Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eléggé megharapott a kis...

Szlakai kérdése:

Eléggé megharapott a kis mácskám aki kb 5 hónapos! Lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
Kis tesóm kivette a cicát, mert hallotta hogy megjött apa. De sajnos kiugrott a kezéből, van egy kutyán aki kb 1 éves tacskó. Igen a mácskákat nem nagyon bírja szerintem majdcsak így van vele minden kutya. Na nem ez a lényeg. Kiugrott a macska a kutya pedig szépen rá ugrott elkezdte harapgálni vagyis csak akarta . Tesóm sikítozott,ordíbált én kiszaldtam nagyon megijdtem hogy mi a baj.. megláttam hogy mit csinálnak, erre felkaptam a kis cicát majd a cica szerintem félelmében beleharapott az ujjamba, de olyan szinten hogy egy életre meg utláltam most a macskákat!!!!! Belém is karmolt szépen... Attól félek hogy valami komolyabb bajom lesz, Nem annyira durva a harapás hiszem még pici a macska..Le fertőtlenítettü0k és befedtük. aztán kalciumot is vettem be. Apukám azt mondta hogy a macska harapás nagyon veszélyes..De remélem nem lesz komolyabb bajom.

2016. jún. 28. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem ártana megtanítani a kutyát, hogy ne bántsa a macskát. egyébként elég a fertőtlenítés, egy oltott, egészséges macskától nem fogsz elkapni semmit.
2016. jún. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és szerencsétlen halálra volt rémülve, azért harapott meg, emiatt nem kell megutálni...
2016. jún. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Még csak 5 hónapos nincs be oltva meg ilyesmi..
2016. jún. 28. 18:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
féreghajtva sincsen? 3 havonta kellene...
2016. jún. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2016. jún. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:

Ha a seb nem csak felszíni, akkor menj el egy tetanuszra. Amúgy sem árt, bármi mással megszúrod magad akkor is van kockázata, az oltás meg egy ideig megvéd.

Plusz a macskának is kéne pár oltás. Többek között veszettség, ha már kijárós.

2016. jún. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 fannesz válasza:
Az oltási programot 2 hónapos korban kell elkezdeni...
2016. jún. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!