Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni, ha a szomszéd...

Mit lehet tenni, ha a szomszéd kandúrja mántja a kismacskát?

Figyelt kérdés
Nemrég hoztunk két kiscicát, egy fiút és egy lányt. Nekünk eddig egy kandúrunk volt. Az egyáltalán nem foglalkozik a kölykökkel, viszont a szomszédból, ahonnan a cicák valók, átjár egy kandúr (több idegen hím macska is megfordul nálunk, de azokkal nincs gond) és olyan, mintha közösülni akarna a kis kandúr macskával. A lánnyal ilyet nem tesz. Gondolom dominancia vagy ilyesmi, és már többször rátalált a kicsire (kb 3 hónapos). Lehet tenni ellene valamit? Éjszakára csak-csak be tudom őket zárni, de nappal csak este vagyunk itthon, addig pedig nem lehet őket bezárni a felforrósodó garázsba.
2016. júl. 1. 00:37
1 2
 1/15 Salx Narval ***** válasza:
73%
"nappal csak este vagyunk itthon":D Ez aranyos volt. Sajnos ebben az esetben csak a szomszéd macska jóindulatában bízhatsz. Valószínűleg a te udvarod is az ő területéhez tartozik különben a kandúrod nem engedné be. Ha szabad bejárása van és a kiscicák felügyelet nélkül kint tartózkodnak, csak rajta áll, hogy mit tesz és mit nem. Minden esetre majd ivartalanítani kellene a cicáidat mert ha most nem is idővel bajok lesznek.
2016. júl. 1. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
61%
Az enyémet is bántották de én elvertem őket seprűvel, és többet nem jöttek erre :D
2016. júl. 1. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem ártana bent tartani őket a lakásban, főleg, hogy még ilyen kicsik. Nincs otthon senki napközben, bármi történhet velük.

Az ivartalanítást pedig legkésőbb fél éves korban ejtsétek meg, így, hogy ennyi kandúr jár be hozzátok, mindkettőt kell, a nőstényt, hogy ne legyen vemhes, a kandúrt pedig hogy ne verekedjen össze a többi kandúrral.

2016. júl. 1. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ki fogja herélni neked. Azért olyan mintha bagzani akarna vele. Vagy pedofil :))). Jó rég feltettem egy kérdést mit tehetek jogosan h szomszéd macskài ne dúljàk fel a kertemet akkor lehurrogtak a nagy àllat védők. Hogy jóformàn el kell tűrnöm azok most kivàncsi vagyok mit fognak ìrni.
2016. júl. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
14%
Hiszitek nem a macska kinti àllat!! Àllkapocs felhúz:)) Nagyszüleimnek kereszt szüleimnek kb elmult 25évben 15macskàjuk volt (3csalàdnak) napi egyszer etették kis hàzi tejjel a hàzból kizavartàk es 10 15évig elélt némelyik. Legtöbb macskànak nem való a hàzban bentlét.
2016. júl. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Bocsánat az elírásokért, nagyon este volt :)

Sajnos nálunk a házban tartás egyáltalán nem opció.

2016. júl. 1. 08:41
 7/15 anonim ***** válasza:

még tényleg elég kicsik.én bezárva tartanám őket legalább este. akkor szokott lenni a legtöbb verekedés,a kinti macskák éjjel a legaktívabbak.

igaza volt a többieknek,ahogy lehet vidd el őket ivartalanítani. így legalább a te macskád(kani) nem fogja hajtani a többi macskát és nem fogja keresni a konfliktust. a nőstény meg értelemszerűen nem fog fialni. érdemes hamar megejteni az ivartalanítást, sok macska már 8-9 hónaposan is le tud fialni... ami nem túl egészséges neki sem és sokszor a kölykökre se figyel.

szóval mindenképp ivartalanítsd és amíg kicsik jobban figyelj rájuk. a szomszéd macskával nem tudsz mit tenni, gondolom ivaros kandúr.

2016. júl. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb ki fogja nyírni a szomszéd macska a te kiscicádat, úgyhogy zárd be.
2016. júl. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
#5! Màr nem a középkorban élünk, társállatot tartunk. Falun is. Csak az elmaradott emberek etetik tejjel a laktózérzékeny macskákat és vágják ki az udvarra egerészni.
2016. júl. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Salx Narval ***** válasza:
Ugyan már, nem kell bocsánatot kérni az elírásért, legalább nevettem egy jót.:D Értettem a lényeget így is.
2016. júl. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!