Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák hány évig élnek?...

A macskák hány évig élnek? Négy, vagy talán tíz. Vagy mennyi?

Figyelt kérdés

2016. júl. 30. 21:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%

Nekem volt egy 14 vagy 15 éves kinti macskám, nem volt ivartalanítva, együtt nőttünk fel.

Volt azóta több macskám is, de nem nagyon érték meg a 2 évet, ivartalanítva voltak, de elütötték, rákos lett, mérget evett stb.

De abban én is egyetértek, hogy a benti macskáknak nagyobb az esélye, de a genetikájuk is számít, mert akárhogy tarthatod, ha például daganatos beteg lesz.

2016. aug. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Kertes házban, szabadon tartott macskák 5-10 évig, ritkán tovább is, de nem az a jellemző. Az időjárási viszontagságok, a territórium őrzése, a nőstényeknél a többszöri fialás, mind kivesz az életerejükből.

A lakásban (ill. máshol bent) tartott macsekok akár 12-17 évig is elélnek, de persze vannak extrém kort megélő állatok is 18-20 évvel.

Nálunk 17 évet élt meg a leghosszabb ideig élő. De ő már totálisan inaktív volt az utolsó években. Evett, aludt, az ablakból nézelődött.

2016. aug. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Szóval attól függ,hogy hol,és hogyan van tartva.
2016. aug. 4. 13:28
 14/23 kissj705 ***** válasza:
60%
Akinek hosszú életű macskája van (volt) az mivel etette?
2016. aug. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Ha szobacica akkor 13-15 évig elélnek.
2016. aug. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
77%

Én gabonamentes prémium táppal(kezdetben acana, majp applaws), plusz főtthússal, vegyesen minden félével és azok belsőségeivel(csirke, pulyka, nyúl, kacsa, marha, disznó, ebben a gyakorisági sorrendben, illetve nyers hallal kb havi 2x, 3x.

Időnként kapott gimpet multivitamin pasztát, vedléskor szőroldó padztát. Idős korában félévente néztünk egy vérképet, így sikerült 3 betegséget is csírájában elfolytani, ami közül az eggyikbe belepusztult vna 16 évesen, mert mire tünetet produkált vna, már nem lett vna menthető. Aztán 15 éves korától szedett porc, és izületvédőt. 21 évesen ment el, boncoltattam, és nem vt semmi szervi baja, egyszerűen öregségében halt meg.

2016. aug. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Nàlunk a macsekunk "kinti" macska volt. De akkor jött ki-be amikor akart. Mindent ehetett. Kajàt a mi asztalunkról, szàraz tàpot, konzerv macska eledelt, meg amit kint összefogdosott magànak vagy össze szedett innen-onnan. Lehet, hogy a vegyes ètrend volt a hosszú èlete titka. Imàdtuk. Csalàdtag volt. Úgy is bàntunk vele minden szempontból.
2016. aug. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
16-os nagyon jó ötleteket adtál! Remélem a mostani cicám hosszú életű lesz.
2016. aug. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Általában 14-16 évig, de vannak ennél sokkal idősebb cicák is pl 20 éves. Sajnos ismertem olyat is, aki 6 évesen vesebetegségben meghalt, pedig semmi előjele nem volt. :/
2016. szept. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Az enyém egy evesen rákban, sosem lehet kiszámítani.
2016. szept. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!