Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tenyésztő vagy szaporító?

Borasasuke kérdése:

Tenyésztő vagy szaporító?

Figyelt kérdés
Ragdoll cicát szeretnék venni,de nekem elég drága lenne tenyésztőtől (persze tudom hogy miért kerül annyiba amennyibe). Ha tényleg csak kedvencként szeretném,nem kiállításra vinni stb. akkor biztos megéri tenyésztőtől venni? Olyanok vélemyényére lennék kíváncsi aki jártas a témában, vannak ezzel kapcsolatos tapasztalatai.

2016. jún. 23. 15:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem igazi ragdollt, hanem ragdoll-szerű keveréket kapsz a szaporítótól, az a kisebbik baj. A nagyobb az, ha valódi ragdollt kapsz, ami úgy született, hogy a szülei mondjuk testvérek vagy közeli rokonok voltak. (Hiszen a szaporító nem figyel a vérvonalra, egyszer hozzákerül egy macska és azt összevissza fialtatja.) Na akkor tényleg mászkálhatsz az állatorvoshoz és hozzájárulsz e csodás fajta genetikai állományának a tönkretételéhez.
2016. jún. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
9%
10-es! Azért a chip nem feltétlen alapelvárás, szerintem. A szűréseket hogy érted? Minden kiscicára külön-külön? Én ezt is picit túlzásnak érzem, de az össze többi dologgal egyetértek!
2016. jún. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Platypus ***** válasza:
100%
Előző, a chip feltétele a törzskönyvnek. A szűréseket pedig a tenyészállatokon végzik.
2016. jún. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor ez valami új szabály lehet, mert 3 éve mi törzskönyvvel vettük a cicát, és utána a mi döntésünk volt, hogy az állatorvossal chip-et rakatunk bele. A törzskönyvünkön nincs chip szám.
2016. jún. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetèrtek én is az eddig válaszolókkal,Ragdoll cicát(és más fajta cicát is) csak tenyésztőnél vegyél! Egyèbként én se tudtam,hogy már kötelező a chip, decemberben lesz 3 éves a cicám törzskönyvezett, láttam a szülők papírjait/szűréseit is de az enyémben sincs chip.
2016. jún. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy házi cica és egy szaporítós cica között azért nagyon nagy a különbség! A házi cica génállománya szabadon keveredik, egy szaporítónál meg jó esély van arra, hogy vérfertőzésből kerülnek ki a kölykök és ezért szinte biztos, hogy valamilyen degeneratív betegségük lesz. Egy házicicánál erre kevesebb az esély (és hozzátenném, hogy egy jó tenyésztőnél pedig szándékosan kiszűrik ezt!).


Én perzsát vettem szaporítótól, meghalt, nagyon súlyos pénzeket hagytunk a dokinál, minden percéért küzdöttünk, az érzelmi oldalát nem is sorolom. Egy törzskönyv sem garancia mindenre! A garancia az, hogyha tud egészségügyi bizonyítványt felmutatni a tenyésztő és tudja igazolni, hogy a szülőket rendszeresen járatja orvosi vizsgálatokra, féreghajtani, oltást ismételni, ultrahangoztatni terhesség alatt stb. stb. tud mutatni bizonyítványt arról, hogy bejegyzett tenyésztő létező szervezetnél pl; WCF, TICA, HungaroCat.

A cicára pedig ad egészségügyi garanciát, nem adja oda 12hetesnél fiatalabban, és van benne chip.


Én megértem, ha valaki nem tud 150ezret kihúzni a zsebéből ragdollra, de akkor 30-50ezret sem kellene szaporítós cicára elővenni, mert utána meg félhavonta otthagyhatsz 20-30ezret a dokinál, amíg szerencsétlen állat meg nem pusztul... akkor már inkább házicicát vegyél.

Arról nem is beszélve, hogy minden egyes ember, (akit a szapik átvernek) tömi a zsebüket az újabb selejtes cicák gyártásához.

2017. márc. 1. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!