Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a macskám szőrproblém...

Mi lehet a macskám szőrproblémájának oka?

Figyelt kérdés

Van egy kb. 1 éves fiú macskám aminek a szőre kb. 1 hónapja "romlani" kezdett... először csak hullott, de mondom tavasz van... aztán most már a nyakszőre ami viszonylag dús volt, most megkisebbedett és ezért vékonyabbnak néz ki a nyaka (mondjuk a nyakában volt egy kullancs, ami ki lett véve, nem-e annak a helye viszketett és kiritkult a szőre?!). Aztán olyan tünet is van, hogy mintha szálkás lenne a szőre, de nem érzésre (bár kismértékben így is), de inkább kinéztre.... tehát olyasmi mintha csak kicsi és csak nagy szőrszálai lennének, közepes nincs ezért olyan a szőre pl. oldalról, hogy a hosszú szőrök kiállnak, nincs átmenet... a nőstény macskánknak teljesen normális, és a fiúnak is az volt... Kb. 1,5-2 hónapja volt egy 3x visszatérő kifakadó, gennyes dudor a lábán (amikor is egyszer majdnem elpusztult, mert az 1. orvos nem vágta fel neki, de még szerencse, hogy a szomszéd napközben felügyelte és elvitte orvoshoz)... de azóta úgy néz ki hejrejött mert játékos meg a járása is úgygondolom 98%-os, de azóta meg ezek a szőr gondok vannak... szőrhullás már a seb meglétekor is volt, a rossz kinézete csak azután jött...


Mi lehet ez?



2016. jún. 11. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel eteted? Mert a kaja az elsődleges a szőr bajoknál.
2016. jún. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

hát most coshida (lidl), de szokott lenni friskies, whiskas, stb. tehát ilyen reklámozott dolgok... tudom-tudom, hogy ezek rosszak, erre nemrég jöttem rá és ezeket le is fogjuk cserélni, csak nemtudom még mire, ami nem olyan drága! :/ a coshida talán a legjobb ezek közül, de állítólag a dm, rossmann meg aldis tápok még jobbak közé tartoznak és nem is olyan drágák, jól tudom? illetve, ha már előkerült a táp kérdés, ajánlhatnál valamit...

de a szőrkédés is fontos lenne, mert amúgy kiskorában nem volt ilyen probláma, meg a nőstény macskánknak sem, pedig már 8 éves, és olyan selymes a szőre mint egy kiscicának :)

2016. jún. 11. 18:31
 3/8 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha elviszed állatorvoshoz, mert ez akár allergia is lehet :) Az akár úgyis kialakulhat, hogy nem váltottál tápot, a mi cicánk is ugyanazt kapta és 1 éves kora körül elkezdte kikaparni a szőrét foltokban és a fényét is elvesztette. Érdemes kivizsgáltatni
2016. jún. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Legokosabb lenne a tápváltás mellett elvinni egy állatorvoshoz és kivizsgáltatni.

Sok minden okozhatja, bolhásságtól kezdve a rühig, gomba, allergia, vitaminhiány és még ezer más dolog. Ezt állatorvos tudja megállapítani.

Olyan tápot érdemes választani, ami nem tartalmaz gabonát (vagy csak minimálisat), és fő összetevője a hús. Ilyen lidlben és más hipermarketekben nem találsz, állateledel boltban keresd. (Pl. Freshnapf).

2016. jún. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Inkább várd meg a vizsgálatot, és ha tényleg allergia akkor mire, az enyém spec. a csirkére allergiás, így semmi olyan táp nem jó, ahol nincs felsorolva hogy ami állati eredetű az pontosan milyen állat
2016. jún. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

VEgyél csirkehust, főzzél belőle huslevest, és add a hust a macskának, olcsóbb, mint a luxustáp és szeretni fogja. A tejfölös főzelékeket is szeretik, a főtt lecsókolbászt is, parizert, sült hust, stb.

Ilyenkor nyáron ledobják a szőrük nagy részét, sőt, a zsirjuk nagy részét is, a legtöbb macska megvékonyodik nyárra.

2016. jún. 13. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen ám csak a főzött húsba nincs taurin. Nem éri meg az olcsó 4%-os kajákkal etetni. A rosmanos meg minden bevásárlós kaja ilyen. Ami nekünk jó volt az a miamor tasakosból mert ha van is benne gabona nagyon minimális és az ára is tűrhetö 260ft Az a lényeg hogy sok hús legyen benne. Szárazból orijen, eukanuba amit vettünk de ezek neked szerintem drágák. Nyers csirkét is adhatsz neki nyugodtan mert 3 havonta így is úgy is féregteleníteni kell.
2016. jún. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es vagyok a mi cicánknak is ez volt a baja a whiskastól meg hányt is.
2016. jún. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!