Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6 macska szerintetek sok egy...

6 macska szerintetek sok egy háznál?

Figyelt kérdés
Született 3 kiscicánk és sajnálunk megválni tőlük, így a régiekkel összesen 6-an lennének. Kertes házunk van, de akkor is elég sokan lennének szerintem. Ti hogyan látjátok?

2016. jún. 26. 08:15
1 2 3
 11/22 Én_vagyok_az válasza:
67%
9:20as. Ha eheztetni akarod, eleg egy kilo egy honapra...40-40 gr-ot eszik a mienk egy nap. Az 80 gr. Kb 12 napra eleg. Ja az orvosa mondta ennyit kapjon, nem en talaltam ki. Te kb 35 gr-ot akarsz adnk egynek egy nap. Az a macska ehezni fog...2 eves az egyik macskam. 6 kilo kozelebe jar. Nagyon csinos, nincs rajta plusz. Szoval nem hizott el a napi 40 gr reggel, 40 gy este etetestol.
2016. jún. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Én_vagyok_az válasza:
59%
Ja, es 1000 ft-ert nem tudom milyen jo minosegu, azaz premium tapot veszel te nekik. Whiskast, meg egyebeket? Az nem premium tap. Az adalekokkal teli, szinezett mukaja, csak ugy megsugom. En premium tapot minimum 2000 ft/kg-ert veszek
2016. jún. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok... nekem 2 macskám van, a lány 3,6kg (és annyit esznek amennyit akarnak), a fiú 4kg. Mindkettő ivartalanított. A tiéd kicsit nagyobb, gondolom ezért eszik többet. Ja és Brit Premium Cat tápot esznek, erős középkategóriás, de jó minőségű, színezék mentes, úgyhogy ez nem talált. Ez az alap etetés, ha a kérdező szeretné kiegészíteni (amit én is javaslok) vehet konzervet, abból is van jó minőségű. Én Premiere márkát szoktam venni, elég drága (400Ft/400gr), de megéri, tényleg hús van benne. Ezt már ő dönti el, én csak a létfontosságú etetést írtam le, ami a táp.
2016. jún. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 13-as!

Megírnád nekem, hogy ezeket a tápokat és konzervet hol veszed? (esetleg multiknál kapható?)

Én vidéken élek, a közeli város állatboltjában nem lehet kapni, ezért a 3 macskám a Royal Canint kapja, de belerokkanok anyagilag.

De nem is ez a fő bajom, hanem kegyetlenül válogatnak, sokszor otthagyják.

2016. jún. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
48%
Kell rájuk költeni az biztos, ha az nem gond és kint vannak és nem bent akkor simán elvannak az udvarban. Meg lehet egész nap nem látod őket mert csavarognak.
2016. jún. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok (14-es)! :)

Azt elfelejtettem még leírni, hogy van még 3 kutyánk is, maximális felelősséggel vállaltuk be őket és ennek megfelelően is látjuk el az állatainkat.

Ezért nem mindegy, hogy mi mennyi, ... ha még jó is!

2016. jún. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy azt írtam KB 1kg, ez a táp márkájától és a macska súlyától is függ, tehát lehet 1.2-1.5kg/hó is. De HA a cica egy maine coon (vagy keveréke), akkor megint más érvényes rá, nyilván sokkal többet fog enni.
2016. jún. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 14-es! :)

A tápot rendelem (Petissimo), sajnos boltban nem lehet kapni, de házhoz szállítják. A konzerv a Fressnapf saját márkája, csak ott lehet kapni. De érdemes az Alpha Zooban is körbe nézni. Teljesen megértelek, én is imádom őket, van mellettük 2 kutya is, de nem vagyok gazdag, nem tudok szuperprémium tápokat venni, úgyhogy kell egy kis kompromisszum. ;)

2016. jún. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Bolha, kullancs ellen ha nem a csepegtetőset használod, akkor kijöhetsz olcsóbban is. Nekem a Fypryst nevezetű fújós cucc nagyon bevált. Bolti árát nem tudom, a főnököm rendelte nekem. (állatorvos) Így volt asszem 5500 ft, de 250 ml. Egy macskára 4-5 fújás jól bedörzsölve bőven elég. A palackon észre se lehet venni a 8 macska befújását. Júliusban befújtam őket 2 hét eltéréssel 2x (másodszorra már csak 2 fújást) és a borzalmas bolhásság hipp-hopp megszűnt, kullancs sem volt bennük. Tavasszal fújtam újra. (Mindezt tanyán, birkahodálytól 500 m-es távra.) Kutyára is használható.
2016. jún. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

az a baj,hogy ősszel megint fialni fog az anya. jövő tavasszal meg már a mostani kicsik is fialni fognak az anyával együtt.

legalább a nőstényeket ivartalanítsd ki. és szerintem a kandúrokat is érdemes, mert nem fognak annyit csavarogni és verekedni úgy.

maga a 6 macska nem annyira sok,hogyha tényleg nem hagyod őket fialni többet(mert akkor rengeteg lesz, nem tudsz majd mit csinálni velük). és figyelj oda rájuk rendesen. ha valamelyik betegnek tűnik,akkor doki.

és érdemes külön tálkákat venni nekik, valamint legyen külön fekhelye is mindnek. ha esetleg nem tűrnék meg egymást. de ha ivartalanítod a kanikat akkor nem valószínű,hogy lenne vita ,területjelölgetés stb..

szóval te tudod. a 6 macska ivartalanítása kb 60-80 ezer körül lesz. nem piskóta. én a helyedben megtartanám a "régi" cicákat és a kicsiket elajándékoznám. a nagyokat meg ivartalanítsd ki. úgy kevesebb költséggel jár. de ha van rá keret akkor tartsd meg őket..csak úgy tényleg nem érdemes,hogy nem ivartalanítod,mert kva sok kismacska lesz akkor jövőre.

[link]

2016. jún. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!