Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tenyésztő vagy szaporító?

Borasasuke kérdése:

Tenyésztő vagy szaporító?

Figyelt kérdés
Ragdoll cicát szeretnék venni,de nekem elég drága lenne tenyésztőtől (persze tudom hogy miért kerül annyiba amennyibe). Ha tényleg csak kedvencként szeretném,nem kiállításra vinni stb. akkor biztos megéri tenyésztőtől venni? Olyanok vélemyényére lennék kíváncsi aki jártas a témában, vannak ezzel kapcsolatos tapasztalatai.

2016. jún. 23. 15:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha fontos, hogy fajtatiszta legyen, akkor tenyésztő.

Egy szaporítónál simán lehet benne házi macska, ami nem feltétlen látszik rajta, mégis eladják neked pénzért.

2016. jún. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Platypus ***** válasza:
100%
Ha szaporítótól vásárolsz, pénzzel támogatod az állatkínzást. Igen nagy eséllyel a macskád csak nagyjából fog ragdollként kinézni és akár telejesen hiányozhat is a tipikus "rongybabasága". És ha véletlenül van valami betegsége, akár örökletes akár a nem megfelelő orvosi ellátás miatt, rögtön ott fogod hagyni a megspórolt pénzt az állatorvosnál. Ha nem tudod megfizetni, inkább vegyél egy olcsóbb macskafajtát. A ragdoll híresen drága, más fajtákhoz viszonyítva is.
2016. jún. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
A szaporító keverék macskákat árul. Ennyi erővel menny látogass menhelyeket. Talán még ott is találhatsz olyan cicát amit szaporítónál drágábban megvennél.
2016. jún. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

a cicák hatalmasat tudnak változni. lehet még kölyökkorában úgy néz ki,mint ahogy az az adott fajta. de ahogy nő teljesen meg tud változni a szemszíne,a bundájának a mintázata..

egyik ismerősöm gyönyörű csíkos cicákat vett, teljesen olyan volt mint a whiskas cica. ahogy felnőtt meg látszott,hogy egy egyszerű házi cirmos cica, nem több. a csíkok is teljesen eltűntek . a szép kék szeme egyszerű barna lett.. úgyhogy teljesen meg tudnak változni.

másik dolog meg az örökletes betegségek. bár ezek nem annyira gyakoriak, mint a kutyáknál..de sajnos itt is lehet és hogyha benyeltek egyet,akkor többet hagysz ott a dokinál, mint amennyit most itt spórolsz.

szerintem érdemes tenyészőtől venni,hogyha tényleg erre a fajtára vágysz.

ha szaporítótól veszel,akkor kb olyan mindegy,hogyha menhelyről fogadnál örökbe. ott is vannak szép bundájú fajta jellegű keverékek. ritka,de van.

szóval szerintem tenyésztő . ha leosztod,hogy kb 15 évig él a cica,akkor úgy nem olyan nagy költség. spórolj össze rá. ha nem megy,akkor meg fogadj örökbe. az is ugyanúgy fog szeretni.

2016. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám, hogy drágábbak a többi fajtatiszta macskánál. A perzsa és a sziámi persze olcsóbb, mert azok elterjedtebbek. Én 70-ért vettem az enyémet 3 évvel ezelőtt, törzskönyvvel. Igaz, a tenyésztő a testvéreit 90-ért adta, de megmondta korrektül, hogy ő kicsit sötétebb színű, mint kellene lennie. De a lényeg az, hogy ha tenyésztőtől vásárolsz törzskönyvvel, akkor a cica garantáltan nem beltenyésztett (nincs "vérfertőzés" a családfájában), és lelkileg kiegyensúlyozott, mert foglalkoztak vele.
2016. jún. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Azt is fontolóra kell venni, hogy ha a macska árát neccesen gazdálkodod ki, akkor mi lesz a többi költséggel? Egy ilyen cicát minden évben oltatni kell, az benne van egy húszasban. Negyedévente féregtelenítő/élősködőirtó. Nagy testű, tehát jókora hordozó kell és nagy, masszív kaparófa, ami elbírja a súlyát, ha rácsimpaszkodik, nem borul el. A jó minőségű táp és alom szintén nem olcsó.

Egyébként a ragdollnak nincsenek jellemző betegségei, ritkán van velük egészségügyi probléma. Kiegyensúlyozottak, végtelenül higgadtak, nem szedik szét a lakást, nem bántják a bútort. (Csak ha nincs jó kaparófájuk). A mozgásigényük sem túl nagy, inkább lustik, szóval ideálisak lakásba.

2016. jún. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Maxitabi ***** válasza:
90%

Teljes mértékben egyetértve az előttem szólókkal, azzal egészíteném ki, hogy ha te feltétlenül ezt a fajtát szeretnéd - jelleme, kinézete stb miatt, akkor vállald, hogy ez ennyibe kerül! Ha Ipad-et,Iphone-t, Ferrarit szeretnél, annak is van ára,vagy hamisított utánzatot veszel...

