Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem eszik a macskám?

Miért nem eszik a macskám?

Figyelt kérdés

Két cicát fogadtunk be lassan egy hete. Az egyik nagyon kíváncsi, nagyon aktív három hónapos kiscica. Sokat játszik, rohangál, ehhez mérten sokat eszik. Megeszi a napi adagját, amit este kap nedvesből, eszeget szárazat és még szopizik is néha az anyjától. Na, a probléma az anyuka.

Az anyuka kilenc hónapos, egész nap az ágy alatt bújik, ami engem nem zavar, hiszen meg kell szoknia a környezetet. Szárazat éjszaka eszik néha, de nem sokat, azt látom. Ő már ivartalanítva van, nem túl aktív, a nedveset megszagolja, maximum pár falat, és ennyi volt. A pici egész jól megszokta, hogy kaja van este nyolckor, a nagy le sem bagózza, ha szólok neki, úgy kell udvarolni azért is, hogy megszagolja. A táppal nem hiszem, hogy baja lenne, mert mint mondtam, néha eszeget belőle, illetve szoktam nekik dúsítani egész más dolgokkal, amikből nap közben is kapnak néha ( vékony karika virsli, kevés májkrém, ilyesmi, de csak pár nyalás/falat, nem telnek el ettől és szeretik ), de este a nagy nem is foglalkozik vele.


Dokinál voltak mindketten két napja, semmi bajuk nincsen, makk egészségesek. Mi lehet akkor a baj?



2016. jún. 5. 20:11
 1/6 anonim válasza:
23%
Nem éhes!!! Ne adj neki enni 2 napig, megoldodik a problema
2016. jún. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az anya akkor 6 hónaposan fialt? uhh.. nem is tudtam,hogy ilyen hamar lehetséges .

de örülök,hogy már nem ivaros,biztosan megterhelte a szervezetét. ráadásul még mindig szopizik a kicsi,pedig már 3 hónapos.

próbálkozz több kajával és idővel majd rájössz miket szeret:) nem kell aggódni,még egy hete van ott, majd kibontakozik

2016. jún. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hat hónapos koruk körül ivarérnek a macskák. Tudod, ahogy az embereknél is van, hogy valaki 9-12 évesen már menstruál. :D


Én talán attól félek, hogy mivel a kicsi játékos, gyakran "bunyóznak" és lehet, hogy a nagy cica ettől fél, és hogy inkább ezért bújik el. Nagyon várjuk már, amikor a kicsit lehet ivartalanítani, mert akkor megnyugszik, de addig meg nagyon sokat rosszalkodik.

2016. jún. 5. 20:39
 4/6 A kérdező kommentje:

Bocsi, az előbbi hülye fogalmazésért, valahogy így akart kinézni:

Hat hónapos koruk körül ivarérnek a macskák, de tudod, az embereknél is van, hogy valaki 9-12 évesen már menstruál. :D

2016. jún. 5. 20:40
 5/6 anonim válasza:
nem éhes
2016. jún. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elvettem most előlük a szárazat is, ami ugye egész nap kint szokott lenni nekik. Kíváncsi leszek holnap.
2016. jún. 5. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!