Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Panelban 40 négyzetméter elég...

Panelban 40 négyzetméter elég egy macskának?

Figyelt kérdés
Két hete találtam egy kiscicát és befogadtam. Én egy panelban a sokadik emeleten lakom 40 m2-es lakásban. A szüleim kertes házban élnek vidéken. Eredetileg az volt a terv, hogy ha utazom haza viszem a cicát is, viszont nagyon hozzánőtt a szívemhez, szívesen megtartanám. Egy cicának elég 40 m2? Valamint kéthetente hazajárok, akkor 2 napot egyedül kellene töltenie a lakásban. Nem gond ha megtartom, vagy inkább vigyem a szüleimhez? Nagyon nehezen válok meg tőle, de a macska érdekeit is figyelembe venném.

2016. jún. 28. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha foglalkozol vele igen eleg. Foleg ha kolyok cica. Hozza fog szokni.
2016. jún. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Egy kölyökmacska bár imádja a társaságot és ha igazán összeszokott a gazdival, békén sem hagyja, ha oda adsz neki pár játékot, hagysz neki vizet és ételt, teljesen el lesz magában. Bár jobb lenne ha be tudnál szervezni egy szomszédot, aki esetleg ránéz. A cica ahhoz szokik ami van és mivel nem élt kertes házban, tökéletes lesz neki a panel és 40 m2. Vidéken nem tudom milyenek a viszonyok, de akárhogy is, a macskára rengeteg veszély leselkedik kint, minden esetben biztonságosabb neki a benti élet. Ha a szívedhez nőtt és meg szeretnéd tartani, szerintem csak bátran! Kevés aranyosabb és szeretet teljesebb dolog van egy cicánál, vagy inkább nincs is. :)
2016. jún. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elég neki. :) kaparófa, pár játék, víz, kaja és simán egyedül hagyhatod 2 napig.
2016. jún. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nem tudom milyen messze élnek a szüleid, de ha vállalható távolság és mondjuk kocsival jársz haza,akkor én vinném a cicát is.

egyik ismerősöm is panelban lakik,de amikor hazautazik akkor viszi a cicát a szüleihez és ott ki is engedi kicsit,hogy járkáljon a ketrben is. persze ehhez idő kell,mire összeszoktok. + a helyet is be kell neki mutatni. de 1-2 nap vidékezés a cicának is jó szerintem.

amúgy panelban is elvan,főleg idősebb korában.

igazából egyedül lehet hagyni 2 napra is, ha raksz ki elég vizet és kaját, játékot,almot stb

2016. jún. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
120 km-re laknak a szüleim, de sajnos autóbusszal utazok haza, ami 3 órát vesz igénybe + amíg kisétálok a buszmegállóba. Kocsival vinném én is simán, akkor nem is vacilálnék :)
2016. jún. 30. 11:11
 6/10 atti-73 ***** válasza:
A 2. válaszadó mint ha a szívemből szólt volna, tökéletesen így van! :)
2016. jún. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2%
Én a másodikon csak nevetek. "Vidéken nem tudom milyenek a viszonyok, de akárhogy is, a macskára rengeteg veszély leselkedik kint, minden esetben biztonságosabb neki a benti élet." A macska egy ragadozó állat, milyen veszély leselkedne rá? Egyedül is megél, ha magára hagyod. Nem kisgyerek. De ha már a kutyákat is felöltöztetik, biztos megértem, hogy "biztonságosabb neki a benti élet". Tápon.
2016. jún. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 7es

Minden országban államban mára már ez egy elfogadott tény. Hogy milyen veszélyek leselkednek rá? Lehet hogy ragadozó, de ő csak a kisállatokra veszélyes. Kint rengeteg betegség van, elkaphatja kutya, elütheti autó, összehet patkánymérget, sőtt vidéken az sem ritka, hogy lelövik, vagy szándékosan lemérgezik a környéken lakók...

Egy benti cica átlagosan 3x annyit él, mint a kinti. Régen nekünk is háztáji cicusok voltak, akkor jöttek be, amikor akartak, de ki is mehettek, mert úgy gondoltuk, nekik az a jó. De meguntuk hogy a legidősebb cicánkat 6 évesen vesztettük el, amikor elütötte az autó. Már 13 éve csak benti cicáink vannak,( 4 konkrétan) és a legidősebb 13 éves kandúr. Azóta az orvosi számla is igencsak lecsökkent, akkoriban párhavonta vinni kellett vmeiket, mert megsebesült, vagy beteg lett, amíg most csak a féléventi szűrésekre hordjuk őket, és mind egészséges. És boldog cicák is. R3ngeteget van velük játszva, foglalkozva, és pár éve kaptak egy kifutót is, ahol biztonságosan napozhatnak, levegőzhetnek.


Kedves kérdező.


A cicusoknak ingerben gazdag környezet kell, hogy jól érezzék magukat egyedül, de erre egy 40 m2es alapterület is elég :) cicabútorral, sok játékkal, pláne ha egyedül hagyod olyannal, amivel egyedül is el van órákig nem lesz baja. Ezen kívül már vannak, étel és víz adagolós tálak, így nem fog szomjazni, éhezni. Érdemes majd megfigyelni a cicát, vannak akik kicsit maguknak valóbbak, vannak akik viszont ragaszkodóak, és akár depressziós is lehet a cica, ha egyedül marad. Deha kicsinek hozzászokik hogy nélkülöznie kell, sztem nem lesz baj. Jó cicázást :)

2016. jún. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elég neki bőven egy 40 m2-es lakás. Mi pl. plafonig érő kaparófát vettünk neki, és betettük a sarokba, ablak mellé, hogy leskelődhessen nyugodtan. A kaparófáról átugorhat a polcokra, amiket a falra fúrtunk, így a szobát fent is körbejárhatja, és ellenőrzés alatt tarthatja a "birodalmát". Imádja, és sok hely se kell hozzá, hogy kiélje magát, mászik, ugrál, játszik. A vertikális tér és a napi szintű törődés fontosabb nekik, mint a négyzetméter. Haza is viszem magammal (3,5 órás vonatozás), végig nyugodtan tűri, és megszokta, hogy két otthona van. A lakásból nem mehet ki, túl sok cicám pusztult el túl fiatalon, egy se élt tovább 7 évnél.
2016. jún. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
A 7-es válaszoló pedig nyugodtan visszaköltözhet a barlangba, az a "természetes" emberi élettér. Mondjon nemet a kényelmes, veszélytelen "benti" életre és a rendszeres étkezésre.
2016. jún. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!