Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény macska ivartalanítás...

Nőstény macska ivartalanítás után agresszív - tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés

Múlt hét szerdán lett a 8 éves lány cicánk ivartalanítva. Éberen vittük haza. Egy másik, ivartalanított kandúrral vannak egy lakásban tartva, de soha nem voltak nagy barátok (pl: nincs együtt alvás). Tegnap nagyon közvetlen lett a lány macska emberrel, másik macskával. Este viszont elkezdett nekimenni a másik macskának, úgy tűnt, előzmény nélkül. Úgy tűnt, szét akarja tépni a másikat. Szét lettek szedve, külön zárva, 2 óra múlva ugyanez megtörtént. A kandúr rettegve, a nőstény hatalmas pupillákkal közlekedik a lakásban...

Tapasztalt valaki hasonlót? Mi történhetett szerintetek?

Az orvos szerint nem szokott ilyen lenni.



2016. júl. 18. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen nagy baj nem történt, azon kívül hogy egy igen nagy műtéten esett át, felborult a hormonháztartása is.

Egy hét alatt még bőven nem gyógyult meg, elképzelhető, hogy a másik macskád "terrorizálja" őt, mint írod nem is kifejezetten kedvelik egymást.


Adj időt a nősténynek, mert most nehéz időszaka van.

2016. júl. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megviselte a műtét, le fog nyugodni. Kb. egy hónap, míg a hormonok kiürülnek a szervezetéből.

Ha pedig még gallér is van rajta, attól pláne megőrülhet. Nem kell aggódnod, csak adj neki időt!

2016. júl. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 balazs220011 válasza:
A mi nőstény macskánk 4 éves és kb 1 éve ivartalanították, szintén agresszívabb lett,és a szemei is nagyobbak, nem szereti ha simogatjuk a hasát, szerintem egy ponton fáj neki, de amúgy semmi baja, eszik rendesen mászik fára és ugrabugrál, nem látom rajta hogy rosszul lenne.Van két 1 év körüli nőstény és hím gyereke, mind a ketten ivartalanítottak és nagyon jól kijönnek egymással, puszilkodnak stb. Az evésnél kapnak össze amikor a konyhában várnak a kajára és mászkálnak az ember után mint a hűséges kutya,talán azért hogy, ki kap elsőnek. olyan minta csak úgy véletlenszerűen esnének a másiknak,és csak utána jöttünk rá hogy éhesek.
2016. júl. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyértelmű, hogy várunk és odafigyelünk. Az sem kérdés, hogy megviselte, ezeket tudtam, láttam és mindenkit - legyen az ember vagy állat - megvisel egy műtét. A lényeg, hogy ilyen szintű agresszió soha nem volt jellemző rá, de még csak hasonló sem. És mivel utána kérdezve és utána olvasva sem találtam hasonló esetet sem, ezért voltam kíváncsi mások tapasztalatára.

A gallért épp nem viselte, amikor támadott, mostanra kezdi teljesen megszokni a közlekedést velem

Nagyon érdekes tipp az étel, ezt külön köszönöm! Figyelünk rá, hogy milyen reakciók vannak. Most, ha ketten vannak otthon, külön vannak zárva.

2016. júl. 18. 20:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Valóban, inkább nyugodtabbak lesznek hosszútávon a cicák, nem agresszívabbak. Azt írod, épp nem viselte a gallért. Lehet, hogy fura érzés volt neki, hogy előbb akadályozza valami, aztán meg hirtelen felszabadul - ijesztő lehetett neki ez az egész fura helyzet. A cicák legtöbbször ijedtségből lesznek agresszívek. Ha majd azt érzékeli, hogy minden visszatért a régi kerékvágásba, és biztonságban van, akkor a lelki nyugalma is visszatér majd.

Az előző válaszadó cicájánál nem lehet, hogy valami russzul sikerült? Nem szabadna, hogy érzékeny legyen a hasa.

2016. júl. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Miracor válasza:

Sziasztok!

Tudom régi a kérdés, de hátha figyeli a gazdája. Kíváncsi lennék, hogy megoldódott-e és, hogy mennyi ideig tartott.

Nálunk sajnos ugyan ez a probléma, csak két nőstény macskával. A két macska 3 hét eltéréssel ivartalaníttattuk, nem is volt semmi gond. ezelőtt mindig is nagyon kedvelték egymást, bújtak, nyalakodtak, még a műtétek után is. Viszont a második macskánál varratszedés után (10 nappal műtét után) valami elpattant. Szinte minden ok nélkül támad a másikra morgás, fújás kíséretével és nem kíméli, megy utána és nem hagyja. Szerencsére nem kellett tölcsért viselnie, így ez nem lehet a gond. Nem is éhesség miatt, mert kaja után közvetlenül is neki esik a másiknak. Van, hogy bújnak, dörgölőznek, majd mintha valami szagot érezne a másikon és azonnal nekiesik. Ha nem vagyunk otthon, természetesen külön vannak választva.

A válaszokat előre is köszönöm!

2018. febr. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sajnos a mi macskánk is elvadult ivartalanitas után. 2 kisgyerekkel inkább visszavittük a nagyszülőkhöz. Mástól is ezt hallottam, hogy megvadult a cicája. Ezért fogamzásgátló tablettát irattam az ujabb cicanknak.
2021. júl. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!