Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez így jó lesz egy kiscicának?

Ez így jó lesz egy kiscicának?

Figyelt kérdés

Ma hozzuk a cicát egy barátnőmtől. Egy nagy dobozra (fűnyíró volt benne ugyhogy elég nagy) vágtam egy viszonylag nagy lyukat, ablaknak és befedtem szúnyoghálóval. Ide fogjuk bezárni amikor nem tudunk rá figyelni. Etetni mindig a másik macskával együtt, az etetőhelyén fogjuk hogy megszokja.

Van egy golden retriever kutyánk, nagyon barátságos a macskákkal, neki ahogy hazaérkezünk megmutassuk? És otthon először ugye simogassuk meg foglalkozzunk vele és ne bezárjuk?

És mennyi idő után nem kell bezárni? Megmutassam neki a kezemből az egész kertet, hogy meddig terjed az ő "birodalma"?



2016. jún. 20. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Egyáltalán mennyi idős? Ha még nagyon kicsi akkor még nem szabad elhozni, ha már elég idős, akkor pedig nem kell, nem is szabad bezárni.
2016. jún. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, az legyen az első hogy a kutyával megbarátkoztatod. Aztán nem is szükséges bezárni,bár első 2 éjszakára bevinném a lakásba.
2016. jún. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsi az offert, de ha nem zarja ba nem maszkal el? Meg kell szoknia a helyet nem?
2016. jún. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Eleinte zárjátok be ,majd folyamatosan egyre több ideig engedjétek ki.Egy hét alatt tökéletesen megszokik.

A kutyával is fokozatosan ismertessétek meg,nekem is Goldim van aztán amikor a mostani cicánkat hoztuk akkor csak ránézett aztán ment ki a dolgára,a cica jobban fel volt háborodva,de idővel rájött,hogy a kutya teljesen veszélytelen számára így gyorsan összebarátkoztak,ma már együtt alszanak,pedig a cicus már egy éves, ivartalanított kandúr.

2016. jún. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a cica?

Papírdobozból simán kijön, és nem is jó ötlet oda bezárni.

Eleinte a lakásba zárjátok, és majd ha meglesznek az oltásai, akkor szoktassátok ki. Ha a lakásba lehetetlen, akkor más épületbe (garázs, melléképület).

Kutyának igen, mutasd be.

2016. jún. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ha nem zárom be sehova félek hogy elkoborolna. Garázsunk nyitott, zárható melléképület csak a kutya helye van, ot meg nem zarhatom ki ebbe a melegben. Esetleg szóba jöhetne a padlás, de ott annyi kiscicaveszélyes dolog van hogy inkább nem. Napközben általában ki lenne engedve. Házba anya nem engedi be:(

A dobozt megcsináltam elég biztonságosra, tuti nem szokik ki belole

2016. jún. 20. 12:14
 7/8 anonim ***** válasza:

CSempészd be a szobádba az első egykét éjszakára, egy kiscicának sokkot jelent, ha elveszik az anyjától. Illetve nem tudom mennyi idős a cicus...

Az első néhány napra engedékenynek kellene lenni anyukádnak.


A kutyának talán nem kéne azonnal megmutatni, csak fokozatosan adagolva ...először a helyet, aztán másnap a kutyát... egy embernek is korlátozott a befogadóképessége egy új helyet illetően, egy cicáé még inkább...


Nekem volt olyan kiscicám, amit a saját lakásomból a szüleimébe telepitettem át, nyolc hónapos volt, és három napig nem jött ki a szekrény alól, a kaját is oda dugtam be neki... kb. 3 hét alatt szokott meg.

2016. jún. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Rögtön ne mutasd meg neki a kutyát, inkább pár nap múlva. Amikor az én cicám megjött úgy 7 hetesen, a teraszon barikádoltam neki műanyag asztalból (nem nevess :D) és mindenféléből egy kis helyet, ahol éjszakára volt, és akkor, amikor nem tudtam rá vigyázni. Az első pár napban még hajnalban is felkeltem hozzájuk, minden időmet velük töltöttem (ez nyilván nem muszáj, de vele kellene lenned sok ideig). Volt, hogy az elbarikádolt részen, volt hogy az egész kertben velük voltam, és vigyáztam, nehogy elszökjenek. Pár nap után már egyedül hagytam őket a kertben, csak estére zártam be, utána (kb. több mint 2 hét után, de cicafüggő) már hagytam őket, hagy menjenek. A doboz azért nem jó ötlet, mivel ott sötét van, be van zárva, nem tud érintkezni a külvilággal, sokkal félénkebb lesz.
2016. jún. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!