Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van 2 gyönyörű szép 1,5...

Van 2 gyönyörű szép 1,5 hónapos cicánk. Hogyan tanítsam meg őket a szobatisztaságra?!?

Figyelt kérdés
Az anyjuk este kint alszik, már teje is alig van, így én gondozom őket. Velünk laknak a szobában, saját kis dobozban. Mindig is kutyáim voltak, velük tudok bánni... Jelenleg is szoba kutyám van, ismeri, szereti a cicákat:) Ő teljesen tiszta, mindig kikéreckedik, ha menni kell neki. A cicáknak hoztam be egy kisebb tepsit hamuval. Szerintetek?
2010. ápr. 11. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi 4 hetesen fogadtuk örökbe a cicánkat, és csak macskaalomra volt hajlandó wc-zni. Szerintem vegyetek, vagy kérjetek valakitől kölcsön macskaalmot, és azt tedd a tálcára, hátha:)

Egyébként a www.haziallatok.hu-n vagy egy cikk a szobatisztaságról, csak sajnos nincs meg a linkje:) De a macskák kategória alatt kikeresheted:)

2010. ápr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2010. ápr. 11. 20:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egy hónaposan kaptam a cicámat, és nem volt szobatiszta. Először homokkal próbálkoztunk, de nem mindig ment oda, és volt, hogy néha a szőnyegre csorgatta :-S Szerintem is próbáljátok meg a macskaalmot, mert annak van egy bizonyos csalogató szaga is, ami arra készteti a cicust, hogy ott végezze el a dolgát. :D
2010. ápr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor látod, hogy pisilni készül valamelyik (keresi a helyet, szaglászik, leguggol, stb.), akkor tedd bele az alomba, idővel megszokja. Én is így tanítottam meg a kiscicámat, meg az anyjától is ezt látta. Most is szobatiszták - amennyiben az almot kellő tisztaságúnak ítélik.:)
2010. ápr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A macskák alapból "szobatiszták",ha van megfelelő hely ahová végezhetnek.A hamu nem volt éppen jó választás!A SPAR-ban lehet kapni 350 Ft-ért Katzor nevű macskaalmot(5 kg)olcsó és jó is,800 körül meg már lehet kapni egyszerűbb tálcát a legtöbb állat-boltban.Az én két cicám háznál született,8 hetesen hoztam haza őket a panelba,és akkor már megvolt minden ami kell nekik.A lakás megvizsgálása után egyszerre megtalálták az almot és végezték a dolgukat.
2010. ápr. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
én régen úgy hallottam, hogy a macskaalomnak speciális szaga van, ami arra készteti őket, hogy odacsináljanak.
2010. ápr. 12. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az mindegy, milyen almot használsz, a lényeg, hogy tudják, mire való.

Amikor látod, hogy kapargatni kezd, (többnyire étkeztetés után!), azonnal rakd alomra. Az alom helyét ne cserélgesd, a tálcát ne mosd erős vegyszerrel, és piszkítás után azonnal cseréld ki az elhasznált almot.

A szobacica mindig ugyanoda vécézik, ha egyszer mégis máshova csinál, otthagyja a szagot, ezért felbátorítva érzi magát, hogy legközelebb is máshova piszkítson. Ezért, ha félrekaksizik, sürgősen fel kell pucolni valami fertőtlenítővel, nehogy legközelebb is odacsináljon. (De előtte nem árt belenyomni a kis orrát a termékbe, hogy megjegyezze, ezt nem szabad.)

Egyébként hamar megtanulják, jegyzem meg. :)

2010. ápr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!