Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eltört a lába? Mit kellene...

Eltört a lába? Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Van a családunkban egy macska (nem az enyém) és valószínűleg eltört a lába. Kb. 1 hete jött haza, sántitott és ugrált. Egy hét után újra mentem hozzájuk és akkor láttam, hogy a macskának borzalmasan be van dagadva a lába és a macsai szényíltak, nem tudja szinte mozgatni se szegény állat a lábát.

Eszik és iszik rendesen, éjjel kikéreszkedik, reggel hazajön és egész nap alszik, állítólag.

Valószínű, hogy eltört a lába igaz?

Sajnos a gazdái nem akarják elvinni orvoshoz és mivel nem az én macskám nem szólhatok bele, de borzalmasan féltem szegény kis teremtést. Látszik rajta, hogy szenved.

Elképzelhetetlen, hogy magától ez begyógyul rendesen, igaz?

Szívós kis állat amúgy, már nagyon sok mindent túlélt...csak féltem.


2010. ápr. 11. 20:39
1 2
 1/16 anonim válasza:
Sanszos, hogy nem fog magától begyógyulni (legalábbis nem helyesen forr össze a csont)! Ha van rá lehetőséged vidd el orvoshoz.
2010. ápr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Igen ha van lehetőséged akkor te vidd dokihoz
2010. ápr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy én nem ott lakok, szóval 500 km-rel arébb...nem tudok hazamenni, csak egy héten egyszer. ÉS mi lesz ha rosszul forr össze a csont?
2010. ápr. 11. 20:56
 4/16 anonim ***** válasza:
hát remélem túléli de nem biztos. Az nyilvánvaló hogy megsérült a lába. Gondolom a sebet nem tisztították ki, nem látták el. Ez fertőzéshez vezethetett. A seb begyulladt elgennyesedett. lehet ciszta is kialakult. Ennek az a veszélye hogy a bacik bekerülnek a véráramba és un. sebláz lép fel. Az pedig kezelés nélkül...
2010. ápr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha rosszul forr össze? Gáz, nagy gáz lesz. Hívd fel, v mittomén, de ne hagyd, h emiatt elposztuljon! Pontosan olyan gáz, h nem tudja majd használni, mert nincs a helyén a lába... :S Nem lehetnek ilyen szívtelenek a gazdái, h nem viszik el dokihoz :'(
2010. ápr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
na jó én felhivom az állatkorházat. Ha rámegy a félretett pénzem, akkor is megmentem
2010. ápr. 11. 21:00
 7/16 anonim ***** válasza:

lopd el a cicát és vidd el magaddal haza

csunya dolog de sztem jobb helye van nálad

2010. ápr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
azt mondták ,h nem tudnak vele akkor se semmit csinálni ha beviszem, mert nem az én macskám és a gazdi beleegyezése lenne...és sajna nem 2 ft ez az egész:(
2010. ápr. 11. 21:11
 9/16 anonim ***** válasza:
esetleg állatvédő szervezetnek szólhatsz vagy önkormányzatnál be lehet jelenteni mint állatkínzást. Melyik településen zajlik a dolog? megpróbálok keresni valami linket hátha van a közelbe valami állatvédő szervezet.
2010. ápr. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Most az érdekel, hogy rendbe jöjjön a kisállat. Azon vagyok, hogy olcsóbb helyet keressek...muszáj elvinnem én nem birom nézni.
2010. ápr. 11. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!