Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6 hetes kiscicámnak hatalmas...

6 hetes kiscicámnak hatalmas pókhasa van, normális?

Figyelt kérdés
Féregtelenítve volt 3x, 3-4 hetesen még az előző gazdánál, 4 hetesen én vittem állatorvoshoz, ott csöpögtetett a nyakába féreghajtót, majd 2 hét múlva ismét. A kakijába nem is volt soha semmi.Enni elég sokat eszik (szerintem), egy egész zacsi tasakos kaját megeszik egy nap, vagy másfelet, de adok neki még kb. napi 1 evőkanál tejfölt is. Mivel napközben nem vagyok otthon, kint hagyom neki, így nem látom, hányszor eszik, csak a mennyiséget tudom. A szárazból csak akkor eszik, ha már kizabálta a tasakosat. 6 hetes most, virgonc, mozog sokat, de nem tudom, h normális-e az ilyen nagy poci. :)
2016. jún. 21. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A féreghajtót szájon át adják. Amit a nyakába csöpögtetnek, az bolhairtó.

Egyébként lehet normális is a pókhas, ha sokat eszik.

2016. jún. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
A tejföl nem jó neki, puffaszt, ne adj neki tejtermékeket egyáltalán. Minőségi száraztáp, víz a fontos. Tasakos max kiegészítésként. De helyette inkább főzz neki húst.
2016. jún. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Macskáknak is van barf etetés.

Tejterméket meg mellőzd, nem volt féregtelenítve a leírásod alapján, mert az egy tabletta, aminek a felét be kell vennie, majd máskor a másik felét.

2016. jún. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A konzervek zselések sok víz van bennük ezért nem táplálóak . Sokkal drágábbra is jön ki . Kölyöktáp vízzel keverve , majd szárazon a jó . Felvágott tej se hasznos , savas zsíros és sós , ez árt neki . Férge lehet neki . Nagy melegbe meg lehet óvatosan meleg samponos vízbe fürdetni két személynek . Főtt dolgok általában se egészségesek , inkább ősztől főzz néha gerslit rizst is .
2016. jún. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Van féregtelenítő spot on,ha valaki még nem hallott róla, Profender a készítmény neve.
2016. jún. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Platypus ***** válasza:
A spot-on készítmények nagyja hat valamilyen féregtípus ellen. Viszont a leírásod alapján masszívan rossz körülmények közül hoztad el, így tényleg nem ártana egy széles spektrumú féreghajtó, ami tabletta formában kapható. De az is lehet, hogy csak kényszeres zabáló, amire erősen hajlamosak az éhezést megtapasztalt cicák. Ne hagyd kint neki a kaját, mert ha megszokja akkor később gondjaid lesznek a testsúlyával.
2016. jún. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Volt féregtelenítve, állatorvosnál jártunk, ő mondta, hogy csöpögtetős, bőrön keresztül felszívódik, két részletben kell. :)

Fürdettem is már, egyedül, nem ketten, de én is elég voltam hozzá, egy szava nem volt hozzá, csendben tűrte. :)

A doki mondta, h a tejföl mehet, csak a tej nem. A beáztatott száraztápot csak ímmel-ámmal eszi, ha nincs más. Mindenhol azt olvasom, hogy a főzött kaja nem jó nekik, csak spéci kiscicákban való tasakos kaja a jó még ilyenkor.

Múltkor belepofátlankodott a kajámba, megette a salátát, úgyhogy az bejön neki. :)

2016. jún. 21. 14:15
 8/12 A kérdező kommentje:

2 hetesen kitették az utcára őket. Utána pótmama etette őket, hozzám 4 hetesen került, kicsit csontos volt...

Olyat is csinál pl., hogy reggel nyávog, mivel éhes, de ott a kaja neki, de nem nyúl hozzá, pedig látja. Ilyenkor felemelem a tányért, és újra leteszem neki, úgy már nekiesik...napközben viszont simán eszik magától. Inkább úgy mondanám, hogy sokszor eszik keveset. Mondjuk néhányszor hányt is már, de ahogy láttam, csak a kaja volt.

Amit még nem tudok, hogy mikor fog mosdani? Eddig nem nagyon tette, most kezdi a lábait nyalogatni, meg itt-ott, de ez még nem az igazi cicamosdás. Így nekem kell törölgetni a fenekét...később jön neki ösztönből?

2016. jún. 21. 14:21
 9/12 Platypus ***** válasza:
Nem a főzött kaja nem jó nekik, hanem a "házikoszt", az emberi kaja maradéka. De ha te főzöl neki tudatosan, olcsó húsfélékből, akkor olcsóbban és sokkal egészségesebben jössz ki, mint a tasakos. A kommersz bolti márkák mint a whiskas, kitekat meg társai tele vannak emészthetetlen hülyeséggel, alig van tápértékük, ezért zabálják őket hihetetlen mennyiségekben.
2016. jún. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A tablettás féreghajtó már a múlt, a korszerű készítmények cseppentősek.

Ha van étvágya és normális a széklete, akkor nincs nagy gond. Bár lehet, hogy az emésztése még nem tökéletes, hiszen 6 hetesen még bővel szopiznia is kellene. 8 hetesnél hamarabb nem szabadna elválasztani a kölyköket, de hát ez így alakult.

A tejföld hanyagold, viszont adhatsz neki laktózmentes joghurtot vagy az állateledel-boltokban kapható, cicának való tejet.

2016. jún. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!