Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Műtét után mikor ehet leghamar...

Műtét után mikor ehet leghamarabb a cicám?

Figyelt kérdés
1 éves lány cicámat ma műtötték, ivartalanítás miatt. Délután 3-kor altatták el, előtte 18 órával nem evett kb. Csak vizet ivott. 6 körül kezdett el magához térni, pár órán át dőlt jobbra balra, nem tudott járni.. meg hányt többször is de csak ilyen vizes.. nyálas vmi jött, ugye üres volt a gyomra. Most már megy egyedül, szalad is.. felugrik ágyra, székre, ablakba. Mondjuk ez aggaszt, a sebje miatt.. nem árthat neki, ha így a szobában ugrál? Nem tudom megfékezni.. persze segítek neki lejönni, figyelek rá minden percben. Hangokra reagál, játszani is próbált már a kis labdájával.. kicsit dorombolt is. Amit furcsállok, hogy nyávogni még nem tud.. 2x nyekkent halkan, mikor a tápos zacsit meglátta. Már nagyon éhes. :( Nem tudom mikor adhatok neki enni, az orvos nem mondott semmit, mert rohannia kellett a műtét után. Segítenétek kérlek? Aki már volt ilyen helyzetben.

2016. máj. 31. 23:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Inni és enni csak akkor kaphat ha már teljesen magánál van, saját lában tud járni, anélkül, hogy imbolyogna.
2016. jún. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tud már járni, szaladni is rendesen.
2016. jún. 1. 00:12
 3/7 anonim ***** válasza:
adjál neki inni mindenképp, és nedves tápból kicsit enni. ha esetleg kihányja, akkor ne adj még pár óráig. de ahogy irod, a cica már jól van, szerintem nem lesz gond az evéssel. Fokozatosan vissza lehet térni a rendes etetéshez. szárazmagokat pár napig ne adj.
2016. jún. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nyávogni vszinuleg az altatás miatt nem tud, érzékeny lehet még a szája belülről. az ember se mindig tud rendes hangon beszélni, amikor altatásból felébred. visszatér majd a hangja.
2016. jún. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már nyávogott egy kicsit. :) Kezd visszajönni a hangja. Teljesen biztosan megy már egyedül. Adtam neki egy kevés tasakos tápot, befalta azonnal. Víz van előtte. Amiért aggódok, hogy nem tud nyugton maradni.. folyamatosan ugrál.. fel az ajtóra, ablakba, polcra, mindenhova. Ki akar menni nagyon. Kinti cica amúgy. Nem tudom hogy bírjuk ki a 10 napot a varratszedésig. :( Aggódok a sebje miatt. Ez a sok ugrálás nem árt neki? Mit csináljak vele? Fél percre se vehetem le róla a szemem mert rögtön mászik valahova. Aludni sem tudok így semmit. :( Már nagyon álmos vagyok.
2016. jún. 1. 00:48
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Én sem tudtam az enyémet bent tartani egy napnál tovább, két lehetőség volt vagy ketrecbe zárom, vagy leveszem róla a tölcsért és kiengedem, ez utóbbi mellett döntöttem. Természetesen ez nem tanács volt részemről mert ahogy szerencsére nem történt semmi akár probléma is lehetett volna belőle. Erre én sem voltam felkészülve azt hittem majd szépen lábadozik mint ahogy mi.:D Egy kinti cicát képtelenség bezárni, mert teljesen begőzöl és nagyobb az esélye, hogy a sok ugrálástól és stressztől lesz baja mintsem a kinti fertőzéstől. Kint legalább megnyugodott és hagyta magát fertőtleníteni.
2016. jún. 1. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Enyém kibírta a 10 napot. :) Már a 2. 3. napon lenyugodott, beletörődött, hogy most bent kell lennie. Játszottam vele sokat, stb. nem hagytam unatkozni. Ő nem kapott tölcsért, meg fertőtlenítenünk se kellett, semmi... összevarrta a doki, a kötést már másnap leszedte a macsek, a varratot meg szintén kiszedte magának 6. napon. Jól van, makk egészséges és boldog. :))
2016. jún. 20. 01:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!