Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska hányás. Mitől lehet?

Macska hányás. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
A idős cicám év elején naponta hányt, elvittem orvoshoz, voltunk korházban teljes kivisgáláson, és kiderült, hogy magas a vérnyomása (speckó eset, mert a szerveinek semmi baja) Azóta gyógyszert szed, és vesekímélő száraz tápot adok neki, hogy ne is legyen baja a szerveinek. Amióta megjött a meleg, megint szinte minden nap hány. Kedve, és étvágya jó, de aggódom. Szerintetek a meleg miatt lehet, és a doki a gyógyszerét fogja felemelni? Volt már valaki így? Viszem kórházba, amint jön fizum, bár lelkileg nagyon megviseli, mert szegény megvakult a magas vérnyomása következményeképpen. Addig is, mit tehetek?

2016. júl. 5. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom szegényként.Lehet hogy a melegtől van de lehet hogy ez most csak egy egyszerű gyomorrontás.Kíméletesen etesd és figyelj rá oda hogy igyon mert ilyenkor ki tud száradni
2016. júl. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nézz meg neki egy alapdiétát, hogy attól is hàny-e. Szétfözött rizs, kevés vízben párolt csiriemellel, a hús főző leve is mehet neki, ha előtte leszeded a zsírt a húsról. Kis adagokban add neki, nehyogy túlegye magát, napi 2x 3x. Ha továbbra is hàny, minden bizonnyal a meleg lehet, ès doki. Testhő szabályozásában besegíthetsz neki, nedves tiszta ronggyal törölgesd át a szőrét pár óránként. Ők ugyan ezzel a metódussal hűtik magukat, csak a nyálukat használva.

Jobbulást neki... az enyém cukorbeteg, minden nap inzulininjekcióznom kell őt, ismerős szitu.

2016. júl. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, megpróbálom, és remélem semmi komoly.


Év eleje óta folyamatosan van valami, és állítólag nincs összefüggés, csak az öregsége.

14 évig orvos sem látta, most meg volt már súlyos fekély mind két szemén (csepegtetés 4 szemcseppel napi 17x de már jól van), kinyalta 2 helyen a szőrét csupaszra (valamilyen allergia, kapott szurit, meg krémet, ahogy jött, úgy ment a dolog) letört a foga(valószínűleg mikor romlott a látása, nekiment valaminek, vagy leesett), sántított a mellső lábára, amit szintén véresre nyalt a fájdalom miatt, most már ennek sincs nyoma.

Amint elmúlik valami, jön egy új. Éa az a fura, hogy álltalában valamelyik szerv megbetegedésének a tünete a magas vérnyomás, de nála m inden tökéletesen műkösik. Jó a cukra, tesztelték betegségekre, vírusokra, és semmi.

2016. júl. 5. 14:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Én az egyik cicám 21 évesen vesztettem el, sajnos vele is sok kissebb probléma volt, amik nem kapcsolódtak össze. (Vakság, süketség, szőr,és bőrproblémák, emésztési gondok) vegül büszkén távozott egy éjszaka, a kedvenc kuckójában. A boncolás során kiderült, hogy szervileg egészséges volt. Nagyon hiányzik ő volt az első cicám, kicsi kormoban hoztuk el egy menhelyről, és végigkísérte, amíg felnőttem..:( de hála égnek a többi cicám, minden nap segít betölteni az űrt. Sajnos az idősek már ilyenek. Figyelj rá nagyon, próbáld meg azt, amit előbb leírtam (husi+rizs, hűtés) és a lehető legkisebb stressznek tedd ki az állatot (ne változtass a napirendjén, lehetőleg ne költöztesd) mert sok esetben ilyenkor már a lelki problémák is fizikai gondokba csaphatnak át. Az én cicám is 2 éves volt, és egészséges súlyú mire nagynehezen kiderült a cukorbetegsége, mert senki sem gondolt rá, és már nem lehetett visszafordítani...:/ így a napi inzulin tartja életben.
2016. júl. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
a 21 év nagyon szép kor. Macskáknál sajnos nehéz a betegséget észrevenni, mert betegségtitkolók. Általában csak akkor tűnik fel, ha már súlyosbodott. A kórházban a szemész többször is rákérdezett, hogy biztos 14 éves e , mert sokkal jobb bőrben van, és a szeme is 3-4 hónap helyett 2 hét!! alatt jött rendbe, pedig az egyiken olyan mély volt a lyuk, hogy majdnem átszakadt, úgyhogy szívós, és remélem tényleg semmi komoly. A fél életemet vele éltem én is.
2016. júl. 5. 15:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Az jó, ha szívós, és hamar gyógyul, biztos rendbe jön. Kívánok neki mégegyszer ennyi évet egészségben, amit együtt tölthettek :)
2016. júl. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!! :)
2016. júl. 5. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!