáknak, mert nem normális, hogy itt tárolja őket soványan a halálukra várva.


2016. máj. 31. 19:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
57%
Valoszinuleg, ha latja, hogy milyen korulmenyek kozott vannak, elviszi, csak 2x olyan gyorsan. Szerintem ne te szegyenkezz az anyad helyett.
2016. máj. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%

Ezt mindenképp közöljétek majd azzal aki jön a kiscicáért, hogy első útja az állatorvoshoz vezessen, ugyanis se oltva, se féreghajtva nincs, lehet, hogy bolhás is. Ha anyukád nem is hajlandó ezekre, az a minimum, hogy úgy adjátok oda az új gazdiknak, hogy tisztában legyenek vele, mire számíthatnak.

Ha az én anyukám csinálná ezt, én szó nélkül vinném az összes macskáját ivartalanítani, ha tetszik neki ha nem, ugyanis állatkínzás amit csinál.

Ha meg nem hajlandó költeni rájuk, meg ilyeneket mond, hogy nem is az övé a macskák, akkor viszont ne is szóljon bele, hogy te mit csinálsz velük. Döntse el, hogy vagy tart macskákat, de azt normálisan tegye, ivartalanítással, élősködők elleni védelemmel, jó minőségű táppal, vagy keressen nekik normális gazdát. Ha ivartalanítva lennének, nagy valószínűséggel el sem tűnnének, és hosszú életet élhetnének. Egyébként az rendes tőled, hogy téged legalább érdekel, hogy jó sorsuk legyen.

2016. máj. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem mindenképp vedd egy kicsit kezelésbe a macskákat mielőtt gazdijelölt érkezik, mert könnyen lehet, hogy ha meglátja a körülményeket visszatáncol ugyanis: a nem kezelt, nem rendes körülmények között élő, féreghajtó nélkül felnövő macska nagyobb valószínűséggel beteg. Anyukáddal pedig beszélned kell, mert van elég macska az utcán, nem kell őket fölöslegesen szaporítani... A macskák érdekében ezt neki is meg kell érteni, ha valóban Állatbarát!
2016. máj. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%

én suttyomban elvinném a nőstényeket ivartalanításra.

sajnálom,hogy anyukád ilyen. szerintem jó,ha a nagyidnál adod oda a cicát. előtte megfürdetheted bolhaírtó samponnal. úgy tiszta is lesz és némileg kevesebb bolha lesz benne

2016. máj. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
34%
Fürdetni melegbe érdemes , most nincs jó idő és a szél is fúj . Ettől nagyon megfázhatnak csórik . A bolhapor a hátára való , onnan nem nyalja le . Törölgesd át a kiszemeltet vizesebb ronggyal , 9 hetesen kezdenek önállóak lenni . Féregmentesíteni nem kell még a kölyköket . Egy két macskát érdemes tartani , de azokat jól , különben vadak és folyton betegek bolhásak és ez átterjedhet a gazdáira .
2016. máj. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
4 hetes kortól kell féregteleníteni a kismacskákat.
2016. máj. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Jaj az a baj, hogy ott már a kismacskák is sanszosan valamilyen betegségben szenvednek. A bolhásság a legkisebb gond. Tudod mennyi macskabetegség terjed nemi úton, vagy nyállal? Fel Fiv stb. És a legtöbb idősebb korban jön elő. Gondolom anyukád meg nem fogja kezeltetni a macskáit. Nekem az összes utcáról befogadott macskám szenvedett valami betegségben, hiába ivartalanítottuk már késő volt, idősebb korában mindnek előjött. három volt.Még egy él, bár annak sincs sok hátra. AIDSes. És ha pár év múlva örökbe fogadnék egy cicát, hát nagyon nem örülnék, hogy megint egy beteg állat jutna nekem. Gőzöm sincs, hogy mit csinálj. Ivartalaníttatni kéne, legalább a lányokat. Nem tudom, anyukád nem fog hozni helyette másikat?
2016. máj. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy fehér macskában meg lehet látni a bolhákat. Fölemeled, és ha a szőre között fekete izéket látsz, az a bolhapiszok, bolhaszar, bolhaürülék, nevezzük bárhogy, ha meg mozog a fekete izé, az akkor a bolha. Bolhás kismacskát vissza szoktak utasitani a "vevők", ugyanis ha esetleg otthon van másik állatuk, akkor megfertőzheti azt is. Szóval először is állapitsd meg a cicusról, hogy bolhás-e. Ha igen, akkor halaszd el az átadást addig, amig nem tudod kipucolni belőle. Szerintem kifejezetten jó megoldás, hogy a nagymamádnál adod át a macskát, mondj valami akármilyen indokot, hogy a nagyi vette szeliditésbe pár napra, vágyott a nagyi is kismacskával játszadozni, akármit. De bolhásan ne add át !!!!
2016. máj. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
48%
Ennyi macskának rengeteg kaja kell. Vigyél anyukádnak legalább egy zsák száraztápot. addig is amig nem tudod elajándékozgatni őket.
2016. máj. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, illene, sőt kellene minimum féregteleníteni kétszer, és bolha ellen kezelni.

Korrekt, ha leendő gazdival közlöd, hogy a kiscica férges (ez biztos) és valószínűleg bolhás is, első útjuk az állatorvoshoz vezessen.

Anyukádról inkább nem írom le a véleményem.

2016. máj. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!