Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ugye ez nem olyan rossz a...

Starstablee kérdése:

Ugye ez nem olyan rossz a cicámnak?

Figyelt kérdés

nagyon féltem a cicám (az elözö cicám fajtiszta volt és elszökött...nem jött vissza..)

azóta nagyon féltem a cicám és csak néha engedem ki ( wc re vagy kis séta a kertben...de akkor se hagyom egyedül)

tudom hogy ez nem a legjobb de nagyon féltem a cicámat..

próbáltam már de nem tudok változtatni rajta :c


2016. júl. 1. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ma ez hányadik kérdés tőled?

Ivartalaníts, tegyél rá hámot és pórázt.

2016. júl. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha ennyire félted akkor minek viszed ki?

Simán lehetne csak benti cica. Az én macskám is csak benti cica, nem megy ki

2016. júl. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Egy lakásban tartott cicára nézve az a legveszélyesebb helyzet ha néha kimehet, vagy esetleg kiszökhet. Ezek a cicák egy viszonylag ingerszegény környezethez szoktak és ha kicsit tovább viszi őket a kíváncsiság a kelleténél könnyen baj lehet belőle. Szinte bármi idegenül hathat rájuk megijednek és ösztönszerűen menekülnek és ez sajnos nem minden esetben a lakást jelenti. A kinti macskák óvatosak és fokozatosan derítették fel a terepet, nagy távolságot bejártak és ismernek minden zugot ill veszélyforrást, ők már biztonságosan és jól tájékozódnak a szagok alapján is hazatalálnak, ellentétben egy benti cicával. Szóval, vagy bent, vagy kint. Egy póráz használatával biztonságosan sétáltathatod ez igaz, de nem sok értelmét látom egy benti cica sétáltatásának sőt engem kicsit irritál is egy pórázra fogott macska, sokan viszont úgy vélik ez is több a semminél, döntsd el te. Az a gondom vele, hogy az állat hozzászokik, megkedveli a kint létet és egyre többször igényelné, a gazdinak viszont nem mindig van ideje, vagy kedve, szerintem ez jobban felzaklatja mintha csak benti életet ismerné.
2016. júl. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát erre a legjobb megoldás hogy nem viszed ki vagy ha igen akkor csak pórázon.
2016. júl. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem is akartam volna kivinni csak egy pár hónapja elkezdte azt, hogy leül az ajtó elé és addig nem hajlandó semmit csinálni (enni se) amíg egy kicsit nem mehet ki. Vettem neki régebben pórázt de nem szereti rohan ha meglátja...igazából én se nagyon vagyok oda érte...
2016. júl. 2. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!