Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, ha egy 8-9 hetes...

Normális, ha egy 8-9 hetes kiskutya hatalmas adagokat kakil?

Figyelt kérdés
Susa tápot kap, egy nap kétszer, szétnyomva, meleg vizben megfőzve, joghurttal leöntve. Nem akarok minden apró-cseprő dologért a tenyésztőhöz rohanni. A másik kutyám parizert, májkrémet, tojást, tésztát kap. Ő nem is bírja a tápot.

2014. okt. 21. 17:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Erről a tápról még nem hallottam, de lehet, hogy a táp miatt van. Nem tudom.

Az viszont biztos, hogy a párizsi, májkrém nem kutyának való étel (sőt igazság szerint embernek sem).

2014. okt. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

3x etesd 6 hónapos koráig.

Minek főzöd meg a tápot?

Lehet amúgy, h simán nem jó neki a táp összetétele. A tenyésztőnél is ezt ette? Ott nem volt ilyen gond?

Parizer, májkrém, tészta valóban nem a legjobb, inkább nézz utána a BARF étrendnek, ha nem akarsz táppal etetni, én is eszerint etetek.

2014. okt. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Napi 3x a megfelelő súlyú adag. Nem főzzük, csak áztatjuk.8-9 hetesnek már nem kell szétnyomkodni. Mennyi a napi az adagja súlyra? Hány kiló most a kutya? Egyáltalán, milyen fajta?
2014. okt. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Máltai kutya, a súlyát még nem mértem. A tenyésztő adta a tápot, azóta beszéltem vele telefonon szerinte normális. A tápot szintén a tenyésztő utasításai szerint készítettem el. Ami pedig a parizert meg a májkrémet illeti nekem is olcsóbb lennne, ha a kicsim tápot enne. De hasmenése , híg széklete van, vagy mes sem eszi. Vagy ha megeszi a kakit is elfogyasztja. Emberi fogyasztásra alkalmast veszek neki, én ovo-lacto vega vagyok, tehát tényleg neki veszem. A barf-tól idegenkedek. A máltai kakiját kérdeztem. Az érdekel, más nem.
2014. okt. 21. 21:00
 5/15 anonim ***** válasza:
Ahány kutya, annyi féle táp jó... sajnos a Susa nem olyan jó, mint régen, évekig mopszot etettem vele, de hirtelen brutálisan vedlettek télen-nyáron, nem voltak szépek. Váltottunk Britre, azóta semmi. :)
2014. okt. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Emberi fogyasztású parizerbe és májkrémbe is sok hulladék kerül, csak jeleztük, h ez nem jó étrend kutyának. De te tudod, csak később ne csodálkozz, ha gond lesz a kutyával.
2014. okt. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ekkora kutyának már nem kell sem áztatni a tápot, sem pedig májkrém és hasonló ( a másik kutyának se kéne adni ezekből ) marhaságokat adni.

keress normális jó ( az a kutya amelyik nem eszi meg a jó tápot, az nem éhes, vagy el lett kapatva ) minőségű tápot, egy ilyen kis termetű kutya étkeztetése nem drága.

2014. okt. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Akkor a következő etetésnél add oda az adagját úgy, natúr, ahogy van a táp.

Amúgy meg az ilyen apró termetű kutyánál napi 3 etetés a minimum. Egyszerre túl sok kerül a gyomrába a kétszeri etetésnél és szépen át is szalad rajta.Plusz a szétnyomkodott, szétfőtt táp sem az ideális neki.

2014. okt. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A joghurtot felejtsd el, az egészséges gyomrú kutyák közül is sokat megfosat. Semmi szüksége rá, a tehéntej nem kutyának való.

8-9 hetes kutyának már vannak FOGAI, és tud is velük rágni. Nem kell pempőzni. Száraz táp, napi 3x vagy 4x, meg tiszta víz, semmi más. Se nasi, se tészta, se parizer.

A Susa szerintem inkább középkategóriás táp, tehát amiatt is lehet, hogy nagyokat kakil. Minél "gyengébb" egy táp, annál nagyobb adagok jönnek ki.

2014. okt. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Lassan válts más tápra,ami prémium kategóriás.Myugodtan vehetsz neki száraztápot is.A párizsi meg a májkrém nem ideális kaja a kutyának,mintha neked kėne mindig mekin meg chipszen élned.Persze biztosan szívesebben eszi,de nem jó.A kicsi is rászokik,ha nem változtatod meg az étrendet.A recept egyszerű,azt kapja,amit elé teszel és nincs nasi.
2014. okt. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!