Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek a menhelyen...

Szerintetek a menhelyen tudnánk macskát cserélni?

Figyelt kérdés

Találtunk egy felnőtt kandúr cicát, akin van egy sérülés, orvosnál is jártunk már, napok óta itt van, viszont folyamatosan támadja a kutyánkat, nem jönnek ki.

Bevinnénk a menhelyre, viszont mivel a kutyám alapjában véve kijön a macskákkal, ezért el szeretnénk hozni egy kölyök kiscicát.

Szerintetek ezért nem "ítélkeznének" felettünk?

Elvégre "lepasszolunk" egy macskát, hogy a helyére egy másikat hozzunk.

De így nem is gyógyul a felnőtt talált cica sem, folyamatosan karmolná a kutyát, járkál, homokos lesz a sebe, pedig pihennie kéne.

Ez megoldható lenne szerintetek? Van, aki már fogadott örökbe cicát menhelyről? Mik a tapasztalatok?



2016. júl. 24. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetne őket elválasztani amíg a cica meggyógyul? Lehet a betegsége miatt ingerült, mert támadásnak érzi amikor a kutya közeledik/játszana.
2016. júl. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

rossz ötlet. inkább legyetek türelmesek a mostani cicával. amikor megszokott titeket,akkor szép fokozatosan mutassátok be a kutyának. ha jól nevelt kutya,akkor idővel a cica is rájön,hogy nem bánt.

ha egy kiscicát hoztok is fújni fog a kutyára meg támadni fogja.

2016. júl. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajnos elkülöníteni egész napra nem tudjuk, mivel a kutya bent is van a nagy hőség miatt, de nem igazán férnek meg egy légtérben.

Eddig azt tapasztaltam, hogy a kölyökcicák nem fújtak rá, sőt beledörgölőztek mindig, de lehet, ezek csak szerencsés véletlenek voltak:)

Viszont meggyőztetek, ha most feladnám, amikor még csak pár napja van itt a felnőtt macska, akkor ha a kicsivel lenne gond, azt is meg kéne oldani. Türelmes leszek, ivartalanítva is lesz majd a macsek, hátha megszokja majd, hogy a kutyám nem bánt. (Egyébként nagyon türelmes kutya, szocializálva van, szóval ha már nem bírja, akkor arrébb fekszik, de én is figyelem őket, és ha durvulna, akkor véget vetek a helyzetnek.:) )

2016. júl. 24. 20:12
 4/7 anonim ***** válasza:

Idő kell a cicának amíg megszokja az új környezetet. Lehet bántották is, meg kell vármi amíg megbízik bennetek és a kutyusban.


Én mellesleg fogadtam be 2-3 hónapos cicát, nem menhelyról. Eleinte bújkált mindig, majd feloldódott és boldog cica lett.

2016. júl. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ne add be a cicát menhelyre, ki tudja milyen sors várna rá! Valóban nehéz a helyzet amiben vagytok, de még próbálkozz egy kicsit, légy türelmes. Az én kiscicám 2-3 hét alatt szokta meg teljesen a házat, az új életét, meg minket, egy felnőtt macskának alapvetően ennél sokkal-sokkal több idő is kellhet, meglehet, hogy előbb-utóbb megbékél a kutyusotokkal. Ha mégsem, semmiképp se menhelyre vidd el, ne haragudj, egyáltalán nem bántásból mondom, de a csere gondolata elég groteszk. Persze, megértem, hogy felvetődött benned a gondolat, de inkább keress a cicának egy másik gazdit. Internetes hirdetések, kiscica.hu, ezzel foglalkozó facebook csoportok, oldalak, ha te/valamelyik ismerősöd iskolába jár, akkor meg lehet kérni, hogy pl. annak a facebook oldalán is tegyék közzé, stb. Nem egyszerű, de kellő kitartással lehet gazdit találni még felnőtt cicusoknak is. Menhelyről elhozni cicut mindig egy nemes tett, de egyébként semmi nem garantálja, hogy az a kiscica, akit elhoztok, ki fog jönni a kutyátokkal. Szerintem adjatok még időt ennek a macskának! :) Sok sikert kívánok hozzá, remélem megoldódik a helyzet.
2016. júl. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszod, amikor feltettem a kérdést valóban kicsit el voltam keseredve, ez a csere ilyen idezoheles dolog,csak ha beadtuk volna és elhozunk egy másikat, kevésbé lett volna lelkiismeretfurdalasom. De eldöntöttük,megtartjuk a macsekot, ma reggelre mintha kicsit változott volna, már elviseli pár méteres körzetben szegény kutyát,nem gyilkolja:D

Gazdát tuti nem találnánk neki, sima hazimacska, ráadásul fekete is, azt pedig nem igazán szeretik sajnos az emberek, apolgatni is kéne, így jobb helye lesz nálunk biztonságban.:)

Kíváncsi vagyok lesz-e valaha, hogy együtt alszanak maj, esetleg valami csoda folytán közös játék :)

2016. júl. 25. 13:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Idő kell annak hogy két állat megszokja egymást, meg a személyiségüktől is függ hogy mennyire megy ez könnyen. Az én vad macskám is megszokta a több állatot, habár az 3 hónapba telt minimum, de ő is képes volt rá. Egy átlagos macska meg nem ilyen vad. Ivartalanítani fontos, akkor is nyugisabb lesz. Na meg beteg, szóval nem csoda ha ingerült. Szerintem ha minden rendben lesz akkor haverok lesznek majd.
2016. júl. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!