És igen, az ára csak a töredéke lesz a 15 évig tartó költségeknek. Nekem tenyésztőtől van maine coonom a mentett-örökbe fogadott házi vegyesem mellett, és meg vagyok elégedve.Ez volt régóta az álomfajtám, de tudtam,mibe vágok bele: nagyobb alomtálcák+ több alom; nagyobb hordozók, több kaja, nagyobb hám, nagyobb/több féreghajtó; erkélyre macskaháló, nagyobb kefe, furminátor; (+ újabb, erősebb porszívó:)) és ha valami történik, az orvosi költségek is nagyobbak (tappancs elvágása-altatás-varrás: 16.000Ft, kombinált oltás,veszettségivel évente 5-6000 Ft, kullancs/élősködők elleni csepp - csak nyáron járunk ki a nyaralóba - 4-5000, -ja az ivartalanítás a szerződés részét képezte- akkor 12.000 Ft volt-,stb.

Ha ezt nem vállalod, csak egy cuki, nyugis cicát szeretnél, akkor ott vannak a menhelyek, állatmentők- sajna elég sok cica vár gazdára-köztük félhosszú szőrűek is.

És ne támogassuk a pénzért állatokat kínzó szaporítókat, mert ha megveszed tőle, azzal ösztönzöd arra, hogy tovább folytassa. Azzal pedig rontja a fajtát, tönkre teszi a saját állatát.

2016. jún. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ragdoll-t csak tenyésztőtől. Na jó, más fajtát is, de mivel a ragdoll egyet jelent a rongybaba viselkedéssel (is), így ha nem hozzáértő szaporítja, simán hiányozhat ez belőle, szóval lesz egy ragdoll kinézetű maine coon-od. Ha legalább a kinézete hasonlít.

Tenyésztőnél simán lehet kedvenc minősítésű állatot kapni, ivartalanítási kötelezettséggel, meg minden.

Másrészt, amikor valaki azt kérdezi, hogy "miért olyan drága a tenyésztőtől az állat", inkább azt kellene megkérdezni: Miért olyan olcsó a szaporítónál? Különösen, hogy az tényleg "keresni akar" elsősorban az eladáson, míg a tenyésztő nem feltétlenül (jellemzően nem) számol nagyobb "haszonkulccsal".

2016. jún. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

én is a többieket tudom erősíteni. ha nincs pénzed a tenyésztőre,akkor elgondolkodtató,hogy mi lesz majd az évek során? többet kell rá költeni 1-1 vizsgálat ,betegség esetén mint egy házicicára.

alapból ha megveszed a cicát, utána hamarosan ivartalanítás, oltások,féreghajtás stb. és ezt sima házicicánál is meg kell csinálni.

ha nincs olyan sok pénzed,akkor inkább ments egy cicát menhelyről és annak próbálj megadni mindent(megfelelő állatorvosi ellátások,felszerelések, minőségi kaja stb). mert ha már most nincs elég pénzed a cicára,tényleg necces lesz utána 1-1 állatorvosi számla. és most tényleg nem személyeskedni akarok, meg pénztárcádban turkálni. csak mondom,hogy erre számíts

ha meg szaporítótól vennél, hát akkor meg tényleg kösd fel a gatyádat, mert lehet,hogy te állod az állatorvos tengerparti nyaralását majd..

sokkal több betegség előjöhet egy fajta jellegű keveréknél (szaporítós cica), mint ha simán örökbefogadnál egy házi cicát.

szóval én nem mondanám spórolásnak,hogyha később kiderül,hogy állandó gyógyszeres kezelésre szorul vagy éppen műteni kell egy jó kis genetikai betegség miatt. ami ugye tenyésztőnél nem lehetne.

szóval jól gondold át..

a szaporító nem csinál mást,csak összeengedi a két macskát és várja a kölyköket. nem hordja az anyát vemhesen az orvoshoz, nem szűri semmire. a kölyköket sem viszi az első oltásra vagy féreghajtásra ..semmi . amit kifizetsz neki az az egész a zsebébe megy.

míg egy tenyésztőnél jóval kevesebb megy a zsebébe, hiszen ő már előtte sokat költött arra a cicára..

és szerintem az sem mindegy,hogy egy szaporító oda adja akár 5-6 hetesen a cicát, míg sok tenyésztő még 8 hetesen sem,hogyha nem látja úgy a helyzetet.. van aki csak 12 hetesen adja a cicát oda. van különbség.

2016. jún. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Vicuska87 ***** válasza:
100%

Ha ragdoll fajta cicát szeretnél venni akkor tenyésztő!

Ha csak hasonmást, azért kár pénzt kiadni.


Ragdoll tenyésztől kérj:

Öröklött HCM (szívprobléma halálos) genetikai és ultrahang tesztet/szűrést, öröklött PKD (vesebetegség halálos) genetikai és ultrahangos tesztet/szűrést.

Az állomány legyen Fiv, felv, fip bolha, bélféreg és giardia mentes azaz mindennemű élősködőktől mentes.

A cicához jár chip, szerződés, ivartalanítási kötelezettség, 2x kombi oltás, oltási könyv, kezdő csomag, és egy szocializált alomra és kaparófára szoktatott ragdoll cica.

Ha ezek nincsenek, akkor nem tenyésztővel állsz szemben...

Ha mégis rászánod magad a vásárlásra vigyázz, mert magyarországon nagyon nagy átverések vannak

2016. jún. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!