Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 9 hetes lány kiscica miért...

9 hetes lány kiscica miért pisil az ágyra, amikor kiválóan tudja az almot is használni? Hogy tudnám kizárni egy olyan szobából, amin nincs ajtó? Normális, hogy 4 naponta hány?

Figyelt kérdés

9 hetes kiscica, egy hónapja van nálam, az első perctől kezdve ügyesen használja az almot. A hálószobába nem jöhet be éjjel, és amikor nem vagyok otthon, ilyenkor becsukom az ajtót, már megszokta. Nappal viszont vagy hétvégén, amikor teszek-veszek pakolok, nyitva hagyom, szaladgál ilyenkor ki-be, kétszer láttam már, hogy az ágyra is felugrott. Most húztam az ágyneműt, láttam, hogy 3 helyre odapisilt a matracon. Az éjjeliszekrényen lévő virág földjébe belekapart, a levelét megrágcsálta, majd a függönyön egy másfél méteres szálkihúzást csinált. Játszik, ez oké, de a pisiért nagyon haragszom.

A nappaliba bemehet bármikor, a kanapét letakartam egy takaróval, így azt tudom mosni. Azon is láttam pisifoltot. A nappalin sajnos nincs ajtó, boltíves, így kizárni innen nem tudom. Kb. 4 naponta hány, félek, hogy a kanapéra, vagy a szőnyegre sikerül. Illetve ez az ide-oda pisilést szeretném megszüntetni. Nem is értem, mert lány, nem fiú...

Van valami ötlet, mit tehetnék a boltívhez, hogy ne tudjon bemenni? Eddig egy nagy tv-s dobozt tettem oda, így el volt barikádozva, amikor nem akartam, h bejöjjön, de már rájött, hogy tud átmászni rajta. Rácsos kisajtónak ugyebár nincs értelme...mit lehetne kitalálni?


2016. júl. 17. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
9 hetes, és egy hónapja nálatok van?! Anyukája mellett lenne a helye 12 hetes koráig. És nem, nem normális, hogy 4 naponta hány, irány az állatorvos, amúgyis esedékes a féreghajtás. És nagyon pici cica még, a bebpisilés lehet attól, hogy nem ér időben az alomhoz, mert a játéktól nem ért rá elindulni. Ajtó nélkül pedig, nem fogod tudni megakadályozni, hogy bemenjen a szobába
2016. júl. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Mert még csak 9 hetes.Majd leszokik.Alaposan meg kell szidni.Értik,amit mondasz.Kicsit rá csapni,nem nagyon persze.És,ha hány az állat az nem jó jel.ha nem bír vele,adja oda valakinek,aki szereti az állatokat.Valószínű azért szemtelenkedik a pisiléssel,mert nem önt fogadja el gazdájának.
2016. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen azért pisil az ágyra mert még kicsi. Ilyenkor szólj rá, ne engedd hogy ezt megszokja.A boltíves nappaliba pedig csak akkor nem tud bemenni ha csináltatsz rá egy ajtót.A hányás 4 naponta nem normális, valószínűleg gyomorproblémái vannak.Minél előbb keresd fel az állatorvost!
2016. júl. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert érzi a vizelet szagát és azt hiszi hogy oda kell pisilni de az a megoldás hgy jol kikelmosni az ágyneműt
2016. júl. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kidobták az utcára, valaki befogadta, lett pótmamája egy hétig, de ott sem kellett már, így kénytelen voltam ilyen korán elhozni, nem én akartam így.

Volt állatorvosnál, kapott féreghajtót többször is, oltásai megvannak idáig, nem tudom, miért kell ezzel kötekedni, hogy nem fogadott el gazdájának...ezt ugyan miből gondolta?

A hányásra a doki azt mondta, h szokott ilyen lenni, ha bezabál, még kicsi, így természetes, hogy zabál, nem baj, ha hány, akkor baj, ha minden nap. Nem hagyok kint neki kaját, csak szárazat, kétszer vagy háromszor kap nedveset, és vizet is sokat iszik. A lazacos kaját pl. nem szereti, már rájöttem, megeszi, de kihányja, így azt már nem adok neki.

Nagyon okos amúgy, kis sunyi disznó :) Csak hiába szidnám le, nem tudná, hogy miért, mert azt akkor kellene közvetlenül, amikor odapisil, de azt sosem látom....

2016. júl. 17. 13:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Az iszonyú korai elválasztás miatt vannak furcsa szokásai. Rengeteg türelem kell hozzá és sok-sok szeretgetés, testi kontaktus, hogy biztonságban érezze magát.
2016. júl. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Abban teljesen igazad van, hogy rászólni, leszidni csak akkor érdemes, ha tetten éred. Olyankor is inkább az a jó, ha gyorsan ráteszed az alomra, hogy logikailag összekapcsolja, mit kellett volna csinálni. Rácsapni teljesen felesleges lenne, valóban nem értené, mi történik.

El kell fogadnod, hogy a cicád "hátrányos helyzetű", a korán elválasztott cicák nehezebben tanulnak, több idő és több türelem kell a szolcializálásukhoz. De aggódnod nem kell, még nagyon kicsi, le fog szokni a bepisiléstől.

Hogy nem fogadott volna el gazdájának? Ez szerintem sem igaz. Nem kutyáról beszélünk. Egy macska eleve egészen másképp viszonyul az emberhez, sokkal függetlenebb. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne kötődne ahhoz, aki szereti őt.

Tartsd ölben, testközelben ha csak teheted, hogy kialakuljon a biztonságérzete, meglegyen a lelki egyensúlya. (Pótolva a mamáját, aki nem igazán volt neki.) Egy ilyen kicsinek még nagyon kell, hogy érezze valaki testmelegét. Ettől érzi majd kereknek a világot, és akkor szép lassan elhagyja majd a rossz szokásokat.

Esetleg az is segíthet, ha kiteszel valahova még egy alomtálcát.

2016. júl. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!